Mehmet Salih Tatlıcı Saygı ile Anıldı

2016-salih-tatlici-anma.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı, ebediyete intikalinin 7. yılında ailesi ve sevenleri tarafından saygı ile anıldı.

Merhumun hastalıkta ve sağlıkta 43 yıllık hayat arkadaşı olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen oğlu Uğur Tatlıcı’nın 22 Şubat’ta düzenlediği anma etkinliğine katılan dostları ve sevenleri, Mehmet Salih Tatlıcı’ya sevgi, saygı ve özlemlerini bir kez daha dile getirmek için bir aradaydılar.

78 YILLIK EMEK VE AZİMLE GERÇEKLEŞTİRİLEN BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Mehmet Salih Tatlıcı, 1931 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarda ailesinin tatlıcı dükkanında başladığı iş hayatını, genç yaşında İstanbul’a gelerek açtığı bir pastane ile devam ettirdi. Azmi, sabrı ve çalışkanlığı ile işlerini geliştirerek büyük yatırımlara imza atan Mehmet Salih Tatlıcı, 22 Şubat 2009’da hayata gözlerini yumduğunda geride kederli bir aile ve hatırı sayılır da bir servet bırakmıştı.

TÜM SEVENLERİ VEFATININ 7. YILINDA DA KENDİSİNİ ANMAK İÇİN TOPLANDILAR

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın sevenleri ve dostları, geride bıraktığı ailesi Nurten ve Uğur Tatlıcı’yı yine yalnız bırakmadılar ve bu anma töreninde de manevi destekleriyle onların yanında yer aldılar.

Son yedi yıldır olduğu gibi, yine bir 22 Şubat sabahı Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabri başında bir araya gelen sevenleri ve dostları, hep birlikte okudukları dualar ile kendisine duydukları sevgi, saygı ve özlemi bir kez daha dile getirdiler.

Mehmet Salih Tatlıcı’nın tüm sevenleri ve dostları, kabri başında yapılan anma töreninden sonra, Yeniköy Kaşıbeyaz Restoran’da merhumun ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile en küçük oğlu Uğur Tatlıcı tarafından verilen anma yemeğine ve kendisi adına okutulan mevlit dualarına katıldılar.

UĞUR VE NURTEN TATLICI, MEHMET SALİH TATLICI İÇİN BİR ANMA MESAJI YAYINLADILAR

Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatının üzerinden tam yedi yıl geçti. Hayırsever işadamı saygı ile anılmaya devam ediyor; onun saygın adı ve anısı, geride bıraktığı ailesi ve sevenleri tarafından sadece vefat yıldönümlerinde değil, onun adına yapılan bağışlar ve hayır amaçlı faaliyetlerle her gün yaşatılmaya çalışılıyor.

Mehmet Salih Tatlıcı’nın ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen oğlu Uğur Tatlıcı, merhumun anma yıldönümü için gazetelere verdikleri ilanda, bu hayırsever insana duydukları saygı ve sevgiyi çok anlamlı cümlelerle bir kez daha dile getirdiler:

MEHMET SALİH TATLICI

“Ölmüşlük ne ki yaşanmamış mutluluklarda

Ölmüşlük ne ki tutkusuz yaşamlarda”

Sen ki yaşamaya tutkulu,

Sen ki mutlu yaşamlarımızın mimarı güzel insan…

Yedi yıl olmuş aramızdan ayrılalı,

Ve bizler yalnız yıl dönümlerini değil

Sensiz geçirdiğimiz her bir günü, senin adın ile anıyoruz.

Feri sönmüş yaşamlarda,

Giderek grileşirken dünya,

Kimdir yaşayan, kimdir ölen gerçekte?

Bu soruyu soruyoruz durmadan kendimize…

Ve biliyoruz ki,

Yaşadın sen.

Tutku ile yaşadın bir ömrü,

Onuru ve vefayı her şeyden önde tutarak yaşadın,

Sevda ile bağlı olduğun bu topraklarda.

Zaman, bir ihtiyar acıdır şimdi içimizde,

Yokluğun büyüyen bir özlemdir,

Özlem gözlerimizden akan bir yağmur olsa da,

Bizlere öğrettiğin gibi

Senin yolunda cesurca ve insanca, dimdik yürümeye devam edeceğiz.

Işığın üzerimizden hiç eksik olmasın.

Özlem ve saygı ile anıyoruz…

NURTEN & UĞUR TATLICI

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top