Kamuoyuna Önemle Duyurulur

kamuoyuna-onemle-duyurulur.jpg

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi olarak, 3 Kasım 2019 tarihinde Sabah gazetesine Uğur Tatlıcı tarafından verilen Kamuoyuna Duyuru başlıklı ilanda yer alan hususlarla ilgili açıklama yapma gereği duyduğumuz için, yayıncılık ilke ve hedeflerimizi okurlarımız ve kamuoyu ile bir kez daha paylaşmak istedik.

MEHMET SALİH TATLICI VE TATLICI GERÇEKLERİ HABER SİTESİ

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi, gazetecilik ilkeleri ve değerlerine saygılı, dürüst ve tarafsız haberciliği ile Türk ve Dünya kamuoyuna ana akım haber sitelerinin sunamadığı özel haberleri, deneyimli haber ekibi ve editörlerinin katkılarıyla, hepsi de %100 gerçeklere ve kanıtlara dayalı olarak Türkçe ve İngilizce olarak yayınlayan bir haber platformudur.

Haber sitemiz, büyük saygı duyduğumuz rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatı sonrası onun saygın anısına, mirasına ve geride bıraktıklarına karşı, içinde sözde gazetecilerin de yer aldığı medya desteğini alarak başlatılan tek taraflı saldırıları ve bu süreçteki hukuksuzlukları ülkemiz ve dünya kamuoyuna sunmak amacıyla faaliyette bulunmaktadır.

Tüm haberlerimiz, ekindeki resmi mahkeme, savcılık kayıtlarına ve haber ajansları tarafından sağlanan bilgi ve belgelere dayalı olarak kanıtlarıyla birlikte okurlarımızın bilgisine sunulmaktadır.

Mehmet Salih Tatlıcı ailesinin davaları, sadece Türkiye’de değil, Dünya çapında bilinen davalar haline gelmiştir ve bu sebeple bu konudaki tüm gelişmeler de önemli bir haber değeri taşımaktadır.

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi de, “böylesine önemli bir miras etrafında dönen” ve “haber değeri taşıyan” tüm gelişmeleri, “halkın haber alma ihtiyacı doğrultusunda” okurlarına duyuran tematik bir haber platformudur…

MEHMET SALİH TATLICI KİMDİR?

21 Ocak 1931 tarihinde Diyarbakır’da doğan Mehmet Salih Bey, çok küçük yaşlarda babası Hacı Şeyhmus Bey’in tatlıcı dükkanında başladığı iş hayatında, azmi, sabrı ve çalışkanlığı ile işlerini geliştirmiş, zamanla büyük yatırımlara imza atmış saygın ve hayırsever bir işadamıydı.

MEHMET SALİH TATLICI’NIN VEFATI ARDINDAN İLK EVLİLİĞİNDEN OLAN ÇOCUKLARI VE TORUNLARININ YAPTIKLARI

Mehmet Salih Tatlıcı’nın, 22 Şubat 2009 tarihinde yakalandığı amansız hastalığı yenemeyerek ebediyete intikal ettiği andan itibaren de özellikle ilk evliliğinden olan çocukları ve torunlarının çok önceden planlayarak uygulamaya koydukları anlaşılan bir miras davaları süreci başladı…

Bu mirasçıların bütün zenginliklerini ve lüks içindeki yaşamlarını borçlu oldukları rahmetli babalarının daha cenazesi bile toprağa verilmeden bu davalar sürecini başlatmalarındaki “acelecilikleri” de çok geçmeden ortaya çıktı:

Zira, merhum işadamının vefatının ardından, henüz hayattayken 2 Ağustos 1994 tarihinde noter huzurunda yazmış olduğu resmi vasiyetnamesi ortaya çıkmış ve Mehmet Salih Bey vasiyetnamesinde, kendisini ölümle tehdit etmiş olan ilk evliliğinden oğulları Ahmet Tatlıcı ve Ali Tatlıcı’yı mirasından ıskat etmiş, diğer oğlu Mehmet Tatlıcı ile torunlarının mirasından saklı payları oranında yararlanmalarını istemiş; kendisine hastalığında ve sağlığında tam 43 yıl hayat arkadaşı olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen en küçük oğlu Uğur Tatlıcı’ya ise mirasının kalan kısmını bırakmıştı.

Ancak, rahmetli işadamının vasiyetnamesinde emrettiği hususları, kendilerine bugün sahip oldukları her şeyi vermiş olduğu ilk evliliğinden oğulları, başta Mehmet Tatlıcı olmak üzere, Ahmet Tatlıcı ve daha önce vefat etmiş olan oğlu rahmetli Ali Tatlıcı’nın çocukları Salih Ziya Tatlıcı ve Bedriye Kamer Tatlıcı beğenmediler (ki miras paylarının milyonlarca dolar karşılığı olduğu söylenmektedir) ve daha fazlasını elde etme umuduyla, yukarıda belirtmiş olduğumuz rahmetli işadamının vasiyetnamesinin iptali ve mirasının tespiti için davalar açtılar.

