Mehmet Tatlıcı Yine Nereye Taşındı?

mehmet-tatlici-yine-tasindi-manset.jpg

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın 22 Şubat 2009 tarihindeki vefatından beri anlamsız bir miras kavgası peşinde ömrünü tüketmeye devam ediyor. Geçen 8 yıllık süre içinde onlarca dava açtı, kendi aile fertlerine karşı haksız ve hukuksuz iddialarla hepsi de takipsizlikle sonuçlanan çok sayıda suç duyurusunda bulundu. Bu süreçte resmi mahkeme kayıtlarına da geçen, yurt içi ve yurtdışında çok farklı adres bildirimleri de yaptı Mehmet Tatlıcı.

Ancak, haber ekibimiz bu adresleri araştırıldığında hiçbirinde Mehmet Tatlıcı’nın izine rastlayamadı. Kiminde Küçükçekmece’deki bir apartmanın giriş katındaki bir dükkân, kiminde Beykoz’da bir gecekondu, kiminde de, örneğin Romanya’da, “burada bu isimde biri  oturmuyor” beyanında bulunulan bir yer çıkmıştı.

Acaba Mehmet Tatlıcı nerede oturuyor? Gerçek adresi neresi? Mehmet Tatlıcı acaba neden kendini aslında hiçbirinde ikamet etmediği farklı adresler göstermek zorunda hissediyor? Bütün bunlarla neyi amaçlıyor Mehmet Tatlıcı?

MEHMET TATLICI’NIN MİRAS DAVALARI PEŞİNDE BOŞ YERE KENDİNİ TÜKETTİĞİ YILLAR

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden oğlu Mehmet Tatlıcı, kendi payına düşen milyonlarca dolarlık miras payını az bularak, 8 yıldır merhumun resmi vasiyetnamesini iptal ettirmek ve mirastan daha fazla pay almak için, emrindeki bugüne kadar sayıları 30’u geçen avukat ve hukuk danışmanlarının da yardımıyla türlü hukuk cambazlıklarına girişmiş, hepsinde de hüsrana uğramıştı. (Lütfen bakınız: “Yargıtay, Vasiyetnamenin İptalini Reddetti” ve “Mehmet Tatlıcı Yine Kaybetti” haberleri).

MEHMET TATLICI, BABASININ VEFATINDAN ÇOK ÖNCE BAŞLADIĞI BU “MİRAS DAVASI SEFERBERLİĞİNDE” HER SEFERİNDE HUKUK DUVARINA ÇARPTI VE HİÇBİR HEDEFİNE ULAŞAMADI.

Bu süreçte, hepsi de kendisiyle aynı soyadını taşıyan aile fertlerine karşı sayıları 50’yi aşan davalar açtı, yine kendi aile fertleri hakkında asılsız iddialarla savcılıklara çok sayıda suç duyurularında bulundu, bu suç duyurularının hepsi de takipsizlikle sonuçlandı… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” ve “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” haberleri).

MEHMET TATLICI, BİR GÜN BİLE OTURMADIĞI YERLERİ RESMİ İKAMETGAHI OLARAK GÖSTERİYOR

Bu süreçte eminiz kendisi de sayısını unutmuştur, çok farklı adreslerde ikamet ettiğini beyan etti Mehmet Tatlıcı…

Ancak bu adreslere yönelik haber ekibimizin yaptığı araştırmalar oldukça ilginç gerçekleri ortaya çıkardı…

Zira bu adreslerin hiçbirinde Mehmet Tatlıcı’nın orada oturduğuna dair hiçbir kanıt yoktu; kimse kendisini tanımıyor, hatta bu adreslere yollanan resmi bildirimler, “bu adreste böyle biri oturmuyor” gerekçesiyle geri dönüyordu…

MEHMET TATLICI ŞİMDİ DE KÜÇÜKÇEKMECE’YE Mİ TAŞINDI?

Bugünlerde de Mehmet Tatlıcı’nın yeni bir “adresi” daha çıktı. Bu “yeni adres” İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde…

Ancak haber ekibimiz araştırması sonucunda, ev adresi olarak gösterilen yerde bir apartmanın giriş katındaki dükkân çıktı… Elbette Mehmet Tatlıcı, yine ortalarda görünmüyordu.

Acaba Mehmet Tatlıcı gibi rahmetli babasının kendisine verdikleri sayesinde dolar milyoneri olan bir işadamı, Küçükçekmece’deki bir dükkanı mesken olarak kullanıyor olabilir mi? Dükkâna bir yatak atıp geceleri orada mı kalıyor? Böyle bir durum mantık dışı değil mi?

BEYKOZ KONAKLARI’NDA MİLYONLARCA DOLAR EDEN LÜKS VİLLASI VARKEN, GECEKONDUDA MI YAŞIYOR?

Zira, Mehmet Tatlıcı’nın İstanbul Beykoz Konakları’nda ve Acarkent’te oldukça lüks iki villası vardır. Bu villaların adresleri yıllardır açtığı miras davaları ve suç duyurularında yer alan resmi ikametgahı olarak görülmekteydi.

Ancak, Mehmet Tatlıcı son yıllarda nedense hep farklı adresler gösterme motivasyonu içinde. Kendisi, resmi mahkeme ve savcılık kayıtlarında da açıkça görüldüğü gibi sürekli olarak farklı adres beyanlarında bulunmakta.

