Mehmet Tatlıcı Romanya’dan “Oturma İzni” Aldı

mehmet-tatlici-romanya-oturma-izni.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktığı vasiyetnamesine ve miras paylaşımına “kafayı en çok takan” oğlu olarak medya gündeminden düşmeyen Mehmet Tatlıcı, Romanya’dan oturma izni almış. Hakkında bu kadar savcılık soruşturması ve ceza davaları açılmış olan SANIK ve ŞÜPHELİ durumundaki bir şahsın, Avrupa Birliği üyesi Romanya’dan “oturma izni” alabilmesi de ayrı bir “başarı öyküsü” olarak dikkat çekmektedir… 

Bugünkü haber-yorumumuzda haber merkezimizin Mehmet Tatlıcı-Romanya bağlantısı üzerindeki araştırmasını ve perde arkasındaki gerçekleri okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşacağız.

MEHMET SALİH TATLICI’NIN VEFATI VE GERİDE BIRAKTIĞI VASİYETNAMESİ

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı 22 Şubat 2009 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Sıfırdan başladığı iş hayatında azmi, sabrı ve çalışkanlığıyla çok önemli projelere imza atmış hayırsever bir insan olan Mehmet Salih Tatlıcı, vefatının ardından geride hatırı sayılır bir servetin yanında resmi vasiyetnamesini de bırakmıştı.

MEHMET TATLICI KİMDİR VE NEYİN PEŞİNDEDİR?

Mehmet Tatlıcı, merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden dünyaya gelen üç oğlundan biridir…

Babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın kendisine bıraktığı ve milyon dolarlarla ifade edilen miras payından “memnun kalmayan” Mehmet Tatlıcı, rahmetli babasının vefatından beri geçen 7 yıldır, adeta her gün miras davalarıyla yatıp kalkar hale gelmiştir.

Babasının resmi vasiyetnamesinin iptali ve miras paylaşımının kendi lehine yeniden düzenlenmesi için çok sayıda dava açan Mehmet Tatlıcı, emrindeki büyük bir “avukat ordusu” ve hukuk profesörleri danışmanlarına rağmen bütün bu davaları kaybettiği nafile bir uğraş vermiştir geçen 7 sene içinde… (Lütfen bakınız: “Avukat Koleksiyonunu Genişletiyor” ; “Mehmet Tatlıcı’ya Avukat Dayanmıyor” ve “Mehmet Tatlıcı’dan 3 Avukat Azli Daha!” haberleri

MEHMET TATLICI NEDEN MİRAS DAVALARINA KAFAYI BU KADAR TAKTI VE BURADA KİMLERİ HEDEF ALDI?

Mehmet Tatlıcı acaba neden kafayı haftanın yedi günü, günde 24 saat “uğraş verdiği” bu mirasla ilgili davalara takmıştı?

Aradan geçen 7 sene bir gerçeği çok iyi göstermişti ki, o da Mehmet Tatlıcı’nın bir türlü üstesinden gelemediği iki zaafı vardı:

Birincisi para hırsı, ikinci de rahmetli babasının ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen kardeşi Uğur Tatlıcı’nın rahmetlinin geride bıraktığı vasiyetnamesine göre mirastan aldıkları paydı…

Mehmet Tatlıcı işte bu yüzden tam yedi yıldır kafayı, ne yaparım da rahmetli babamın ikinci eşi ile en küçük kardeşime bıraktığı miras payını verdirtmem, ne yaparım da hayatı bu insanlara zindan ederim düşüncesine takmış ve görünen o ki maalesef orada da kalmıştır… (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan Ne İstiyor?” ; “Güvendiği Dağlara Kar Yağdı” ve “Masum İnsanlar Nasıl İtibarsızlaştırılır?” haberleri).

