Mehmet Tatlıcı Yakalanarak Gözaltına Alındı

mehmet-tatlici-yakalanarak-gozaltina-alindi.jpg

Özel belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle, İstanbul Küçükçekmece 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından aleyhinde açılan ceza davası kapsamında, uyarılmasına rağmen Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade vermeye gelmekten kaçındığı için hakkında yakalama kararı çıkarılan şüpheli Mehmet Tatlıcı, Tunus üzerinden geldiği İstanbul Havalimanı’nda Emniyet Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.  

İFADE VERMEYE GİTMEDİ, TÜM ARAMALARA RAĞMEN BULUNAMADI AMA HAVA LİMANINDA YAKALANDI…

Mehmet Tatlıcı, hakkında İstanbul Küçükçekmece 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından özel belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle açılan ceza davası sürecinde, ısrarla ifade vermeye gitmemiş; bunun üzerine Mahkeme Hakimliği, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 98/1. Maddesi uyarınca Mehmet Tatlıcı hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

Şüpheli Mehmet Tatlıcı’nın daha önce de hakkındaki bu tür dava ve soruşturmalarda ifade vermekten kaçtığı görülmüştü. Ancak bu sefer kaçamadı ve yakalandı..

İlgili Mahkeme Hakimliği’nin şüpheli Mehmet Tatlıcı hakkında yakalama kararı çıkarmasındaki nedenlerden biri de, Mehmet Tatlıcı’nın hakkında açılan ceza davası kapsamında savcılığa ifade vermekten kaçması yanında, Türkiye’de resmi makamlara bildirdiği adreslere yapılan bildirimlerin, aslında bu adreslerde “bir türlü bulunamamasından” dolayı kendisine ulaşmamasıydı.

26 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Havalimanı polisince yakalanarak göz altına alındığı bu son olayda, şüpheli olarak aranan Mehmet Tatlıcının kendisine yapılan çağrı üzerine İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gitmemesi, ayrıca verdiği adresler üzerinden gönderilen tebligatlarla kendisine bir türlü ulaşılamaması neticesinde kendisine çağrı yapılamaması ve tüm aramalara rağmen bulunamamasının da etkili olduğu görülmekte…

MEHMET TATLICI, YİNE “ÇAKMA ADRES” VERMİŞ…

Hakkında özel evrakta sahtecilik yaptığı gerekçesiyle yakalama kararı bulunan şüpheli Mehmet Tatlıcı’nın, 26 Eylül’de Tunus üzerinden gelerek Türkiye’ye giriş yaparken İstanbul Havalimanı polisi tarafından yakalanıp göz altına alınması olayında, resmi makamlara bildirdiği adresi de yine tartışma konusu olarak gündeme düştü…

Haber ekibimizin araştırmaları, şüpheli olarak yakalanan Mehmet Tatlıcı’nın göz altındayken verdiği ifadeyle birlikte resmi belgelerde yer alan “yeni iş adresinin”, bu sefer de Kars ilimizin şehir merkezindeki boş bir arsa olduğunu ortaya koymaktadır.

Şüpheli Mehmet Tatlıcı’nın yakalanarak gözaltına alındığında bile hala “çakma adres” verme takıntısından kurtulamadığını gözlemlediğimiz bu sözde adresinin tamamını, habercilik sorumluluğumuz gereği kişisel bilgilerin gizliği kuralına saygımızdan ötürü burada okurlarımızın bilgisine sunamıyoruz…

MEHMET TATLICI’NIN “ADRES OYUNLARI”

Aslında haber ekibimizin geçmişteki araştırmaları, şüpheli Mehmet Tatlıcı’nın bu adres oyunlarına dikkat çeken haberlere de konu olmuştu…

Zira, haber ekimizin araştırmaları Mehmet Tatlıcı’nın ilgili mahkeme başkanlıkları ve cumhuriyet başsavcılıklarına bildirdiği ev ve iş adreslerinin, aslında kendisinin hiçbir zaman ikamet etmediği ve çalışmadığı mekanlar olduğunu ortaya koymaktaydı.

