Mehmet Tatlıcı’nın Anti-Maliye Oyunları

mehmet-tatlicinin-anti-maliye-oyunlari.jpg

Rahmeti işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden oğlu Mehmet Tatlıcı’nın “Amerika Oyunları” okurlarımızın malumudur. Mehmet Tatlıcı’nın “avukatımdır” diye yanında Amerikalara kadar taşıdığı, ama aslında “off-shorcu” bir kara para aklama uzmanı olan Victor Marian Stanciulescu ve Mehmet Tatlıcı’nın Amerika’daki avukatı Jeremy J. Friedman da tıpkı “iş ortakları” Mehmet Tatlıcı gibi gerçek gelirlerini gizlemek amacıyla, “çakma adresler” üzerinden kurdukları “tezgahla” Türkiye, Amerika ve Romanya Maliyelerini kandırmaya devam etmekteler.

MEHMET TATLICI KİMLERLE BİRLİKTE “OYNUYOR”

Mehmet Tatlıcı ismi Türk Adalet camiası yanında, okurlarımızın da malumudur. Bu şahıs, sahip olduğu tüm zenginliği ve lüks içindeki hayatını sadece rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın kendisine verdiklerine borçludur.

Hal böyleyken, Mehmet Tatlıcı babasının kendisine daha önce verdiklerini üzerine vasiyetnamesinde kendisine bıraktığı ve milyon dolarlar eden “oldukça yüklü” miras payını beğenmeyerek, daha fazlasını elde etmek adına, merhum babasının resmi vasiyetnamesine ve miras paylaşımına karşı onlarca dava açmış, ama adaletin tecellisi olarak hepsi de aleyhine sonuçlanmıştı.

Türkiye’de “aradığını bulamayan” Mehmet Tatlıcı, baktı ki buradan “umut yok”, kalktı gitti Amerika’da yeni davalar açtı. Aleyhine dava açtıkları da, merhum babasının ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı’ydı.

Mehmet Tatlıcı’nın tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Amerika’daki “taktikleri” de hep aynı “tezgah” üzerinden işlemekteydi: “Ya tutarsa”…

Amaç da hep aynıydı: “hukukun gri noktaları üzerinden ilerlemek”, milyonlarca dolar tutan zenginliğini ve faiz gelirlerini yaşadığı ülkelerin maliyelerinden gizleyerek vergi ödememek ve kazancına kazanç katmak…

Elbette böyle bir “tezgahın” işlemesi için bazı “ortaklara” da ihtiyacı olacaktı Mehmet Tatlıcı’nın; onlar da tıpkı “tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş” misali, uluslararası “para aklama” ve “vergi kaçırma” şampiyonlarından çıkacaktı: Victor Marian Stanciulescu ve Jeremy D. Friedman

VİCTOR MARİAN STANCİULESCU KİMDİR?

Haber ekibimizin Romanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptığı araştırmalar Romanya doğumlu Victor Marian Stanciulescu hakkında çarpıcı bilgilere ulaşmamızı sağladı. Bunların bir kısmını daha önceki haberlerimizde okurlarımız ve kamuoyunun bilgisine sunmuştuk: (lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın “İş Ortakları” ve “Off-Shore” Oyunları” ve “Mehmet Tatlıcı ve Amerika’daki Avukatlarının Terekeyi Hortumlama Tezgâhı” haberleri).

Mehmet Tatlıcı, Victor Marian Stanciulescu’yu Amerika’da açtığı dava dosyalarında ve duruşmalarda “avukatım” diye takdim etmekte, bu sözde avukat Victor Marian da, kendi gerçek STANCIULESCU soyadı yerine oralarda ayrıca STEIN diye çakma bir isim kullanıyor.

Haber ekibimizin diğer araştırmaları ise Victor Marian Stanciulescu’nun gerçek yüzünü ortaya koyuyor: “Off-shore” bankacılığı üzerinden birer kara para aklama merkezi olarak çalışan Güney Kıbrıs (Kıbrıs Rum Kesimi) ve Panama gibi ülkeler başta olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde kurduğu sözde şirketlerle gerçek gelirlerini saklamak ve vergi kaçırmak isteyenlere “varlık yönetimi” adı altında “hizmet veriyor” Romanyalı Victor Marian. Baş “müşterileri” arasında da Mehmet Tatlıcı var.

MEHMET TATLICI VE VİCTOR MARİAN STANCİULESCU BİRLİKTE Mİ YAŞIYOR?