Mehmet Tatlıcı, tam 7 yıldır bu “takıntılarıyla” hayatını, hem kendine ve çevresine zarar vererek, hem de kendi ailesi de olan bu insanlara hayatı zindan etmek için elinden geleni ardına koymayarak tüketip durmaktadır. (Lütfen bakınız: “Bu Nasıl Bir Baba?” haberi).

NE YAPTI “BU YOLDA” MEHMET TATLICI?

Mehmet Tatlıcı, babasının ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı aleyhinde haksız, hukuksuz ve temelsiz iddialarına dayandırdığı tam 14 suç duyurusu yaptı savcılıklara…

YAPTI DA NE OLDU?

Mehmet Tatlıcı’nın tam yedi yıldır sabah akşam peşinde koştuğu bu asılsız, saçma sapan iddialarına dayanan suç duyurularının tamamı ülkemizin savcıları tarafından kovuşturmaya yer olmadığı için reddedilmiştir ve aynı şekilde mahkemeye yansıyanlar ise hakimlerimizin verdiği beraat kararlarıyla sonuçlandırılmıştır (Lütfen bakınız, “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” ve “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” haberleri).

MEHMET TATLICI ALEYHİNDE İFTİRA SUÇUNDAN 16 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Ancak kendisiyle aynı soyadını taşıyan, kaybettikleri en değerli varlıkları rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın acısını hala yüreklerinde hissederek mütevazı bir hayat süren bu iki kendi halindeki insan hakkında böylesine asılsız iddialarla “suç duyurularında” bulunduğu için ülkemiz savcıları tarafından Mehmet Tatlıcı aleyhinde iftira suçundan açılmış tam dört ayrı suç duyurusu dosyası ve bunlara istinaden Mehmet Tatlıcı aleyhinde toplam 16 yıl hapis istemli bir ceza davası vardır ve bu dava süreci halen devam etmektedir (Lütfen bakınız: “Ah Alan Onmaz” haberi).

HAKKINDA İFTİRADAN AÇILMIŞ 16 YILLIK HAPİS CEZASI BULUNAN MEHMET TATLICI NASIL OLDU DA ROMANYA’DAN OTURMA İZNİ ALABİLDİ?

Tam bu noktada bugünkü haber-yorumumuzun girişinde sorduğumuz soruyu sorabiliriz:

Ülkemizin vatandaşları Vize almak için bile Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Konsolosluk kapılarında süründürülürken, hakkında iftira suçundan açılan bir ceza davasının sanığı durumundaki Mehmet Tatlıcı nasıl oluyor da Avrupa Birliği üyesi Romanya’dan oturma izni alabiliyor?

MEHMET TATLICI ALEYHİNDE SADECE İFTİRA SUÇUNDAN AÇILAN DAVA YOK, BAŞKA DAVALAR DA VAR…

Burada okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmak istediğimiz bir başka gerçek daha var:

Mehmet Tatlıcı ülkemiz mahkemelerinde sadece iftiradan yargılanmıyor… Mehmet Tatlıcı aleyhinde açılmış başka davalarda da sanık olarak yargılanmaktadır…

Bunları da kısaca okurlarımızla paylaşalım:

Mehmet Tatlıcı adı, 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’dan boşanmak için açtığı dava sürecinde sık sık medya haberlerine de yansıyan çok sayıda soruşturmanın sanığı veya şüphelisi olarak savcılık soruşturma dosyalarında ve mahkemelerdeki davalarda yer almıştır:

Örneğin;

  • Mehmet Tatlıcı, eşi Gizem Tatlıcı’ya ödemesi gereken yaklaşık 500.000 liralık nafaka borçlarını ödemediği için, hakkında Beykoz İcra Ceza Mahkemesi tarafından 3 aya kadar tazyik hapsi kararı verilmiş bir şahıstır… (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’ya 3 Ay Hapis Cezası!” haberi).

