Mehmet Tatlıcı’nın “Tebligat Almama” Taktikleri

tebligat-oyunları-manset.jpg

Mehmet Tatlıcı, Türkiye’deki hukuk camiasının ve kamuoyunun artık malumu olmuş bir şahıstır. Onun bu şekilde tanınmasının temelinde de, babası rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatından beri, merhumun geride bıraktığı ailesine ve vasiyetine karşı açtığı “hukuk savaşında” ortaya koyduğu, normal bir insan aklı ve vicdanın almayacağı tavır ve davranışlardır.

Bugünkü haber-yorumumuzda, Mehmet Tatlıcı’nın emrindeki “avukat ordusu” ile birlikte, hukukun “gri noktaları” üzerinden, hukuki süreçleri nasıl kendi işine geldiği şekilde yönlendirmeye çalıştığının yeni örneklerini okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşacağız.

MEHMET TATLICI KİMDİR?

Mehmet Tatlıcı, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğinden olan (Ali ve Ahmet Tatlıcı ile birlikte) üç oğlundan biridir. Mehmet Salih Tatlıcı, gerçek sevgiyi bulduğunu söylediği, kendisine hastalığında ve sağlığında tam 43 yıl hayat arkadaşı olan, Nurten Tatlıcı ile ikinci evliliğini yapmış; bu evliliğinden de en küçük oğlu Uğur Tatlıcı dünyaya gelmiştir.

ÜLKEMİZ HUKUK CAMİASININ MALUMU BİR ŞAHIS: MEHMET TATLICI…

Mehmet Tatlıcı, babasının vefatından önce başladığı bu anlamsız “hukuk mücadelesi” içinde ne yazık ki yıllardır hem kendisini, hem de tüm aile fertlerini tüketmektedir.

Bu süreçte, rahmetli babasının geride bıraktığı ikinci eşi ve en küçük oğlunu da hedef alan onlarca haksız, hukuksuz dava açan ve asılsız suç duyurularında bulunan Mehmet Tatlıcı, bütün bunlarda hep hüsrana uğramış, her seferinde “hukuk duvarına” çarparak açtığı bütün davaları kaybetmiş ve haksız-hukuksuz suç duyurularının hepsi “kavuşturmaya yer olmadığı” gerekçesiyle reddedilmiştir (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Kaybetmeye Doymuyor” ve “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” haberleri).

Bu yüzden, Mehmet Tatlıcı aleyhine “iftira” suçundan açılmış 16 yıl hapis cezası istemli bir dava süreci de devam etmektedir.

Bütün bunlar olurken Mehmet Tatlıcı, iki çocuğunun annesi ve 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı ile yaşadığı boşanma sürecinde de sürekli medya gündeminde yer almış, adı yaralama, silahlı baskın ve darp gibi suçları işlediği gerekçesiyle aleyhine açılan davalara konu olmuştur (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’ya Eşini yaralamaktan Dava Açıldı” ve “Mehmet Tatlıcı Silahlı Adamlarıyla Eşinin İşyerini Bastı” haberleri).

Yine Mehmet Tatlıcı aleyhinde, boşandığı eşine nafaka borçlarını zamanında ödemediği gerekçesiyle açılmış 3 ay hapis istemli bir dava daha gündeme gelmiştir (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’ya 3 Ay Hapis Cezası” haberi).

Mehmet Tatlıcı adı, kendi öz çocukları aleyhine bizzat kendi avukatı tarafından açılmış bir davada da geçmektedir (Lütfen bakınız: “Bu Nasıl Bir Baba?” haberi).

Kısacası, Mehmet Tatlıcı adı, sadece rahmetli babasının kendisine bıraktığı ve milyonlarca dolar ettiği söylenen miras payını beğenmeyerek, merhumun mirası ve vasiyetnamesine karşı açtığı davalarda değil; neredeyse tüm aile fertlerini hedef aldığı bu “hukuk savaşı” içinde, farklı davalarda da bu şekilde geçmektedir.

İşte Mehmet Tatlıcı adı, tam da bu yüzden ülkemiz hukuk camiasının ve kamuoyunun malumu olmaktadır.

