Mehmet Tatlıcı’ya Bir Hapis Cezası Daha!

bir-hapis-cezasi-daha.jpg

Rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesine karşı açtığı davalarla medya gündeminden düşmeyen Mehmet Tatlıcı’nın başı yine dertte. Boşanma sürecinde de sürekli gazete haberlerine konu olan Mehmet Tatlıcı, 25 yıllık eşi Gizem Tatlıcı’dan boşandıktan sonra, nafaka hükümlerine uymadığı için 3 ay tazyik hapsi almıştı. Beykoz İcra Ceza Mahkemesi, 17 Şubat 2017 tarihli yeni kararında Mehmet Tatlıcı’yı boşandığı eşine nafaka ödemelerini yapmadığı için tekrar 3 ay hapis cezası verdi.

MEHMET TATLICI’NIN BAŞI DERTTEN KURTULMUYOR

Mehmet Tatlıcı’nın 25 yıl evli kaldığı ve iki çocuğunun annesi olan Gizem Tatlıcı’dan boşanma davası, her aşamasında gazetelerin gündeminden düşmemişti. (Lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Yine Medya Gündeminde”; “Tatsız Ayrılık; “Mehmet Tatlıcı’ya Dayak Davası”; “Boşanma Davasından Gizli Proje Çıktı”; Boşanma Davasında Lüks Villayı İstedi”; “Önce Dinletti, Sonra Boşanma Davası Açtı” haberleri).

Bu süreçte eve gizlice yerleştirdiği kayıt cihazlarıyla eşini dinletip, daha sonra da bu kayıtları mahkemeye delil olarak sunarak eşinden boşanan Mehmet Tatlıcı, boşanmak için bunca uğraştığı Gizem Tatlıcı’ya ise nafaka ödemelerini yapmamıştı.

Bunun üzerine Beykoz İcra Ceza Mahkemesi Hakimliği de, 24 Ekim 2014 tarihli kararıyla Mehmet Tatlıcı’ya nafaka borçlarını ödememesi nedeniyle 3 aya kadar tazyik hapsi cezası vermişti.

Anlaşılan, Mehmet Tatlıcı aradan geçen bunca zaman içinde boşandığı eşi Gizem Tatlıcı’ya hala nafaka borçlarını ödememiş ki, Beykoz İcra Ceza Mahkemesi Hakimliği 17 Şubat 2017 tarihli yeni kararıyla, Mehmet Tatlıcı’ya bir 3 ay tazyik hapsi cezası daha verdi.

BAKALIM MEHMET TATLICI BU SEFER BOŞANDIĞI EŞİ GİZEM TATLICI’YA NAFAKA BORÇLARINI ÖDEYECEK Mİ?

Burada bütün bu gelişmelerle ilgili olarak üzücü olan konu ise, hayırsever bir işadamı olan merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın, kendilerine büyük bir servet bıraktığı çocuklarından Mehmet Tatlıcı’nın bütün bunlara rağmen nafaka borcu ödememekte ısrar edip, adını sürekli olarak medya gündemine taşımasıdır.

Teyzesinin kızı Bedriye Hanım ile yaptığı ilk evliliğinden dünyaya gelen üç oğlundan biri olan Mehmet Tatlıcı bir yanda, ikinci evliliğini yaptığı Nurten Hanım’dan olan oğlu Uğur Tatlıcı diğer yanda, bu hayırlı evlatlar bir türlü miras paylaşımı konusunda anlaşamadılar ve sürekli olarak medya gündeminde yer aldılar.

Bunları Tatlıcı Gerçekleri olarak geçmişte de yazdık. Rahmetli babalarının kendi canından ve kendi kanından olan evlatlarının bu miras kavgasını hiç hak etmediğini; hepsi de iyi eğitim almış olan bu çocuklarının artık bir şekilde anlaşıp, milyonlarca dolarlık bu mirası sulh içinde paylaşmalarının kendi yararlarına olacağını ısrarla vurguladık…

AMA GÖRÜNEN O Kİ, BU HAYIRLI EVLATLAR BİR TÜRLÜ AKILLANMIYOR…

Milyonlarca dolar ettiği söylenen bir miras payını beğenmeyip, rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın resmi vasiyetnamesine ve miras paylaşımına karşı açtığı davalarla sürekli medya gündeminde yer alan Mehmet Tatlıcı, bugün sahip olduğu lüks içinde yaşamı ve milyonlarca dolarlık servetini babasına borçludur; o hayırsever insan ki evlatları için ömür boyu çalışıp onlara böylesine rahat bir yaşam sunmuştu.

Bütün bunlara rağmen Mehmet Tatlıcı ikinci kez, aynı mahkemenin verdiği kararlarla hapis cezası almaktadır.

Anlaşılması güç olan konu da budur. Rahmetli babası, hayırsever insan Mehmet Salih Tatlıcı bütün bunları hiç hak etmemişti…

Gelişmeleri okurlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top