MEHMET TATLICI ALEYHİNDE ÇOK SAYIDA SUÇ DUYURUSU VE SAVCILIK SORUŞTURMASI DA VARDIR:

Yukarıda örnekleri verilen ve Mehmet Tatlıcı’nın sanık olarak yargılandığı davalar dışında, Mehmet Tatlıcı aleyhinde ülkemizde savcılık makamları tarafından yürütülen soruşturmalar da vardır:

Örneğin;

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babasının kendisine bıraktığı ve milyonlarca dolar ettiği söylenen miras payından memnun kalmayarak tereke (miras) tespit davaları açmıştı.

  • Bu davanın şu anda görülmekte olduğu Tereke Mahkemesi’ne sunulan delillerde, Mehmet Tatlıcı, devam eden dava sürecini kendi lehine döndürebilmek için hakimleri, bilirkişileri ve tanıkları para ile etkilemeye çalıştığı ve ayrıca para karşılığı bazı gazetecilere haber yazdırdığı iddialarıyla hakkında şüpheli sıfatıyla suç duyurusunda bulunulmuş bir şahıstır… (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Hakkında Şok İddialar” haberi).

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babasının kendisine bıraktığı miras payını beğenmeyerek, daha fazlası peşinde koşarken, sadece Türkiye’de değil, Amerika Birleşik Devletleri’nde de davalar açmıştı.

İşte Amerika’da açtığı bu davalarda kendi lehine sonuç oluşturmak maksadıyla mahkemeye sunduğu “bazı belgelerde” sahtecilik yaptığı iddialarıyla Mehmet Tatlıcı aleyhinde Türkiye’de savcılıklara yapılmış bir suç duyurusu daha vardır:

  • Mehmet Tatlıcı, Amerika’da açmış olduğu davalarda mahkemeyi aldatmak amacıyla özel belgede sahtecilik yaptığı iddiasıyla, hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuş bir şahıstır… (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın Yeni Amerika Manevraları” haberi).

Mehmet Tatlıcı, iki çocuğunun annesi olan 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’dan boşanmak için dava açmıştı. Bu davalarla birlikte Mahkeme Hakimliği Mehmet Tatlıcı’nın eşine her ay nafaka ödemesini karara bağlamıştı. Ancak Mehmet Tatlıcı eşine bu nafaka borçlarını hiç ödememiş…

  • Mehmet Tatlıcı, nafaka ilamındaki ödeme şartlarını yerine getirmediği için hapis cezası ile tecziyesine (cezalandırılmasına) karar verilmesi talebiyle hakkında Beykoz İcra Ceza Mahkemesi’ne çok sayıda dilekçe verilmiş ve bu nedenle yargılanan nafaka borçlusu bir sanıktır…

Bunların yanında Mehmet Tatlıcı nafaka borçlarını ödemesi için mahkemelere hakkında çok sayıda müracaat yapılmış olunmasına rağmen, bir türlü verdiği adreslerde “bulunamamakta” ve bu yüzden de kendisine yapılan tebligatlar “adresinde bulunamadığı” gerekçesiyle bir bir geri dönmektedir…

  • İşte bu yüzden Mehmet Tatlıcı aleyhinde Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na Tebligat Kanunu’na Muhalefet nedeniyle yapılmış bir başka suç duyurusu daha vardır: Şüpheli sıfatıyla bu soruşturmaya konu olan Mehmet Tatlıcı’nın resmi memura gerçek dışı beyanda bulunarak resmi belgede sahtekarlık suçunu işlemiş olduğu iddia edilmektedir…

 Bütün bu bilgiler ışığında yine aynı soruyu soralım:

HAKKINDA SANIK VE ŞÜPHELİ SIFATIYLA AÇILMIŞ BUNCA CEZA DAVASI VE SUÇ DUYURUSU OLAN MEHMET TATLICI, NASIL OLUYOR DA AVRUPA BİRLİĞİ ÜYESİ ROMANYA’DA OTURMA İZNİ ALABİLİYOR?