MEHMET TATLICI’NIN “TEBLİGAT OYUNLARI”

Mehmet Tatlıcı, yukarıda açıklandığı ve ekindeki eski haber linklerinin gösterdiği gibi, kendi öz çocukları da dahil, adeta tüm aile fertleriyle anlamsız bir kavga içinde, hem kendisine, hem de tüm aile fertlerine üzüntü veren tutum ve davranışlar içindedir.

Bütün bunlar yaşanırken doğal olarak Mehmet Tatlıcı adına farklı mahkemeler ve savcılıkların yanında, farklı resmi kurumlardan da çok sayıda tebligat gelmektedir. Haber ekibimizin yaptığı araştırmaların ortaya koyduğu bir başka gerçek de, Mehmet Tatlıcı’nın bu tebligatlardan işine gelmeyenleri almamak adına ortaya koyduğu “hukuk cambazlıkları” olmaktadır.

MEHMET TATLICI’NIN AVUKATI “HERHANGİ BİR VEKİLLİK GÖREVİM YOK” DİYE MEHMET TATLICI’NIN “İŞİNE GELMEYEN” BİR TEBLİGATI ALMIYOR…

Örneğin, Beykoz İcra Hukuk Mahkemesi’nin Mehmet Tatlıcı adına çıkardığı tebligatlar bir türlü kendisine “ulaştırılamamakta” ve bir bir geri dönmektedir. Bu tebligatların Mehmet Tatlıcı’ya bir türlü tebliğ edilememesi üzerine, kendisini farklı davalarda temsil eden avukatlardan Sibel Engin’e dava dilekçesi ve duruşma gün ve saatini içeren tebligatlar çıkarıldığında ise, söz konusu avukatın, artık Mehmet Tatlıcı ile “herhangi bir vekillik görevinin bulunmadığını” bildiren dilekçe ibraz etmesi söz konusu olmuştur.

AMA, AYNI AVUKAT MEHMET TATLICI’YI TEMSİL ETMEYE DEVAM EDİYOR…

Mehmet Tatlıcı ile “herhangi bir vekillik görevinin bulunmadığını” beyan ettiği dilekçeyi ortaya koyarak, Beykoz İcra Hukuk Mahkemesi’nin Mehmet Tatlıcı’nın bir türlü ödemeye yanaşmadığı nafaka borçlarını icra takibi ile tahsil etmek amacıyla çıkardığı tebligatı almaktan kaçınan avukat Sibel Engin, Mehmet Tatlıcı’nın 25 yıllık eşini boşamak için açtığı davada ise, Mehmet Tatlıcı’nın avukatı olarak sahne alabilmektedir…

Kısacası, konu Mehmet Tatlıcı adına icra takibi yoluyla nafaka borçlarını ödemesi için çıkarılan tebligatı almak olduğunda, “benim Mehmet Tatlıcı ile ilgili herhangi bir vekillik görevim yok” diyebilen avukat Sibel Engin, daha sonra Mehmet Tatlıcı’nın boşanma davasında sahne alarak basbayağı vekillik görevini yerine getirebilmektedir…

MEHMET TATLICI, OYUNUNU HEP BÖYLE OYNUYOR

İşte Mehmet Tatlıcı, emrindeki “avukat ordusuyla” birlikte yıllardır oyunlarını bu şekilde oynamakta, hukukun “gri noktaları” üzerinden ilerleyerek, hukuku kendi işine geldiği bir noktaya taşımaya çalışmaktadır.

Bizler de gazetecilik görevimizin verdiği sorumlulukla, Mehmet Tatlıcı’nın bütün bu oyunlarını, ekindeki resmi belgelere dayanan kanıtlarıyla birlikte okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşıyoruz ve paylaşmaya devam edeceğiz.

Çünkü Mehmet Tatlıcı’nın emrindeki “avukat ordusuyla” birlikte ortaya koyduğu “hukuk komedileri” hukuki süreçteki mahkeme dosyalarına da yansıyarak, araştırmacı gazetecilere haber değeri taşıyan, eşi bulunmaz malzemeler sunmaya devam etmektedir.

Mehmet Tatlıcı’nın sergilediği “hukuk komedilerini” okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top