Avukat Koleksiyonunu Genişletiyor

avukat-koleksiyonunu-genisletiyor.jpg

Babası merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın kendisine bıraktığı ve milyonlarca dolar ettiği söylenen miras payını az bularak 6 yılı aşkın süredir büyük bir para hırsıyla babasının resmi vasiyetnamesini iptal ettirmeye ve miras tespit davalarıyla mirastan daha fazla pay elde etmeye çalışan Mehmet Tatlıcı, bu nafile “hukuk mücadelesinde” hüsrana uğradıkça “yoluna” yeni avukatlar bularak büyük bir azimle devam ediyor…

Mehmet Tatlıcı, avukat koleksiyonuna dahil ettiği son avukatıyla, yerli-yabancı avukatlar ve hukuk fakültesi hocalarından oluşan avukat/hukuk danışmanı ordusunu 30’a çıkarma yolunda adeta yeni rekorlara doğru koşuyor…

RAHMETLİ İŞADAMI MEHMET SALİH TATLICI VE GERİDE BIRAKTIĞI VASİYETNAME

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın hayata gözlerini yumduğu 22 Şubat 2009 tarihinden bu yana altı yılı aşkın bir zaman geçti. Merhum işadamı adeta sıfırdan başladığı iş hayatında azmi, sabrı ve çalışkanlığı sayesinde büyük başarılara imza atmış ve ebediyete intikal ederken geri hatırı sayılır bir servet bırakmıştı.

Mehmet Salih Tatlıcı, vefatından yıllar önce 2 Ağustos 1994 tarihinde resmi bir vasiyetname düzenlemiş ve mirasının aile fertleri arasında nasıl paylaştırılacağını belirlemişti.

Mehmet Salih Tatlıcı vasiyetnamesinde, ilk evliliğinden olan oğulları Ahmet ve Ali Tatlıcı’yı mirasından ıskat etmiş, diğer oğlu Mehmet Tatlıcı’yı mirasından sadece saklı payı ile yetinmeye mahkûm etmişti. Torunlarının da yine saklı payları oranında yararlanmalarını istemişti. Geri kalan kısmını da ikinci eşi ve 43 yıllık hayat arkadaşı Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen en küçük oğlu Uğur Tatlıcı’ya bırakmıştı.

Ancak, Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evliliğinden dünyaya gelen çocukları Mehmet Tatlıcı ve Ahmet Tatlıcı ile (daha önce rahmetli olan) diğer oğlu Ali Tatlıcı’dan olma torunları Salih Ziya Tatlıcı (şimdilerde Titiz Ailesi tarafından evlat edinilmiş ve soyadını Titiz olarak değiştirmiştir) ve Bedriye Kamer Tatlıcı, vasiyetnamedeki miras paylaşımından memnun kalmayarak, merhum işadamının vasiyetnamesinin iptali için davalar açmışlardı.

PARA HIRSI İLE SÜRDÜRÜLEN ANLAMSIZ BİR “HUKUK MÜCADELESİ”

Merhumun ilk evliliğinden dünyaya gelen üç oğlundan biri olan Mehmet Tatlıcı ise daha fazla miras payı peşinde koşanların en cevvali olmuş ve daha babası vefat etmeden haftalar öncesinden hazırlanarak miras davaları sürecini başlatmış, babasının vefatıyla birlikte de Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde peş peşe davalar açmıştı (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bkz. “Baba Parası… Baba Sevgisi…” ; Mehmet Tatlıcı babası vefat etmeden kaç hafta önce avukatlarına Vekalet verdi” ; “Mehmet Tatlıcı’nın Yeni Amerika Manevraları” haberleri)

Mehmet Tatlıcı sadece bu davalarla da yetinmeyip, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktığı kederli aile fertleri hakkında da haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla tam 13 suç duyurusunda bulunmuş ve bu yönde de dava üstüne dava açmıştı. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bkz. “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” haberi)

Mehmet Tatlıcı’nın normal bir insan aklı ve vicdanının alamayacağı bu kin, nefret ve para hırsının hedefindeki masum ve kendi halinde yaşayan insanlar ise, merhum babasının ikinci eşi ve 43 yıllık hayat arkadaşı Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı idi…

BU KİN, NEFRET VE PARA HIRSI TEMELİNDE SÜRDÜRÜLEN “HUKUK MÜCADELESİ” MEHMET TATLICI’YA NE KAZANDIRDI?

Görünen o ki, koskoca bir hiç…

Haber merkezimizin yaptığı araştırmaların ortaya koyduğu çarpıcı bir gerçek de şudur:

Mehmet Tatlıcı, onlarca avukat ve hukuk danışmanının desteğiyle sürdürdüğü bu anlamsız “hukuk mücadelesi” ile çok “çabalamasına” rağmen, hedeflediği hiçbir sonuca ulaşamamıştır:

Ne babasının resmi vasiyetnamesini iptal ettirebilmiş, ne miras payını artırabilmiş, ne de haksız, hukuksuz, mesnetsiz iddialarla masum aile fertleri aleyhinde yaptığı suç duyurularından beklediği sonuçları alabilmiştir. Ülkemizin savcıları ve hakimleri Mehmet Tatlıcı’nın 13 asılsız suç duyurusunun tamamını reddetmiş ya da takipsizlik kararlarıyla sonuçlandırmıştır.