Yukarıda örneklerini verdiğimiz çok sayıda ceza davasının ve suç duyurusunun sanığı veya şüphelisi sıfatıyla ülkemizin adalet sistemi içinde adını farklı dava ve soruşturma süreçlerine bu şekilde yazdırmış olan Mehmet Tatlıcı, nasıl oluyor da Romanya gibi bir Avrupa Birliği ülkesinden oturma izni alabiliyor?

Özellikle seyahat amacıyla kapılarına gelen Türk vatandaşlarını vize verirken bile süründüren Avrupa Birliği ülkeleri, şimdi oturma izni almak için kapısına gelen ve adı yukarıda örneklerini verdiğimiz bütün bu ceza davaları ve suç duyurularında sanık veya şüpheli sıfatıyla geçen Mehmet Tatlıcı’ya “buyur gel, benim ülkemde yaşa” diyebiliyor?

Mehmet Tatlıcı’nın buradaki ayrıcalığını ne sağlıyor? Romanya kapısına gelen herkese bu şekilde kolaylıkla oturma izni veriyor mu?

Bu soruların cevabını ve takdirini değerli okurlarımıza bırakıyoruz…

PEKİ MEHMET TATLICI GERÇEKTEN ROMANYA’DA MI?

Bütün bu gelişmelerin yanında Mehmet Tatlıcı’nın gerçekten Romanya’da olup olmadığı da net değildir…

Çünkü kendisinin Romanya ve Türkiye’de verdiği adreslere yapılan resmi tebligatların hiçbiri “nasıl oluyorsa” bir türlü kendisine “ulaştırılamamakta” ve “adresinde bulunmadığı” gerekçesiyle geri dönmektedir. (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Romanya’da mı?” haberi).

Bu yüzden, Mehmet Tatlıcı aleyhine yapılan Tebligat Kanunu’na Muhalefet’ten suç duyurusu dikkate değer bir gelişme olmaktadır.

Çünkü, Mehmet Tatlıcı Türkiye’deki mahkeme hakimliklerine ve hakkında açılan soruşturmalar için savcılık makamlarına bildirdiği ikamet adreslerinde de bulunamamaktadır:

Örneğin;

Mehmet Tatlıcı’nın yasal ikamet adresi olarak da bildirdiği “Mitropolit Filaret 30 Sector 4 040503 Bükreş/ROMANYA” adresi aynı zamanda kendisinin Türkiye’deki resmi nüfus kayıt örneklerinde de geçmektedir.

Ama gelin görün ki, Mehmet Tatlıcı’nın Romanya’da gösterdiği “bu yeni ve de yasal ikametgah adresine”, Romanya’daki Bükreş Büyükelçiliğimiz tarafından gönderilen davet mektubu Romanya Posta İdaresi tarafından ulaştırılamamış ve bu resmi davet mektubu “alıcı verilen adreste tanınmıyor” gerekçesiyle tekrar Konsolosluğumuza iade edilmiştir…

Kısacası Mehmet Tatlıcı, ülkemizdeki tüm resmi yazışmalarda geçerli olan yeni Romanya adresinde her nedense de bir türlü “bulunamamaktadır”…

MEHMET TATLICI “ROMANYA’DAYIM” DİYOR, AMA HERKES ONU İSTANBUL’DA GÖRÜYOR…

Mehmet Tatlıcı bu şekilde “Romanya’da yaşadığı oyununu” oynayadursun, Romanya’da bulunduğunu beyan ettiği tarihlerde bile kendisini tanıyan çok sayıda insanın onu, İstanbul sokaklarında “dolaşırken”, Beykoz’daki restoranlarda “yemek yerken” gördüğü ve hatta bizzat kendi çocukları tarafından yine Beykoz’daki işyerinde “çalışırken” görüldüğü de iddia edilmektedir…

Bu arada, Mehmet Tatlıcı’nın İstanbul Beykoz ilçesinde gösterdiği başka, başka adreslere yapılan resmi tebligatlar da bir türlü kendisine ulaştırılamamaktadır…

MEHMET TATLICI ISTANBUL’DA BİR GECEKONDUDA YAŞIYOR GÖRÜNÜYOR!