Mehmet Tatlıcı’nın Türkiye’deki resmi makamlara beyan ettiği ülke içinde ve dışındaki (örneğin Romanya) adresler, bazen bir gecekondu, bazen boş bir arsa, bazen de hiçbir faaliyetin bulunmadığı ve kendisini kimsenin tanımadığı mekanlar olmaktaydı…

(Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Yeni Malikanesi de ‘Gecekondu’ Çıktı” ; “Mehmet Tatlıcı Yine Nereye Taşındı?” ; “Mehmet Tatlıcı’nın Bir Sonraki Adresi Neresi Olacak?” ; “Mehmet Tatlıcı Romanya’da mı?” ; “Mehmet Tatlıcı Romanya’dan ‘Oturma İzni’ Aldı” ; “Mehmet Tatlıcı’nın “İş Ortakları” ve “Off-Shore” Oyunları” ve “Mehmet Tatlıcı’nın Anti-Maliye Oyunları” haberleri).

Anlaşılan o ki, “huylu huyundan vazgeçmez” atasözümüz, diğer deyişlerimiz gibi her zaman hayatın gerçeklerini yansıtmaya devam etmekte…

SUÇ ŞÜPHESİ İLE GÖZALTINA ALINAN MEHMET TATLICI, KONTROL VE MUAYENE İÇİN ARNAVUTKÖY DEVLET HASTANESİ’NE DE GÖTÜRÜLMÜŞ

Haber ekibimiz, aleyhinde özel belgede sahtecilik suçundan açılan ceza davasıyla ilgili olarak ifade vermekten kaçan, verdiği sözde adreslerden kendisine ulaşılamayan ve yapılan aramalara karşı bulunamayan Mehmet Tatlıcı hakkında daha önce Küçükçekmece 3. Ceza Mahkemesi Hakimliği tarafından verilen yakalama kararı neticesinde,  26 Eylül 2019 tarihinde, önce İstanbul Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaptığı sırada yakalanarak gözaltına / muhafaza altına alındığı; daha sonra da gerekli kontrol ve muayenesinin yapılması için Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü bilgisini de vermiştir.

ŞÜPHELİ MEHMET TATLICI, İFADESİ ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILMIŞ

Haber ekibimizin yaptığı araştırmaların neticesinde, şüpheli Mehmet Tatlıcı’nın yakalanarak götürüldüğü savcılık makamınca ifadesinin alındığı ve ardından da serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştır.

MEHMET TATLICI, BÖYLELİKLE YİNE MEDYA GÜNDEMİNDE KALMAYA DEVAM EDİYOR…

Mehmet Tatlıcı, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden dünyaya gelen üç oğlundan biridir ve rahmetli babasının vefatı sonrası açtığı miras davalarıyla medya gündeminde çokça yer alan haberlere konu olmuştu.

Haber ekibimizin son araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın yine medya gündeminde yer almasına neden olacak yeni gelişmelere dikkat çekmekte…

Bunlardan sonuncusu, şüpheli Mehmet Tatlıcı’nın hakkındaki yakalama kararı neticesinde İstanbul Havalimanı polisi tarafından 26 Eylül 2019 tarihinde göz altına alınmasıyla gündeme düştü.

MEHMET TATLICI’NIN BAŞI DERTTEN KURTULMUYOR, ACABA NEDEN?

Mehmet Tatlıcı’nın merhum babası Mehmet Salih Bey, sıfırdan başladığı iş hayatında azmi, sabrı ve çalışkanlığı ile dikkat çekmiş, ileri görüşlü bir işadamı olarak önemli yatırımlara ve projelere imza atmış, hayata gözlerini yumduğunda da geride hatırı sayılı bir servet bırakmıştı.

Ancak, rahmetli işadamı Mehmet Salih Bey’in geride bıraktığı mirası, özellikle ilk evliliğinden dünyaya gelen oğulları ve torunlarının vasiyetnamesindeki miras paylaşımından memnun kalmayarak çok sayıda miras davaları yanında, merhum işadamının vasiyetnamesini iptal ettirmek için açtıkları davalarla birlikte sürekli medya gündeminde  yer almıştı.

Bunların içinde özellikle Mehmet Tatlıcı özellikle dikkat çekmekteydi…

Mehmet Tatlıcı, babasının 22 Şubat 2009’daki vefatı sonrası payına düşen mirastan memnun kalmayarak bütün zenginliğini ve lüks içindeki yaşamını borçlu olduğu merhumun vasiyetnamesini iptal ettirmeye çalışmış, onlarca da miras davası açmış ama hepsini de kaybetmişti (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Adalet Bir Kez Daha Yerini Buldu”; “Yargıtay Vasiyetnamenin İptalini Reddetti” ve “Güvendiği Dağlara Kar Yağmaya Devam Ediyor” haberleri).

