Tatlıcı Gerçekleri

C&H Media tarafından yönetilen, Türkiye’de yayınlanan ulusal gazetelerin manşetleri, güncel hava durumu bilgileri yanında, esas haber içeriğini Türkiye’nin yetiştirdiği başarılı işadamlarından biri olan Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatının ardından ortaya çıkan gelişmeleri açıklamak üzerine kuran tematik bir haber sitesidir.

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı, 22 Şubat 2009’daki vefatının ardından geride aralarında Tat Towers gibi birçok taşınmazın yanında, tablo ve sanat eserlerinden oluşan geniş bir koleksiyonun da yer aldığı milyar dolarlarla ifade edilen çok önemli bir miras ve sağlığında düzenlemiş olduğu resmi vasiyetnamesini bırakmıştır.

Ancak, hayırsever işadamının ilk evliliğinden olan çocukları ve torunları, merhum babalarının resmi vasiyetnamesinde belirttiği miras paylaşımından memnun kalmayarak, Mehmet Salih Tatlıcı vasiyetnamesinin iptali ve miras tespit davaları açmışlardır.

Bunun yanında, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden olan çocuklarının başta Mehmet Tatlıcı olmak üzere, merhum babalarının ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen en küçük kardeşleri Uğur Tatlıcı’yı hedef alan haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla yaptıkları çok sayıda suç duyurusu gündeme gelmiştir. Bu suç duyurularının hepsi de Türkiye’deki hukuki süreç içinde ya reddedilmiş ya da takipsizlik kararlarıyla sonuçlandırılmıştır.

Mehmet Tatlıcı’nın en küçük kardeşi ve babasının ikinci eşi aleyhinde Amerika Birleşik Devletleri’nde açtığı, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın mirasıyla ilgili başka davalar da gündeme gelmiştir.

Bütün bunlarla birlikte Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktığı ailesine karşı ayrıca nedense hep aynı muhabirlerin sahne aldığı “medya destekli” sistemli bir karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası ve tek taraflı haberler de söz konusudur.

Yukarıda özetlediğimiz gelişmelerin hepsi merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatının ardından kamuoyunun gözleri önünde cereyan etmektedir.

Bütün bu gelişmeler, Türkiye kamuoyunca bilinen ve iş dünyasında büyük yatırımlara attığı imzalarla tanınan böylesine önemli bir işadamının vefatının hemen ardından gündeme geliyorsa ve ortada milyar dolarlarla ifade edilen büyük bir miras ve Tat Towers’ın da aralarında yer aldığı çok sayıda taşınmazla birlikte çok önemli sanat eserlerinin yer aldığı tablo ve objelerden oluşan geniş bir koleksiyon söz konusuysa, hepsi birden gazetecilik adına üzerinde durulması gereken önemli bir haber değeri oluşturmaktadır.

Ayrıca, merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden olan çocuklarının ve torunlarının açtıkları davalarla doğrudan hedef aldığı bir ikinci eş ve bu evlilikten dünyaya gelen en küçük kardeşe karşı tek taraflı yürütülen bir karalama kampanyası da söz konusu olduğundan, haber değeri olan bu aileyle ilgili tüm bu gerçeklerin ortaya konulduğu ve tartışıldığı tematik bir haber sitesini devralmak, bir medya şirketi olarak bizim için çok önemliydi ve biz de bu yöndeki tüm gelişmeleri, dürüst ve profesyonel bir habercilikle daha etkili bir şekilde Türkiye ve Dünya kamuoyuna sunmayı hedefledik.

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi, bundan böyle C&H Media’nın tecrübeli editörleri ve gazetecileri tarafından, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı mirasıyla ilgili gelişmeleri ve merhum işadamının geride bıraktığı ailesini hedef alan tek taraflı saldırıları, dürüst bir habercilikle ve gazetecilik meslek ilke ve değerlerine saygılı yayın politikasıyla Türkçe ve (önemli bir bölümü de) İngilizce olarak, Türkiye kamuoyuna ve uluslararası okurlarına sunan bir haber platformu olacaktır.

Saygılarımla,
Herald Johansson

Tatlıcı Gerçekleri News Site
Owner/Manager

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir