“Avukat Ordusu” Dağılıyor!

avukat-ordusu-dagiliyor.jpg

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatından beri, kendisine babası tarafından vasiyet edilen miras payından memnun kalmayarak, emrindeki “avukat ordusu” ile vasiyetnameyi iptal ve miras tespit davaları yanında onlarca miras davası açmış, hepsini de kaybetmişti. Son aylarda Mehmet Tatlıcı’nın avukat ordusunda yer alan avukatların toplu istifalarına da tanık olunuyor. Acaba neden?

Mehmet Tatlıcı, bugün sahip olduğu tüm zenginliğini ve lüks içindeki yaşamını borçlu olduğu rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı dahil, hepsi de kendisiyle aynı soyadını taşıyan tüm aile fertlerine karşı açtığı miras davaları ve haksız-hukuksuz-mesnetsiz iddialarıyla yaptığı suç duyurularıyla Türk basınının, Türk Hukuk camiasının ve kamuoyunun malumu olmuş bir şahıs olarak dikkat çekmektedir:

Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Oğul: Müşteki – Merhum Baba: Şüpheli” ; “Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan Ne İstiyor?” ; “Yeni Senaryo, Yeni Aktörler, Yine Hüsran!; “Masum İnsanlar Nasıl İtibarsızlaştırılır?” ve “740.000.000 Dolarlık ‘GİZLİ’ Teklif haberleri).

MEHMET TATLICI, AİLE FERTLERİNİ HEDEF ALDIĞI DAVALAR VE SUÇ DUYURULARIYLA DİKKAT ÇEKMEKTE

Rahmetli babası Mehmet Salih Bey’in 22 Şubat 2009 tarihindeki vefatından çok önce hazırlanarak, vefat tarihinden itibaren “düğmeye bastığı” bir hukuk komedisi içinde tüm aile fertlerini hedef alarak nafile bir mücadele vermekte, başta kendisi tüm aile fertlerini yıpratmakta ve aslında tüm bu anlamsız çabalarıyla istediği hiçbir sonuca da ulaşamamaktadır Mehmet Tatlıcı…

Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı babası vefat etmeden kaç hafta önce avukatlarına vekalet verdi ; “Vefat Günü Sabaha Karşı 04:29’da Bankaya Gönderilen Faks” ; “Bu Nasıl Bir Baba?” ; “Mehmet Tatlıcı yeğenini niçin kandırıp, zorla alıkoydu?” ; “Mehmet Tatlıcı, okuma yazma bilmeyen yaşlı annesine nasıl parmak bastırdı?” ve “Mehmet Tatlıcı’dan “Sahte Parmak İzi” Hamlesi” haberleri)

10 yılı aşkın bir süredir bıkıp-usanmadan tüm aile fertlerini hedef aldığı bu hukuk komedisi içinde sayıları 30’u aşan büyük bir “avukat ordusundan” ve aralarında üniversite hocalarının da yer aldığı “hukuk danışmanlarından” da büyük destek aldı Mehmet Tatlıcı, ama bu nafile mücadelesinde hep hüsrana uğradı… (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın Avukat Koleksiyonu” ; “Avukat Koleksiyonunu Genişletiyor”  ; “Mehmet Tatlıcı’ya Avukat Dayanmıyor” ; “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” ; “Mehmet Tatlıcı Kaybetmeye Doymuyor” ve “Adalet Bir Kez Daha Yerini Buldu” haberleri).

Şimdilerde avukat ordusu da dağılmaya başladı Mehmet Tatlıcı’nın; hepsi artık birer birer değil toplu halde istifa ederek Mehmet Tatlıcı’yı terk etmekteler…

HABER EKİBİMİZİN ARAŞTIRMALARI MEHMET TATLICI’NIN 7 AVUKATININ TOPLU İSTİFASINI DOĞRULADI

Tatlıcı Gerçekleri haber ekibinin araştırmaları Mehmet Tatlıcı’nın “avukat ordusunun” dağılmaya başladığını doğrulayan bilgileri de ortaya koymaktadır.

Mehmet Tatlıcı’nın daha önce istifa etmeye başlayan avukatlarının arasına Avukat Bahri Bayram Belen gibi hukuk camiasının yakından tanıdığı önemli bir isim yanında, aynı hukuk bürosunda çalışan 6 avukat daha katıldı: Avukat Ali Pehlivan, Avukat Esra Salmanlı, Avukat Tangül Özer, Avukat Emel Ataktürk Sevimli, Avukat Aynur Tuncel Yazgan ve Avukat Şaban Doğan…

Bu avukatların toplu istifaları, İstanbul 19. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne 30 Ekim 2019 tarihinde sundukları toplu dilekçe ile de kesinleşmiş oldu…

Daha önce de Mehmet Tatlıcı’nın avukatlığını yapmakta olan, Avukat Sibel Engin ile Avukat Mustafa Başar Engin yine toplu halde istifa etmişlerdi (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Avukatları da Kendisinden Bıktı!” haberi).

ADI FETÖ DAVALARINDA VE SORUŞTURMALARINDA GEÇEN AVUKATLAR NEDEN HEP MEHMET TATLICI’NIN “AVUKAT ORDUSU” İÇİNDE YER ALMAKTA?

Son yıllarda Mehmet Tatlıcı’ya “destek veren” avukatları arasında, adı FETÖ soruşturmaları ve davalarında yer alan önemli isimler de dikkat çekmekte:

Bunlardan şüphesiz en önemlisi, FETÖ’nün avukat imamı olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ve yurt dışına firar ettiği için INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan Hüseyin ATAOL olmaktadır. (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın FETÖ’cü Avukatı, Reza Zarrab Kumpasında da Baş Aktör” ve “FETÖ Soruşturmaları ve Mehmet Tatlıcı” yazı dizisinin 3. Bölümü).

FETÖ’nün avukat imamı olarak aranan firari Hüseyin ATAOL’un hukuk bürosunda çalışan avukat Hasan Küçük de yine adı FETÖ soruşturmalarında yer alan bir isim olarak dikkat çekmektedir.

Haber ekibimizin araştırmaları, aslında son aylarda Mehmet Tatlıcı’nın “yanında yer alan” yegane avukat olarak gözüken Hasan Küçük hakkında, “FETÖ’ye üye olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandığını ve bu iddianamelerin de İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Boz tarafından onaylanarak İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerine gönderildiğini ortaya koymaktadır (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Bir Avukatı Daha FETÖ Üyesi Çıktı” haberi).

Anlaşılan o ki, Mehmet Tatlıcı “avukat ordusu” dağıldıkça, yanına sadece yine adı FETÖ soruşturmalarında geçen isimleri almaktan başka bir şans bulamayacak… Tıpkı geçmişte olduğu gibi… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız; Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinde yayınlanan haber dizisi: “FETÖ Soruşturmaları ve Mehmet Tatlıcı”)

Gelişmeleri okurlarımız ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top