Mehmet Tatlıcı’nın lüks villalarını bir gecekonduya mı tercih ettiği merak konusu…

MEHMET TATLICI DAHA ÖNCE DE ROMANYA’DA OTURDUĞUNU BEYAN ETMİŞTİ…

Mehmet Tatlıcı, yakın geçmişte, resmi mahkeme kayıtlarına yansıyan bildiriminde yeni adresinin Romanya olduğunu bile beyan etmişti. Ancak bu adresi araştıran haber ekibimiz, Mehmet Tatlıcı’nın bu adreste de bulunmadığını tespit etmişti. Ayrıca, kendisine Türkiye’de devam eden davalarıyla ilgili olarak gönderilen resmi tebligatların hepsi de geri dönmüştü, gerekçesi de Mehmet Tatlıcı’nın beyan ettiği Romanya Bükreş’teki adreste böyle birinin hiçbir zaman orada oturmamış olmasıydı… (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Romanya’da mı?” haberi).

Başta sorduğumuz soruyu burada da soralım, Mehmet Tatlıcı bütün bu adres oyunlarıyla neyin peşindedir? Neden belirttiği adreslere yollanan resmî belgeler bir bir geri dönmesine rağmen, ilgili mahkemeler bu duruma yönelik bir adım atmamakta, Mehmet Tatlıcı’nın tebligat oyunlarına seyirci kalmaktadır.

MEHMET TATLICI’NIN “YENİ İKAMET ADRESİ” KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ’NE YAKIN OLMAK İÇİN Mİ “YARATILDI”?

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babasının vefatı öncesinden başlayarak, büyük bir kin ve nefretle baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı ile babasının ikinci eşi Nurten Tatlıcı’yı hedef alan ve normal bir insan aklı ve vicdanının almayacağı sözde bir hukuk mücadelesi veriyor.

Bu süreçte bu iki masum insanı mahkûm ettirebilmek için adeta taciz amacıyla yapıldığı ve iftira niteliği taşıdığı izlenimi veren, haksız-hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla tam 14 suç duyurusunda bulundu Mehmet Tatlıcı… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” ve “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” haberleri).

Tabii burada Mehmet Tatlıcı bugün sahip olduğu her şeyi borçlu olduğu merhum babasını da “ihmal etmedi” ve merhumu da savcılığa şikâyet etmekten geri durmadı… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Oğul: Müşteki – Merhum Baba: Şüpheli” haberi).

Ancak adalet tecelli etti ve Mehmet Tatlıcı’nın aslı astarı olmayan bütün bu suç duyurularının hepsi de reddedildi…

NEDEN KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ?

Haber merkezimizin yaptığı araştırmalar bizi Mehmet Tatlıcı’nın son aylarda Küçükçekmece Adliyesi’ne yaptığı müracaatlarına götürdü.

Sözde hak arama adına, yine baba bir kardeşini hedef alan suç duyurularını nedense şimdilerde hep Küçükçekmece Adliyesi üzerinden yapar oldu Mehmet Tatlıcı…

Geçmişte kendisine destek olan savcı, avukat ve “gazetecilerden” sonra, şimdi de adliyede “benzer bir destek” mi buldu diye düşünmeden edemiyoruz doğrusu….

Neden son aylarda davalarını daha önce yapmadığı halde Küçükçekmece Adliyesi üzerinden yapar oldu Mehmet Tatlıcı…

Geçmişte açtığı davalarda, yaptığı haksız ve hukuksuz suç duyurularında adı geçen savcı ve avukatlar yanında, bütün bu dava ve suç duyurularında sadece Mehmet Tatlıcı’nın aslı astarı olmayan beyanlarına dayandırdıkları sözde haberlerle masum insanları hedef alan gazetecilerin yolu da Mehmet Tatlıcı ile kesişmişti…

Kimlerdi bunlar, burada yeri gelmişken bir kez daha hatırlayalım:

GEÇMİŞTE MEHMET TATLICI İLE YOLU KESİŞEN AVUKAT, SAVCI VE GAZETECİLER ŞİMDİNİN FETÖ SORUŞTURMALARI VE DAVALARININ SANIKLARI, FİRARİLERİ VE ŞÜPHELİLERİ…

Mehmet Tatlıcı’nın avukatlarından Hüseyin ATAOL, FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama emri çıkarılmış bir şüphelidir ve yurtdışında kırmızı bültenle aranmaktadır.

Mehmet Tatlıcı’nın baba bir kardeşi ve babasının ikinci eşini hedef alarak asılsız iddialarla yaptığı suç duyurusunu gerçekmiş gibi kabul edip, kendi halinde yaşayan bu masum insanlar aleyhinde haksız yere dava açılmasını sağlayan zamanın İstanbul Cumhuriyet Savcılarından Ekrem BEYAZTAŞ da FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle aranmaktaydı ve tam yurtdışına kaçmak üzereyken yakalanmıştı.

Mehmet Tatlıcı’nın masum insanlar hakkında yaptığı suç duyurularındaki asılsız iddiaları gerçekmiş gibi kaleme alıp, bu masum insanları itibarsızlaştıran bir haber söylemi ile sözde habercilik yapan “gazeteciler” de vardı, örneğin Abdullah KILIÇ ve Dinçer GÖKÇE

ABDULLAH KILIÇ, FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle cezaevinde bulunan bir sanıktır; DİNÇER GÖKÇE ise, FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik operasyon kapsamındaki savcılık soruşturması sonrası, “şüpheli” olarak mahkemeye sevk edilmiş ve mahkemece “adli kontrol şartıyla” şimdilik serbest bırakılmıştır.

Yukarıda isimleri geçen savcı, avukat ve gazetecilerin hepsinin yolu “bir şekilde” Mehmet Tatlıcı’nın “hukuk oyunları” içinde kesişmişti… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi Perde Arkası bölümündeki yazı dizisi: “FETÖ Soruşturmaları ve Mehmet Tatlıcı”)

Mehmet Tatlıcı’nın son aylarda Küçükçekmece Adliyesi’ne yönelik “ilgisini” de araştırıyoruz, bu konudaki gelişmeleri de okurlarımızla paylaşacağız…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top