Mehmet Salih Tatlıcı ormanına bağışlanan iki bin fidan toprakla buluştu.

mehmet_salih_tatlici_ormanina_bagislanan_iki_bin_fidan_toprakla_bulustu_h253.jpg

UNT Holding CEO’su Uğur TATLICI ve annesi Nurten TATLICI, ailelerin ve yakınların bir araya geldiği bayram günlerinde, rahmetli Mehmet Salih TATLICI’nın anısının, yaşamı kadar özgün ve anlamlı bir armağanla sevenlerinin kalbinde hayat bulmasına vesile oldular.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfına bağışlanan ve “Mehmet Salih Tatlıcı Hatıra Ormanı’na” dikilen 2000 fidan, sadece Tatlıcı ailesinin yakınlarına değil, aynı zamanda doğaya da sunulan ölümsüz bir armağan oldu.

Dünyamız kısa süre sonra yaşanamaz duruma gelecek
Uğur Tatlıcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“İnsanoğlu günlük yaşamında doğaya verdiği zararın farkında değil. Havayı, suyu, toprağı dur durak bilmeden kirletiyoruz. Doğaya olan borcumuz gitgide kabarıyor demek isterdim, ancak bana göre, şu anda artık telafisi çok zor olan bir noktaya yaklaşıyoruz. Tabiat ana kendisine açtığımız savaşta yenik düştü. Türkiye’de vaktiyle 50 milyon hektarlık ormanlık alan mevcutken, bugün itibari ile bu rakam 20 milyon hektara düşmüş durumda. Bireysel çabalarla bu toplu katliamın önüne geçmemiz ne yazık ki mümkün değil. Bitkiler de, hayvanlar da bizler gibi birer canlı. Milyarca yıllık gelişim ve evrimden sonra şimdiki yaşanabilir haline gelen dünyamızın, kısa bir süre içerisinde yaşanamaz duruma geleceğine hiç şüphe yok. İnsanların bu konuya eskisine göre daha duyarlı olması sevindirici. Ne var ki rant kavramı ülkemizde halen çevre bilincinin çok önünde gidiyor. Biz, UNT Holding olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Rahmetli babam adına bir orman oluşturup 2000 fidan dikerek işe başladık. Bu fidanları sevdiğimiz, saydığımız yakınlarımıza armağan edip adreslerine sertifikalarını gönderdik. Bizim gibi 80-100 şirket her yıl 2000 fidan dikse bile, Tabiat Ana’ya her yıl 200.000 ağaç armağan etmiş oluruz. Ona bunu fazlasıyla borçluyuz.”

TEMA Vakfı, dikilen 2000 fidanın her birini sertifikalandırarak, hediye sahipleri adına düzenlenen belgeleri kendilerine teslim etti.

Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın çevre dostu çalışmalarının hızlanarak artacağını bildirmeleri üzerine, doğaya can veren bu fidanlar gibi umutlar da hayat buldu.

Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top