Uzun yıllar süren davaların ardından, Türk Adaleti rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın resmi vasiyetnamesinin geçerli olduğuna ve miras tespitinin de merhumun vasiyetnamesinde belirtildiği gibi (sadece mirastan ıskat edilmiş olan Ahmet Tatlıcı’nın da saklı payı oranında yararlanması gerektiğine hükmederek) yerine getirilmesine karar verdi ve bu kararlar kesinleşti.

NEDEN TATLICI GERÇEKLERİ?

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi bütün bu davalar sürecini, dürüst ve tarafsız haberciliği ile yakından takip ederek, tüm zenginliklerini borçlu oldukları babaları/dedelerinin geride bıraktıklarına karşı öz evlatlarının yaptıklarını ekindeki kanıtlarıyla birlikte tek tek ortaya koyan ve yaşanan tüm gerçekleri kamuoyunun bilgisine sunan bir yayın politikası izlemiştir.

Zira, başarılı iş hayatı yanında hayırsever bir iş adamı olarak da dikkat çekerek dünyanın en zengin insanları arasına adını yazdıran Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktıklarına, onun saygın anısına büyük bir saygısızlık olarak sergilenenleri, Türk ve Dünya kamuoyunun bilme hakkı bulunmaktadır.

Yıllardır devam eden miras davaları sürecinde bazı mirasçılar tarafından 4 MİLYAR DOLAR olduğu beyan edilen böylesine büyük, ama aynı zamanda bir türlü paylaşılamayan bir miras etrafında dönen “oyunların” her biri haber değeri taşımaktadır ve Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi de TATLICI soyadlı aile fertlerinin neyin peşinde olduklarını ve “oyunlarını” hangi “motivasyonla” bu sözde hukuk mücadelesi içinde ortaya koyduklarını yakından takip ederek, Türk ve Dünya kamuoyunun bilgisine sunmaktadır.

Bu hayırsever işadamına olan saygımızın bir parçası olarak, onun vefatı ardından bizzat öz evlatları tarafından sergilenen tüm tutum ve davranışları üzülerek izlemekte, ama gazetecilik sorumluluğumuz gereği tarafsız bir gözle takip ettiğimiz tüm gelişmeleri de okurlarımızla paylaşmaktayız…

HALKIN HABER ALMA İHTİYACI VE DEMOKRASİLERDE HABER MEDYASININ İŞLEVLERİ

Demokrasilerde, yasama-yürütme-yargı gibi üç temel kuvvet üzerine inşa edilen güçler ayrılığı ilkesi, medyanın dördüncü kuvvet olarak kabul edildiği halkın haber alma özgürlüğüyle birlikte bir bütün oluşturarak, demokrasinin gerçek anlamıyla hayat bulmasını sağlayan dinamikleri tamamlamaktadır. Burada haber medyasının varlığı ve medyanın halkın haber alma ihtiyacını karşılayan işlevleri, demokrasinin tüm kurumlarıyla birlikte yaşaması için de çok önemli bir görevin yerine getirilmesini sağlamaktadır…

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi de bu işlevi yerine getirmek amacıyla kurulmuştur ve temelde, Türk ve Dünya kamuoyunun, (Mehmet Salih Bey’in geride bıraktığı) böylesine büyük ve paylaşılamayan bir miras etrafında ortaya çıkan tüm hukuki süreci ve gelişmeleri, araştırmacı gazetecilik yaklaşımıyla yakından takip edip, halkın haber alma ihtiyacını, yaptığı özel ve özgün haberleriyle karşılamaktadır.

Haber sitemiz, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın saygın adını kirletenlerin ve onun geride bıraktıklarına büyük bir kin ve nefretle saldıranların “oyunlarını” eleştiri sınırları içinde kalarak teşhir etmektedir ve esas gerçekleri tarafsız, dengeli ve dürüst bir habercilikle kamuoyu ile paylaşma temelinde faaliyet göstermektedir.

Deneyimli muhabirlerimiz ve editörlerimizin yanında, Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinden adliye muhabirlerinin ve çok sayıda serbest gazetecinin de desteğini alarak; günler, haftalar ve bazen de aylar süren araştırmalara dayanan haberlerimiz, böylesine titiz bir çalışmayla okurlarımızın bilgisine sunulmaktadır; bütün bu çabalarımızın geri dönüşü de yeni okurlar ve beraberinde yeni reklam gelirleri olmaktadır.

