TAT Towers kiralanıyor haberlerine Uğur Tatlıcı’dan yanıt…

tat_towers_kiralaniyor_haberlerine_ugur_tatlicidan_yanit_h229.jpg

Son günlerde ulusal basında çıkan TAT Towers Kuveytli firmalara kiralandı, TAT Towers İslami otel oluyor!’ haberlerine sahipleri de şaştı. Açıklamada haberleri ‘şaşkınlıkla izliyoruz’ denildi.

Uğur Tatlıcı: “Son günlerde Türk basınında çıkan “TAT Towers’ı, Kuveytli firmalar kiraladı… “TAT Towers, İslami otel oluyor…” tarzı haberleri şaşkınlıkla izliyoruz… Bizim malımız güya (!) kiralanıyor ama bizim haberimiz yok…”
 
Son günlerde ulusal basında çıkan “TAT Towers Kuveytli firmalara kiralandı…”, “TAT Towers” İslami otel oluyor…” tarzında haberler üzerine bir açıklama yapan TAT Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Uğur Tatlıcı; Bu tarz haberleri şaşkınlıkla ve hayretle izlediklerini belirterek:
 
“İlk haber çıktığında gülüp geçtik… Ardından bir iki yerde daha çıkınca rahatsız olmaya başladık… Sonra bu 2-3 gazeteden alıntılayarak yapılan bu tarz asparagas haberler internette görünmeye başladı…
 
TAT Towers’ın nihai sahibi olarak Kuveytli her hangi bir firma ile görüşmemiz olmamıştır… Kaldı ki, benim ve annem Nurten Tatlıcı’nın, sahip olduğumuz miras paylarının dışında, TAT Towers üzerinde müşterek mülkiyet hissemiz de mevcuttur.
 
Dolayısı ile bu taşınmazın bizim rızamız olmadan kiraya verilmesi hukuken olanaksızdır. Nitekim bu hususu aylar önce kamuoyuna bir gazete ilanı ile duyurmuştuk.
 
Bu tarz haberlerin gerçekliği araştırılmadan kaleme alınıyor olması hem bizi manen yıpratmakta, hem de muhtemel kiracı adaylarını engelleyerek bize ve terekeye maddeten zarar vermektedir.
 
Bu tür asparagas haberler kaleme alınmadan muhtemel sonuçları düşünülmelidir. Bu haberleri kim, hangi amaçla yaptırıyor, bilmiyorum. Ama haberlerin hiç birisinde, demeç verenin ismi ya da haber kaynağı belirtilmediğine göre; pek de hayırlı bir niyetleri olmasa gerek…”dedi.
 
Haberlerin yayınlanması sırasında, haberleri yapan gazetecilerden en azından birisinin kendilerini aramasını beklediğini belirten Tatlıcı; bir kişinin bile bu konuyla ilgili kendilerini aramadığını vurgulayarak bu eylemin ardında bir art niyet aradığını belirtti…
 
Otelin Tarzı Bile Belliymiş (!)
 
Tatlıcı, TAT Towers’ın sahibi olarak kendilerine sorulmadan yapılan bu haberlerin sadece bir basın kazası olarak görmek istediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:
 
“Bu haberlerin arkasında bir amaç olduğunu düşünmek istemiyorum ama ‘Ne tarz bir otel yapılacağına ve hatta menüsüne kadar’ ayrıntılı bilgiler yer alıyor haberlerde…
 
Ve doğal olarak insanın aklına, ‘Bu haberlerin ardında bir art niyet mi var?’ sorusu düşüyor. Şu anda ekibim titizlikle haberin kaynağını araştırıyor, eğer bu haberlerin arkasında bir kötü niyet olduğu ortaya çıkarsa, yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız.”

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top