Mehmet Tatlıcı’nın Beykoz, Acarlar Mahallesinde verdiği bir adres bir GECEKONDU adresi olarak çıkmakta ve bu gecekondu da başka bir şahıstan kiralanmış görülmektedir…

Acaba Mehmet Tatlıcı bir gecekonduya ait bu adresi resmi tebligatların kendisine ulaştırılamaması için kendi kafasınca bir hedef şaşırtma manevrası olarak mı kullanmaktadır?

Milyonlarca dolar eden villalarda hep lüks içinde bir yaşam sürmeye alışkın Mehmet Tatlıcı’nın nasıl olup da bir gecekonduda oturabileceği veya çalışabileceği de ayrı bir sorudur.

Yoksa, Mehmet Tatlıcı artık daha mütevazı bir hayat sürmek maksadıyla Beykoz Konakları gibi villalardan vazgeçip küçük bir gecekonduda mı hayatının geri kalanını geçirmeyi tercih etmektedir?

Ama Mehmet Tatlıcı’nın yeni yaşam tercihleri neresi olursa olsun, Romanya’daki yıkama-yağlama tesisi veya bu yeni gecekondu, verdiği bütün bu adreslerinde kendisine ulaşmak bir türlü “mümkün olmamaktadır”…

ADLİ MERCİLERE “ROMANYA’DAYIM” DEDİĞİ GÜNLERDE, BEYKOZDAKİ İŞYERİNDE ÇOCUKLARI İLE YÜZYÜZE GELİP KAVGA ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Mehmet Tatlıcı’nın öz çocukları kendisini iş yerinde görmeye gittiklerinde orada çalışan görevlilerce bizzat Mehmet Tatlıcı’nın talimatıyla içeriye alınmamışlar ve bu yüzden çıkan tartışma sonucu ortaya karşılıklı suç duyurularının yapıldığı yeni bir savcılık soruşturması çıkmıştır.

Burada ilginç olan Mehmet Tatlıcı’nın yanında çalışan elemanları yine Mehmet Tatlıcı’nın avukatı aracılığıyla Mehmet Tatlıcı’nın çocukları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlardır.

Bu soruşturma sürecinde resmi tutanaklara geçen kayıtlarda, Mehmet Tatlıcı’nın çocuklarının verdiği  beyanlara göre, Mehmet Tatlıcı’nın bütün bunlar yaşanırken o sırada İstanbul Beykoz’daki işyerinde olduğunu ve çocukların babalarıyla da aynı mekanda yüz yüze tartıştıklarını ortaya koymaktadır…

BEYKOZ ADLİYESİ ACABA NASIL OLUYOR DA MEHMET TATLICI’NIN İŞYERLERİNE BİR TÜRLÜ TEBLİGAT YAPAMIYOR?

Bunların yanında Mehmet Tatlıcı’nın Beykoz’daki iş yeri adreslerine yapılan tebligatlar da “her nedense” bir türlü orada çalışan şahıslar tarafından alınmamakta ve dolayısıyla hep geri dönmektedir.

Bu tebligatların çoğu Beykoz Adliyesi’nden gitmesine rağmen Beykoz Adliyesi nasıl olup da bu tebligatları bir türlü Mehmet Tatlıcı’nın yanında çalışan elemanlarına verememektedir ve “adresinde bulunamamıştır” oyununa seyirci kalmaktadır. Kamuoyu ve kamu vicdanı adına gazetecilik görevimizin bir parçası olarak bu sorunun da cevabını gerçekten çok merak ediyoruz…

MEHMET TATLICI İLE BİRLİKTE ADI ANILAN DİĞER ŞÜPHELİLER…

Mehmet Tatlıcı’nın Romanya ve Türkiye’de verdiği “yasal” adreslerde kendisine bir türlü “ulaşılamaması” üzerine, boşanma davası açtığı eşinin avukatı tarafından İstanbul Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na Tebligat Kanunu’na Muhalefet gerekçesiyle yapılan suç duyurusu da ilginç bilgiler ve bağlantıları ortaya koymaktadır…