Mehmet Tatlıcı’nın yegane ve en çarpıcı başarısı, adını ülkemizin haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla suç duyurusu yapma rekortmenleri arasına yazdırmış olmasıdır…

Bunca haksız, hukuksuz ve mesnetsiz suç duyurusunda bulunan Mehmet Tatlıcı hakkında ise, iftira suçundan açılmış bir ceza davası vardır ve bu davayla ilgili hukuki süreç devam etmektedir.

MEHMET TATLICI’NIN AVUKAT KOLEKSİYONU DA YENİ BİR REKORA KOŞUYOR.

Haber merkezimizin yaptığı araştırmaya göre, Mehmet Tatlıcı bugüne kadar babasının resmi vasiyetnamesini iptal ettirebilme, daha fazla miras payı elde edebilme ve haksız-hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla suç duyurularında bulunma yolunda azimle ilerlerken, onlarca dava açmış ve bu “yolda” kendisine yardımcı olması için 19 yerli ve 2 Amerikalı avukatın yanında, ülkemizdeki hukuk fakültelerinde görevli 7 hukuk profesöründen de danışmanlık, avukatlık hizmeti ve hukuki mütalaa almıştı… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bkz. “Mehmet Tatlıcı’nın Avukat Koleksiyonu” haberi)

Son avukatı Uğur Uğurlu ile birlikte Mehmet Tatlıcı’nın avukat ve danışmanlarından oluşan “hukuk ordusu” Mayıs 2015 sonu itibariyle 29 kişilik bir avukat koleksiyonuna ulaşmış durumdadır….

Yukarıda özetini verdiğimiz gelişmeler ve Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinde yer alan haber ve özel dosyaların da (ekindeki kanıtlarla birlikte) ortaya koyduğu gibi, Mehmet Tatlıcı, gerçekten de hukuk tarihine geçecek ibretlik, ama bir o kadar da anlamsız bir “hukuk mücadelesi” içinde, hem kendine zarar vermektedir, hem de bugünkü lüks ve zenginlik içindeki yaşamı kendisine sunmuş olan rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın saygın anısına ve geride bıraktığı kederli ailesine büyük bir haksızlık ederek tüm çevresine büyük bir üzüntü yaşatmaktadır…

MEHMET TATLICI’NIN BİZZAT KENDİ YAPTIKLARINI BAŞKALARININ ÜZERİNE ATMA ÇELİŞKİSİ…

Yıllardır bunca davayı açan da, bu anlamsız “hukuk savaşını” başlatan da, her şeyi dava konusu yapan da bizzat kendi olmasına rağmen, Mehmet Tatlıcı büyük bir pişkinlikle bu süreci başlatan tarafın kendisiyle aynı soyadını taşıyan aile fertleri olduğunu da söyleyebilmektedir…

Haber Merkezimizin ulaştığı resmi bir belge, Mehmet Tatlıcı’nın hakkında açılan bir soruşturma kapsamında verdiği beyanında gerçeklerin nasıl tersini söylediğini ortaya koymaktadır:

Babam sağlığında bana yaptığı vasiyetinde mahfuz hissemle yetinmemi istemişti. Onun son arzusuna saygı duydum ve ona uydum. Ancak babam öldükten sonra üvey annem ve kardeşim miras konusundan dolayı devamlı şekilde herşeyi ihtilaf konusu yaptılar. Asılsız şikayetlerde bulundular. Herşeyi dava konusu ettiler. Ben de hakkım olan şekilde avukatlarım vasıtası ile ihtilafları davaları çözmeye çalıştım.”

Biz de böylelikle, Mehmet Tatlıcı’nın, hakkında yapılan bir soruşturma sürecinde ülkemizin resmi makamlarına işte yukarıdaki bu beyanı büyük bir pişkinlikle vererek, aslında bizzat kendi yaptıklarını sanki aynı soyadını taşıdığı aile fertleri yapmış gibi bir izlenim yaratmaya çalıştığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Mehmet Tatlıcı’nın yaptıklarıyla, söyledikleri arasındaki çelişkileri ortaya  koyan yazı dizimiz, “Savcılara Ne Diyor, Gerçekte Ne Yapıyor?” başlığı altında, Tatlıcı Gerçekleri Haber Sitesi’nin Perde Arkası bölümünde, okurlarımız ve kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Burada Mehmet Tatlıcı’nın bu anlamsız hukuk mücadelesinde neler yaptığı ve nasıl büyük çelişkiler ortaya koyduğu ekindeki kanıtlarıyla birlikte yer almaktadır.

Bakalım Mehmet Tatlıcı bu anlamsız “hukuk mücadelesi” içinde kendini ve aile fertlerini daha ne kadar üzecek ve yıpratacak ve de bundan sonraki adımlarında avukat koleksiyonunu daha hangi rekorlara taşıyacak?

Mehmet Tatlıcı’nın avukat koleksiyonu şimdilik 30’a dayandı…

Baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı ile aynı adı taşıyan yeni avukatı Uğur Uğurlu’nun da Mehmet Tatlıcı’ya hayırlı ve “uğurlu” olmasını dileriz…

Gelişmeleri okurlarımız ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top