Aslında Mehmet Tatlıcı ile Victor arasındaki ilişki, “müşteri” ilişkisinin de ötesinde. Attıkları her adım, yiyip içtikleri bile ayrı gitmiyor. Bu ikili (Mehmet Tatlıcı ve Victor Marian Stanciulescu) o kadar yakınlar ki, Mehmet Tatlıcı’nın gerçek servetini Türk maliyesinden gizleyip kaçırmak için verdiği gecekondu adresi ile Victor Marian Stanciulescu’nun farklı ülkelerde kurduğu sözde şirketlerin sahibi, genel müdürü veya idari müdürü sıfatıyla beyan ettiği ve esasında Amerikan Vergi Dairesi ve Romanya maliyesinden vergi kaçırmak amacıyla verdiği adres bile aynı: 30 Mitrolit Filaret District 4 Bucharest (Bükreş) 040503.

Biri Türk (Mehmet Tatlıcı), diğeri Romanyalı (Victor Marian Stanciulescu) bu iki ortak, vergi kaçırmak amacıyla yaptıklarını düşündürten bu “cinlikleriyle”, adeta Türk, Romanya ve Amerika Birleşik Devletleri maliyeleriyle alay edercesine Romanya’nın başkenti Bükreş’teki bu gecekonduda ikamet ettiklerini beyan ediyorlar…

Mehmet Tatlıcı Romanya’daki bu çakma adresi, Türkiye’de hakkında açılmış davalarda esas ikamet adresi olarak beyan etmesine rağmen, Türk mahkemeleri tarafından bu adrese yollanan bütün resmi tebligatlar, “bu adreste böyle biri oturmuyor” ibaresiyle bir bir geri dönmekte…

Bu gerçek de Mehmet Tatlıcı’nın Türk Adaletini ve Türk Maliyesini yanıltmak amacıyla yalan beyanda bulunduğunu net olarak ortaya koymaktadır: Zira, Mehmet Tatlıcı, Romanyalı adamı Victor Marian Stanciulescu’nun Amerikan Maliyesi IRS’e (Internal Revenue Service) ikamet adresi olarak beyan ettiği Bükreş’teki bu adresi (30 Mitrolit Filaret District 4) kendi adresiymiş gibi göstererek, Türk makamlarını açıkça kandırmaya çalışmaktadır…

Victor Marian Stanciulescu ile Mehmet Tatlıcı arasındaki bütün bu çıkar ilişkilerini biraz sonra değerlendirmek üzere burada biraz ara verip, Mehmet Tatlıcı’nın Amerika’daki diğer has adamı Jeremy D. Friedman’ın kim olduğuna bakalım:

JEREMY D. FRİEDMAN KİMDİR?

Tatlıcı Gerçekleri haber ekibinin Amerika’daki araştırmaları, Mehmet Tatlıcı – Victor Marian Stanciulescu – Jeremy D. Friedman arasındaki çıkar ilişkilerini çok net olarak ortaya koymakta ve bu üçlünün adeta organize bir örgüt gibi çalıştıklarını göstermektedir.

Mehmet Tatlıcı, sahip olduğu tüm zenginliği ve lüks içindeki yaşamını kendisine bahşeden rahmetli babasının bıraktıklarını az bularak daha fazlası için vasiyetnamenin iptali ve miras tespiti için merhumun ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile baba bir kardeşi Uğur Tatlıcı aleyhinde Türkiye’de açtığı davaların yanında, Amerika Birleşik Devletleri’nde de davalar açtı.

İşte bu Jeremy D. Friedman da, Mehmet Tatlıcı’nın Amerika’da açtığı davalara bakan oradaki avukatı olarak gözükmekte, ama aslında Mehmet Tatlıcı ve Victor Marian Stanciulescu’nun iş ortağı olarak çalışmaktadır.

Mehmet Tatlıcı’nın Amerika’da açtığı bu davalardaki hedefi ise, Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın kendi mülkiyetinde olan ve asla rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın bıraktığı mirasa tabi olmayan bazı gayrimenkulleri mirasa tabi taşınmazlar olarak gösterme çabasına dayanmaktaydı.

Mehmet Tatlıcı bütün bu “ya tutarsa” oyunlarını Türkiye’de de denemiş, ama Türk Adaleti’ni yanıltamamış, açtığı bütün davalar aleyhine sonuçlanmıştı. Mehmet Tatlıcı, aynı oyunları Amerika’da da oynamaya devam ediyor. Hesabı hep aynı: “ya tutarsa!”

Türk Adaleti Mehmet Tatlıcı’nın nasıl bir insan olduğunu çoktan anladı, ama Amerikan Adaleti Mehmet Tatlıcı’nın gerçek yüzünü henüz tam anlamıyla göremediği için Mehmet Tatlıcı şimdilerde bütün “enerjisini” Amerika’da ortaya koymakta…

Haber ekibimizin Amerika’daki araştırmaları Mehmet Tatlıcı’nın avukatı olarak gözüken Jeremy D. Friedman’ın Mehmet Tatlıcı ile yaptığı sözde “anlaşmaya” göre Mehmet Tatlıcı’dan hiçbir ücret almayacağı, açtığı davalar sonuçlandıktan sonra komisyon isteyeceğini ortaya koymuştu. Oysa, haber ekibimizin araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın Amerika’daki adamı Jeremy D. Friedman’ın hiç de böylesine ucuza çalışmadığını göstermekte…