Savcılığa bu yönde yapılan suç duyurusunda, Mehmet Tatlıcı dışında iki ayrı şahıs daha şüpheli sıfatıyla yer almaktadır:

Bunlardan biri, Mehmet Tatlıcı’nın avukatı olan Ali ARDA’dır. Ali Arda, Fransız mimar Richard Tuil’in kendisinin tehdit ve darp edildiği iddiasıyla savcılığa yaptığı suç duyurusunda da adı şüpheli sıfatıyla geçen bir şahıstır…

Diğer şahıs ise Viktor STANCIELESCU adındaki bir Romanya vatandaşıdır. Viktor Stancielescu ismi Gizem Tatlıcı’nın avukatının yaptığı suç duyurusunda, Mehmet Tatlıcı’ya Romanya’da gösterdiği adresi temin eden şahıs olarak da geçmektedir…

VIKTOR STANCILIESCU KİMDİR VE MEHMET TATLICI İLE ARALARINDA NASIL BİR İLİŞKİ VARDIR?

Mehmet Tatlıcı’ya Romanya’da “ikamet etsin” diye Romanyalı Victor Stancielescu’nun temin ettiği adrese, Bükreş Konsolosluğumuz tarafından yapılan tebligat neden Mehmet Tatlıcı’ya bir türlü “ulaştırılamamakta” ve dolayısıyla Konsolosluğumuza Mehmet Tatlıcı’nın “bu adreste tanınmadığı” cevabı verilmektedir?

Mehmet Tatlıcı’nın kimlerle, nasıl ilişkiler içerisinde yaşadığını gösteren bu “bilinmezlikler dizisi” bu şekilde oynanmaya devam etmektedir. Mehmet Tatlıcı, kağıt üzerinde “bir orada, bir buradadır”. Ama nedense “hiçbir yerde” de kendisine resmi bir tebligatı ulaştırmak mümkün olamamaktadır.

Burada Mehmet Tatlıcı, kendisine ulaştırılamayan bu tebligatların getirdiği örneğin eşine manevi tazminat ödeme gibi yasal sorumluluklarından kaçma amacıyla mı bütün bu oyunları oynamaktadır, yoksa hakkında bunca ceza davası ve suç duyurusu bulunan bir şüpheli ve/veya sanık olarak resmi makamları oyalamak gibi “nafile bir çaba” içerisindedir, yoksa Türkiye’den kaçış planı mı hazırlamaktadır, bunların takdirini de okurlarımıza bırakıyoruz…

BEYKOZ ADLİYESİ ACABA NEDEN MEHMET TATLICI’YA BİR TÜRLÜ ULAŞAMIYOR?

Bu arada bütün bunları araştıran haber ekibimizin dikkatini çeken önemli bir husus da Beykoz Adliye’sinin nasıl olup da Mehmet Tatlıcı’ya bir türlü tebligat ulaştıramaması oluyor…

Buna yukarıda da değinmiştik…

Çünkü Mehmet Tatlıcı’yı tanıyanlar onu aslında Romanya’da değil de İstanbul’da her gün görebilirken; örneğin bir gün hep gittiği Acarkent’teki bir et lokantasında tanıdıklarıyla selamlaşan, bir başka gün işyerinde bizzat kendi çocukları tarafından bulunabilen Mehmet Tatlıcı’ya İstanbul’un Beykoz Adliyesi’nin nasıl olup da ulaşamadığı konusu cevaplamakta gerçekten zorlandığımız bir soru olmaktadır. Mehmet Tatlıcı ve Beykoz Adliyesi ile ilgili çeşitli rivayetler olduğu iyi bilinmektedir ancak bunun takdirini de yine okurlarımıza bırakıyoruz…

Gelişmeleri okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top