Maliye Mehmet Tatlıcı’yı İncelemeye Aldı

maliye-mehmet-tatliciyi-incelemeye-aldi.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden olan çocuklarından Mehmet Tatlıcı hakkında, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından vergi incelemesi başlatıldı. Mehmet Tatlıcı, merhum babasının kendisine bıraktığı ve milyonlarca dolar ettiği söylenen miras payından memnun kalmayarak, vasiyetnamesinin iptali için ve miras tespitinin yeniden yapılması için davalar açmış ama hepsini de kaybetmişti.

MEHMET TATLICI KİMDİR?

Mehmet Tatlıcı, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızı Bedriye Hanım’la yaptığı ilk evliliğinden dünyaya gelen üç oğlundan biridir.

Bugün sahip olduğu büyük serveti ve lüks içindeki yaşamını sadece ve sadece merhum babasını kendisine bıraktıklarına borçlu olan Mehmet Tatlıcı, babasının vefatı sonrası yaptıklarıyla sürekli medya gündeminde yer almaya devam etti.

Merhum babasının vasiyetine ve bıraktığı miras payına karşı açtığı davaların yanında, kendisine bütün bunları sağlayan vefat etmiş öz babası hakkında bile savcılığa suç duyurusunda bulunmasıyla dikkat çekmişti Mehmet Tatlıcı.

MEHMET TATLICI, MALİYE’NİN KISKACINDA

Buna ilahi adalet mi demek gerekir, bilemiyoruz ancak haber ekibimizin yaptığı araştırma, Mehmet Tatlıcı hakkında İstanbul Vergi Dairesi tarafından başlatılan bir vergi incelemesi olduğunu ortaya çıkardı.

Haber ekibimizin yaptığı araştırmaya göre, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, Mecidiyeköy Uygulama Denetim Müdürlüğü tarafından “acele” uyarısıyla Mehmet Salih Tatlıcı’nın terekesiyle ilgili davaya bakan İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne yollanan 16 Kasım 2017 tarihli yazıda, Mehmet Tatlıcı hakkında devam eden vergi incelemesine istinaden, terekeden Mehmet Tatlıcı’nın ile kendisinin vekil ve temsilcilerine ait tebligat için uygun adres bilgisi talep edildiği öğrenildi.

Maliye’den Mehmet Tatlıcı hakkında başlatılan vergi incelemesi için talep edilen adres bilgilerine istinaden, tereke davasının görüldüğü İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, Mecidiyeköy Uygulama Denetim Müdürlüğü’ne yollanan 17 Kasım 2017 tarihli cevap yazısında ise, Mehmet Tatlıcı’nın mernis ve eski mernis adresleri ile Mehmet Tatlıcı’nın avukatı Sibel Engin ve tereke memurları, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Kadir Özgen ile Avukat İbrahim Bülbül’ün isim, adres ve telefon bilgileri verilmiştir.

Babasından kalan paralar ve gayrimenkullerle sahip olduğu büyük servetin ve buradan elde ettiği kazancın vergi incelemesi sonucunda ortaya hangi gerçekleri çıkaracağını, Tatlıcı Gerçekleri haber merkezi olarak takip ederek okurlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatı sonrası gelişmeler ve Mehmet Tatlıcı’nın yaptıkları:

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın 22 Şubat 2009 tarihindeki vefatından bu yana yaklaşık 9 yıl geçti. Ancak, sıfırdan başladığı iş hayatında azmi, sabrı ve çalışkanlığı ile büyük projelere imza atıp, önemli yatırımlar yaparak hatırı sayılır bir servet oluşturan merhumun vefatından sonra geride bıraktıkları, evlatları ve torunları tarafından bir türlü paylaşılamadı.

Merhum Mehmet Salih Tatlıcı vasiyetnamesinde, kendisini ölümle tehdit etmiş olan ilk evliliğinden oğulları Ahmet Tatlıcı ve Ali Tatlıcı’yı mirasından ıskat etmiş, diğer oğlu Mehmet Tatlıcı ile torunlarının mirasından saklı payları oranında yararlanmalarını istemişti.

HAYIRLI EVLAT VE TORUNLAR MEHMET SALİH BEY’İN VASİYETİNE VE MİRAS PAYLAŞIMINA KARŞI DAVALAR AÇTILAR

Bu süreçte merhumun ilk evliliğinden olan evlatları Mehmet Tatlıcı ve Ahmet Tatlıcı ile daha önce vefat etmiş olan Ali Tatlıcı’nın çocukları Salih Ziya Tatlıcı (Titiz) ve Bedriye Kamer Tatlıcı Mehmet Salih Bey’in vasiyetnamesinin iptali için davalar açtılar.

Bu “hayırlı” evlat ve torunlar ayrıca merhum işadamının miras tespitinin yeniden yapılması için başka miras davaları da açtılar. Ancak hiçbirini kazanamadılar. Yıllar süren hukuk süreci sonucunda, merhum işadamının vasiyetnamesi aynen geçerli oldu ve miras paylaşım oranları da aynı kaldı.

Bu arada Ahmet Tatlıcı, kendi öz çocuklarına dedeleri Mehmet Salih Bey tarafından kendilerine bırakılan miras payını bizzat kendisi almak için davalar açtı. Uzun yıllar sonra mahkeme ıskat kararını Ahmet Tatlıcı lehine bozdu. Oysa, bu pay Ahmet Tatlıcı’nın çocuklarına kalacaktı; Zira Mehmet Salih Bey vasiyetnamesinde bu payın, Ahmet Tatlıcı’ya değil de, ondan olan torunlarına verilmesini istemişti.

MEHMET TATLICI HEPSİ DE REDDEDİLEN ONLARCA SUÇ DUYURUSU YAPTI, ONLARCA DAVA AÇTI

Şimdilerde Maliye’nin kıskacı altında olan Mehmet Tatlıcı ise , sadece miras ve vasiyetnameyi iptal davaları açmakla kalmadı; merhum babasının ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu ikinci evlilikten dünyaya gelen baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı aleyhinde savcılıklara haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla onlarca suç duyurusu yaptı ve aslı-astarı olmayan iddialarla yine onlarca dava açtı.

Bu suç duyurularının hepsi de takipsizlik kararlarıyla sonuçlandı, aleyhlerine davalar açtığı Uğur ve Nurten Tatlıcı hepsinde de beraat etti. (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” ve “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” haberleri).

Bu haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddiaları nedeniyle Mehmet Tatlıcı aleyhinde iftira suçundan 16 yıl hapis istemli bir ceza davası da açıldı.

HAYIRLI EVLAT MEHMET TATLICI, MERHUM BABASI ALEYHİNDE BİLE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Mehmet Tatlıcı, babasının vefatı sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaçakçılık Bürosu’na suç duyurusunda bulunmuş; ancak bu şikâyeti de Uğur ve Nurten Tatlıcı hakkındaki diğer tüm haksız, hukuksuz ve mesnetsiz suç duyurularında olduğu gibi kovuşturmaya yer olmadığı gerekçesiyle reddetmişti. (Lütfen bakınız: “Oğul Müşteki – Merhum Baba: Şüpheli” haberi).

Şimdilerde Maliye’nin kıskacında olan ve hakkında vergi incelemesi başlatılan Mehmet Tatlıcı’nın, bütün bunlara karşı neler yapacağı ve bunların medyaya nasıl yansıyacağı merak konusu…

Ancak anlaşılan o ki, Mehmet Tatlıcı medya gündeminde kalmaya devam edecek…

Gelişmeleri okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top