ASILSIZ VE HUKUKSUZ İDDİALARLA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMA REKORTMENİ: MEHMET TATLICI

Mehmet Tatlıcı, ayrıca merhum babasının ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı aleyhinde de haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla onlarca suç duyurusunda bulunmuş, hepsi de savcılık makamınca kovuşturmaya yer olmadığı gerekçesiyle sonuçlanan bu suç duyuruları, Mehmet Tatlıcı’nın aleyhine de sonuç vermiş ve bu nedenle hakkında iftira suçundan tam 16 yıl hapis talebiyle bir de ceza davası açılmıştı. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Attığı Çamur Kendi Yüzüne Bulaşan Çelebi” ; “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” ; “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” ve “Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan Ne İstiyor?” haberleri).

MALİYE, MEHMET TATLICI HAKKINDA VERGİ İNCELEMESİ BAŞLATMIŞTI

Haber ekibimizin geçmişteki araştırmaları, Mehmet Tatlıcı hakkında İstanbul Vergi Dairesi tarafından başlatılan bir vergi incelemesi olduğunu da ortaya çıkarmıştı.

Haber ekibimizin yaptığı araştırmaya göre, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, Mecidiyeköy Uygulama Denetim Müdürlüğü tarafından “acele” uyarısıyla Mehmet Salih Tatlıcı’nın terekesiyle ilgili davaya bakan İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne yollanan 16 Kasım 2017 tarihli yazıda, Mehmet Tatlıcı hakkında devam eden vergi incelemesine istinaden, terekeden Mehmet Tatlıcı’nın ile kendisinin vekil ve temsilcilerine ait tebligat için uygun adres bilgisi talep edildiği öğrenilmişti.

25 YILLIK EŞİ GİZEM TATLICI’YLA OLAYLI BOŞANMASI DA MEDYA GÜNDEMİNDEN DÜŞMEMİŞTİ…

Bütün bu davalar sürecinde Mehmet Tatlıcı’nın adı medya gündeminden düşmemiş, 25 yıl evli kaldığı Gizem Tatlıcı ile olaylı boşanması sırasında eşinin işyerini silahlı adamlarıyla bastığı, eşini yaraladığı, eşinin evine gizlice dinleme aygıtları yerleştirdiği ve bu gizli dinleme kayıtlarından elde ettiği bilgilerle mahkemede kendince mevzi kazanmaya çalıştığına yönelik haberler sürekli olarak gazetelerde yer almıştı (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı, Silahlı Adamlarıyla Eşinin İşyerini Bastı!” ; “Mehmet Tatlıcı’ya Eşini Yaralamaktan Dava Açıldı” ; “Tatsız Ayrılık” ; “Önce Dinletti, Sonra Boşanma Davası Açtı” ; “Mehmet Tatlıcı Yine Medya Gündeminde” ve “Boşanma Davasından ‘Gizli Proje’ Çıktı” haberleri).

MEHMET TATLICI’NIN YOLU HEP FETÖ’CÜLERLE “KESİŞİYOR”, BUNLAR “TESADÜF” MÜ?

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinde Mehmet Tatlıcı aleyhindeki bu medya gündemi farklı haberlerde dile getirilmiş; ayrıca, Mehmet Tatlıcı’nın FETÖ soruşturmalarında adı firari sanık veya zanlı olarak geçen avukat ve savcılar yanında, sözde gazetecilerle de yolunun kesiştiği onlarca örnek kamuoyu gündeminde yer almıştı (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın Avukatı FETÖ Soruşturmasından Firarda” ; “Mehmet Tatlıcı’nın FETÖ’cü Avukatı, Reza Zarrab Kumpasında da Baş Aktör ve ayrıca Tatlıcı Gerçekleri haber sitesinin Perde Arkası bölümünde yayımlanan “FETÖ Soruşturmaları ve Mehmet Tatlıcı”  haber dizisi).

Anlaşılan o ki; Mehmet Tatlıcı’nın arkasında FETÖ’cü savcı ve avukatlar olmayınca, “işleri” artık eskisi gibi gitmeyecek…

Gelişmeleri okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top