TATLICI GERÇEKLERİ HABER SİTESİ EN ÖNEMLİ DESTEĞİNİ OKURLARINDAN ALMAKTADIR

Sitemizi yakından takip eden okurlarımızın çok önemli bölümü A grubu sosyo-ekonomik statüde olup, Türk ve Dünya gündemi yanında, Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi gibi özel ve özgün haberleriyle dikkat çeken tematik bir haber platformunu sürekli takip eden bilinçli okur kitlesini temsil etmektedirler.

Bu yüzden kimseden, hiçbir kurum ve kuruluştan destek almadan, tarafsız ve dürüst haberciliği ile, sadece okurlarının gösterdiği bu yoğun ilgiden desteğini alan Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi, her geçen gün Türkiye ve dünyadan yeni okurlar kazanmaya devam etmekte ve böylelikle reklam gelirlerini de artırmaktadır.

Bu doğrultuda, Sitemizde yer alan özgün haberlere gösterilen yoğun ilgiyle birlikte okur sayımızdaki hızlı artışın getirdiği reklam gelirleri, burada ortaya koyduğumuz sorumlu gazetecilik ve ciddi emeğin karşılığı ve her geçen gün daha da büyüyen geniş bir okur kitlesi tarafından takip edilmenin ödülü olarak bizlere geri dönmekte; tematik bir haber sitesi olarak doğru yolda olduğumuzu da dosta düşmana göstermektedir…

TATLICI SOYADLI KİMSEYLE İLİŞKİMİZ OLMADIĞINI, BİZZAT TATLICI SOYADINI TAŞIYANLAR ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR…

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinin, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktığı TATLICI soyadlı hiçbir aile ferdiyle hiçbir şekilde ilişkisi olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Onlar arasındaki anlaşmazlıklar ve anlamsız çekişmeler tamamen bizim dışımızdadır ve dışımızda kalmaya da devam edecektir.

Aslında bunu TATLICI soyadlı tüm bu aile fertleri de çok iyi bilmektedir…

TATLICI GERÇEKLERİ ELEŞTİRİ SINIRLARI İÇİNDE KALMAYA DEVAM EDECEKTİR…

Bu bağlamda, Uğur Tatlıcı’nın 3 Kasım 2019 tarihinde Sabah gazetesine verdiği ilan üzerinden yaptığı kamuoyu duyurusunu anlıyoruz, ancak kendisi de şunu çok iyi bilmelidir ki, Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi yaptığı haberlerle kimseyi hedef almamaktadır; bu sitede yayınlanan haberlerde, kimsenin adını lekelememeye özellikle dikkat edilmektedir. Burada sadece tüm gerçekler ekindeki resmi belgelere dayanan kanıtlarıyla birlikte okurlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunulmaktadır. Haberimizde adı geçen şahıslar ve olaylar, yine gazetecilik etiği ve ilkeleri doğrultusunda sadece eleştiri sınırları içinde değerlendirilmektedir.

KİM OLDUĞUMUZ AÇIK VE NETTİR…

Aslında Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinin rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın herhangi bir aile ferdiyle ilişkisi olmadığını, başta Mehmet Tatlıcı olmak üzere tüm aile fertlerinin de çok iyi bildiğini düşünüyoruz. Sitemizin “Biz Kimiz” başlıklı bölümünde çok açık ve net bir şekilde kim olduğumuz ve adresimiz belirtildiği halde, bugüne kadar Türkiye’deki adli makamlardan Mehmet Tatlıcı tarafından yapılmış tek bir şikayetin bile elimize ulaşmaması da bunun kanıtıdır…

Hal böyleyken, Mehmet Tatlıcı’nın içinde FETÖ’nün avukat imamlarının da yer aldığı “avukat ordusunun”, FETÖ üyesi olmaktan yargılanıp mahkum olmuş eski savcıların ve yine FETÖ üyesi olmaktan yargılanıp mahkum olmuş sözde gazetecilerin “desteğini” de alarak, adeta FETÖ kumpaslarını hatırlatan ali-cengiz oyunlarıyla, Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı hedef alan davalarını, haksız-hukuksuz ve mesnetsiz suç duyurularını göz önüne alınca, haber sitemizin Mehmet Tatlıcı’nın bütün bu FETÖ kumpaslarının hatırlatan oyunlarını sergileyen, onun nasıl olup da yolunun hep FETÖ’cülerle kesiştiğini ortaya koyan tarafsız ve dürüst haberciliği karşısında, Mehmet Tatlıcı’nın bizi, yani Tatlıcı Gerçekleri haber sitesini hedef almak yerine, bunu Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya iftira atmak için bir fırsat olarak kullanmaya çalışması, büyük bir çelişkidir… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın Avukatı FETÖ Soruşturmasından Firarda” ; “Mehmet Tatlıcı’nın FETÖ’cü Avukatı, Reza Zarrab Kumpasında da Baş Aktör” ve ayrıca Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinin Perde Arkası bölümünde yayımlanan “FETÖ Soruşturmaları ve Mehmet Tatlıcı”  haber dizisi).