Zira, Amerika’daki davalarda mahkemeye sunduğu masraf listesinde neredeyse attığı her adımı fatura edecek kadar pahalı bir avukattır Jeremy D. Friedman. Mehmet Tatlıcı’dan “şimdilik” hiçbir ücret almadan çalıştığını iddia eden ve aslında Mehmet Tatlıcı ve onun Romanyalı adamı Victor Marian Stanciulescu ile birlikte ortaklaşa hareket eden Jeremy D. Friedman, tüm otel ve yolculuk masraflarını, lüks restoranlarda yiyip-içtiklerini, telefon konuşmalarına ve e-mail okuma ve yazmaya ayırdığı zamanı bile fatura ederek, Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan talep edebilmektedir. Örneğin, bir e-mail okumanın maliyetini de 25 dolar ile 112,5 dolar arasında faturalandırabilecek kadar “ucuz” çalışmaktadır bu uyanık avukat…

MEHMET TATLICI – VİCTOR MARİAN STANCİULESCU – JEREMY D. FRİEDMAN ÜÇLÜSÜ NASIL ÇALIŞIYOR?

Jeremy D. Friedman’ın, Mehmet Tatlıcı ve Victor Marian Stanciulescu için bir avukattan daha fazla bir “anlamı” olduğunu da, yine haber ekibimizin Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptığı araştırmalar ortaya koymaktadır:

Örneğin, Victor Marian Stanciulescu’nun Group SVM, INC. isimli bir şirketi var ve bu şirketin Amerikan makamlarına beyan edilen resmi adresi şu şekilde gösterilmektedir: 6620 SOUTHPOINT DRIVE SOUTH SUITE 450-E JACKSONVILLE, FL 32216 US.

Yine örneğin, Jeremy D. Friedman’ın avukatlık şirketi THE DOWNS LAW GROUP için Amerikan makamlarına beyan ettiği resmi adresi de şu şekilde gösterilmektedir: 6620 SOUTHPOINT DRIVE SOUTH SUITE 450-E JACKSONVILLE, FL 32216 US.

Evet, yanlış görmüyorsunuz: Mehmet Tatlıcı’nın “iş ortakları” olarak çalışan biri Romanyalı diğeri Amerikalı bu iki kafadarın, yani Victor Marian Stanciulescu ile Jeremy D. Friedman’ın Amerikan makamlarına beyan ettikleri iş adresleri birebir aynı

MEHMET TATLICI İLE VİCTOR MARİAN STANCİULESCU’NUN İKAMET ADRESLERİ DE AYNI

Haberimizin yukarıdaki satırlarında da belirttiğimiz, Mehmet Tatlıcı ile Victor Marian Stanciulescu’un adreslerinin, hem Türk ve hem de Amerikan makamlarına aynı şekilde beyan edildiği kanıtlayan bir başka bilgi de, bizzat Victor tarafından Amerikan makamlarına verilmiş:

Victor Marian Stanciulescu’nun sahip olduğu Group SVM, INC. adına Amerikan makamlarına beyan ettiği kendi şahsi ikamet adresi resmi belgelerde aynen şu şekilde geçiyor: 30 MITROPOLIT FILARET DISTRICT 4. BUCHAREST 040503.

Bu adres, okurlarımıza hiç de yabancı gelmiyordur; Zira, Mehmet Tatlıcı’nın Türk mahkemelerine ikamet adresimdir diye beyan ettiği adresle birebir aynıdır Victor Marian Stanciulescu’nun bu Romanya’nın başkenti Bükreş’teki bu “çakma” adresi…

Yani, Mehmet Tatlıcı adına Türk Mahkemelerinden giden resmi tebligatların “bu adreste böyle biri oturmuyor” uyarısıyla bir bir geri döndüğü Bükreş’teki bu çakma adres…

Bütün bu gerçekler de, Mehmet Tatlıcı – Victor Marian Stanciulescu – Jeremy D. Friedman arasındaki çıkar ilişkilerini ve nasıl organize işler peşinde ortak hareket ettiklerini net olarak ortaya koymaktadır…

Hepsinin ortak amacı, Türk, Amerikan ve Romanya maliyelerinden gerçek kazançlarını gizlemek adına ilgili ülke makamlarını adeta alay edercesine kandırmak…

Mehmet Tatlıcı – Victor Marian Stanciulescu – Jeremy D. Friedman arasındaki çıkar ilişkilerinin ve adeta organize bir örgüt gibi çalışmaların ardında yatan gerçeklerle ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Florida’da ‘Madeni’ Buldu” ve “Mehmet Tatlıcı’nın “İş Ortakları” ve “Off-Shore” Oyunları” haberleri).

Tatlıcı Gerçekleri olarak okurlarımızı tüm bu oyunlardan haberdar etmeye devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top