Bizim Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi olarak kim olduğumuz, adresimiz ve yayın politikamız bellidir. Bizim gerçekleri, ekindeki resmi belgelere dayanan kanıtlarıyla birlikte Türk ve Dünya kamuoyuyla paylaşmak dışında başka bir işimiz yoktur.

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinin ne olduğu, kimler tarafından yönetildiği bizzat sitemizin “Biz Kimiz?” bölümünde yazılıyken ve dolayısıyla Tatlıcı soyadlı hiçbir şahıs ile hiçbir ilişki içinde olmadığı böylesine açık ve net iken, başta Mehmet Tatlıcı olmak üzere bazı mirasçıların, hedef çarpıtmak amacıyla yıllardır kendi baba bir kardeşlerini ve rahmetli babalarının ikinci eşini hedef alan suç duyurularıyla “hukuk arayışına” girmesi de aslında büyük bir çelişki oluşturmaktadır.

Zira, haber ekibimizin araştırmaları Mehmet Tatlıcı’nın ve onun çevresinde olup, onunla birlikte çıkar ilişkisi içinde hareket edenlerin, başta rahmetli Mehmet Salih Bey’in ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evliliğinden dünyaya gelen en küçük oğlu Uğur Tatlıcı’yı hedef alan suç duyurularında bulundukları, ancak bunların hepsinin de “kovuşturmaya yer olmadığı” kararları ile sonuçlandığını ortaya koymaktadır.

MEHMET TATLICI’NIN DERDİ, “ÜZÜM YEMEK Mİ? BAĞCI DÖVMEK Mİ?”

Mehmet Tatlıcı’nın bir derdi varsa, buyursun bizi gazetecilik ilkelerimiz gereği eleştiri sınırları içinde kalarak yaptığımız bu dürüst ve tarafsız habercilikle ilgili olarak savcılara şikayet etsin; bizim üzerimizden baba bir kardeşine, rahmetli babasının ikinci eşine iftira atmak veya onları haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarıyla savcılarımıza şikayet etmek yerine bizi hedef alsın.

Tekrar belirtelim, Haber sitemizin kime ait olduğu sitemizdeki bilgilerde yer almaktadır. Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde onlarca suç duyurusu yapan Mehmet Tatlıcı, Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinin sahiplerini dava etmeyi nedense akıl edememektedir. Maalesef adli makamlarımız da Mehmet Tatlıcı’nın bu manipülasyonunu gözden kaçırmaktadır…

Mehmet Tatlıcı’nın buradaki hedefi Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya iftira atarak ceza almalarını sağlamaya çalışmaktan başka bir şey değildir; Mehmet Tatlıcı bu yüzden Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinin kime ait olduğu kısmını özellikle adli makamların dikkatinden kaçırmaya çalışmaktadır.

Meselenin özü tam da budur…

Zira tüm bu gerçeklerin işaret ettiği gibi, Mehmet Tatlıcı’nın esas derdi, üzüm yemek değil, bağcı dövmektir…

TATLICI GERÇEKLERİ ÜZERİNDEN BU FIRSATÇILIK GİRİŞİMLERİNİ TEŞHİR ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ…

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi olarak, sitemiz üzerinden bu tarz fırsatçılık girişimlerine seyirci kalmayacağımızın bir kanıtı olarak bu duyuruyu yayınlama ihtiyacı duyduk.

Okurlarımıza bugüne kadar olduğu gibi tarafsız ve dürüst haberciliğimizle hizmet etmeye ve tüm gerçekleri ekindeki kanıtlarıyla birlikte paylaşmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isteriz.

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın değerli anısına saygımız, buradaki temel motivasyonumuzdur…

Her zaman belirttiğimiz gibi buradaki en büyük dileğimiz, Tatlıcı ailesinin tüm fertlerinin de birbirleriyle uğraşmayı bırakarak, rahmetli babalarının ve dedelerinin bu saygın anısına uygun bir yola girip, artık sulh olmalarıdır…

Umarız bir gün bunu anlar ve artık sulh olurlar. Zira bugünkü tüm zenginliklerini borçlu oldukları merhum babaları/dedeleri Mehmet Salih Bey, onların bütün bu yaptıklarını asla hak etmeyen, saygın ve hayırsever bir insandı…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top