Merhumun Ailesini Koruma Kararı Uzatıldı

merhumun-ailesini-koruma-karari-uzatildi.jpg

Merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabristanına yapılan saldırı ve geride bıraktığı kederli ailesine yönelik “Mafya Tarzı” ölüm tehditleriyle birlikte, İstanbul 11 Aile Mahkemesi tarafından verilen koruma kararı bir kez daha uzatılırken, Mehmet Tatlıcı ve suç ortağı Murat Yüce’ye yapılan uyarı ve ihtarlar da aynı mahkemece tekrarlandı. Bu kararla ilgili olarak Mehmet Tatlıcı’nın yaptığı itirazlar da, yine aynı mahkemece reddedildi.

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın on yıl önceki vefatından beri geride bıraktığı kederli ailesine yönelik taciz ve tehditler yanında, hepsi takipsizlikle sonuçlanan haksız-hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla yaptığı 15 suç duyurusu ve yine asılsız iddialara dayanan ve neticede hepsi de beraat kararlarıyla sonuçlanan çok sayıda dava bulunmakta.

MEHMET TATLICI ADI HEP ÖN PLANDA

Maalesef bu kederli aileye karşı (başta Uğur ve Nurten Tatlıcı olmak üzere) bütün bu yapılanların ardında ise, aslında kendisi de aynı ailenin bir ferdi olan Mehmet Tatlıcı ismi ön plana çıkmakta. (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı” ; “Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi” ve “Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan Ne İstiyor?” haberleri).

MEHMET SALİH TATLICI’NIN VEFATI VE VASİYETİ

Mehmet Salih Tatlıcı, ülkemiz işadamları arasında adeta sıfırdan başladığı iş hayatında azmi, sabrı ve çalışkanlığı ile büyük projelere imza atmış, ileri görüşlülüğü ile yaptığı yatırımlarla birlikte adını dünyanın en başarılı işadamları arasında yazdırmış bir insandı. Bu başarılı yaşam öyküsüyle birlikte Mehmet Salih Bey, yaptığı bağışlar ve yardımlarla birlikte hayırseverliğiyle de tanınan bir işadamıydı.

22 Şubat 2009 tarihinde hayata gözlerini yumduğunda, yaptığı iki evlilikten eşlerine ve dünyaya gelen çocukları ve torunlarına, hatırı sayılır bir miras bırakmıştı.

Merhumum mirasını evlatları ve eşleri arasında pay ettiği resmi vasiyetnamesine göre, ilk evliliğinden olan çocukları Ahmet Tatlıcı ile Ali Tatlıcı’yı (kendisini ölümle tehdit ettikleri iddia edilmektedir) mirasından ıskat etmiş, bu evlilikten olma diğer oğlu Mehmet Tatlıcı ile torunlarının ise mirasından saklı payları oranında yararlanmalarını; mirasının geri kalanının da ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen oğlu Uğur Tatlıcı’ya verilmesini emretmişti.

MEHMET TATLICI KİMDİR?

Mehmet Tatlıcı, merhum işadamı Mehmet Salih Bey’in (aslında öz teyzesinin kızı olan) Bedriye Hanım ile yaptığı ilk evlilikten dünyaya gelen üç oğlundan biridir. Yukarıda da açıkladığımız gibi Mehmet Tatlıcı, merhum babasının vasiyetine göre mirastan saklı payı oranında yararlanması belirtilen Tatlıcı ailesinin mirasçılarından biridir. Saklı payı bile milyonlarca dolar ettiği söylenen Mehmet Tatlıcı, merhum babası Mehmet Salih Bey’in vasiyetnamesini iptal ettirmek ve ayrıca mirasın yeniden taksim edilmesini sağlamak amacıyla açtığı bütün davaları kaybetmiş bir mirasçıdır.

MEHMET TATLICI’NIN ÖZ BABASI, EŞİ VE ÇOCUKLARINA KARŞI YAPTIKLARI VE HAKKINDA MEDYADA ÇIKAN HABERLER

Yine aynı Mehmet Tatlıcı, hakkında (kendisine bugünkü lüks içindeki yaşamını ve tüm zenginliği sunmuş olan öz babası Mehmet Salih Bey yanında), kendi 25 yıllık eşi ve öz çocukları dahil, Tatlıcı soyadlı bütün aile fertlerine karşı yaptıklarıyla gazetelerde çıkan haberlerle sürekli medya gündeminde olan bir şahıs olarak da dikkat çekmektedir.

(Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Oğul: Müşteki – Merhum Baba: Şüpheli” ;

“Bu Nasıl Bir Baba?” ; “Önce dinletti, sonra boşanma davası açtı” ; “Mehmet Tatlıcı’ya Dayak Davası” ve “Boşanma Davasından Gizli Proje Çıktı” haberleri).

 

AİLE MAHKEMESİ’NİN MEHMET TATLICI’YA YÖNELİK SON UYARI VE İHTARLARI

Bugünkü haberimizin konusunu oluşturan İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nin 15 Mayıs 2019 tarihli kararında, davalı Mehmet Tatlıcı’nın ve (eski bir sabıkalı olan ve geçmişte bazı dava ve savcılık soruşturmalarında Mehmet Tatlıcı ile birlikte hareket ettiği resmi kayıtlara da geçmiş) davalı Murat Yüce’nin, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile, bu evlilikten dünyaya gelen en küçük oğlu Uğur Tatlıcı’ya (ki kendisi, Mehmet Tatlıcı’nın baba bir kardeşidir) şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamaları ihtarı yanında; kendilerine, konutuna, işyerine 50 metreden fazla yaklaşmamaları ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemeleri için uyarılmalarına; mahkemenin verdiği bu kararlara uymamaları halinde ise, davalı Mehmet Tatlıcı ve Murat Yüce’ye 15 günden 30 güne kadar zorlama hapsi uygulanacağına yönelik ihtarları tekrarlanmıştır.

Mahkeme aynı kararında Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın devlet korumasına alınmasına yönelik kararını da uzatmıştır.

Aslında, İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nin bu kararı aynı mahkemenin daha önce 15 Ocak 2019 ve 15 Mart 2019 tarihlerinde verdiği kararların bir tekrarıydı.

AİLE MAHKEMESİ NEDEN MEHMET TATLICI’NIN UYARILMASI VE İHTAR EDİLMESİNE KARAR VERDİ?

İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nin bu kararları vermesinin ardında yatan esas gerçek ise, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabristanına yapılan çirkin saldırı ile birlikte geride bıraktığı ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile en küçük oğlu Uğur Tatlıcı’yı hedef alan “Mafya Tarzı” tehdit mesajı üzerine alınmıştı. Bu tehdit mesajının ardından da Mahkeme Hakimliği, Mehmet Tatlıcı ile (onunla birlikte geçmişte Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı hedef alan bazı davalar ve asılsız iddialarla yapılan bazı suç duyurularında da adı geçen) Murat Yüce’in uyarılmalarına ve ihtar edilmelerine, bu kararlara uymazlarsa da haklarında hapis cezası verilmelerine karar vermişti.

NE OLMUŞTU?

Haber ekibimizin araştırmaları yanında, Türk basınında çıkan haberlerin gösterdiği gibi rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabristanına yapılan çirkin saldırı ve Mafya Tarzı tehdit mesajları ve yine Murat Yüce isimli şahsın sosyal medyada yer alan bazı mesajları şu gerçekleri ortaya koymaktaydı:

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatından beri onun yasını tutmaya devam eden ve her yeni güne rahmetli eşinin kabrini ziyaret ederek başlayan Nurten Tatlıcı, 20 Aralık 2018 sabahı, kendinin ve oğlu Uğur Tatlıcı’nın yer aldığı bir fotoğrafın, üzerindeki bıçakla birlikte Mehmet Salih Bey’in kabrine saplanmış bir halde bırakılmış olduğunu gördü…

“MAFYA TARZI” TEHDİT MESAJLARI

Bu saygın işadamı ve geride bıraktığı ailesine yönelik bu çirkin saldırı, fotoğrafın üzerine yazılan tehdit mesajlarıyla birlikte başka bir anlam daha kazanıyordu; Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın, Mehmet Salih Bey’in toprağa verildiği tarihte çekilmiş göz yaşları içindeki fotoğrafının üzerinde, el yazısıyla kaleme alınmış şu tehdit ifadeleri yer almaktaydı:

“daha çok ağlayacak!!” ve “bu miras kimseye yar olmayacak!!!”

Dolayısıyla, 20 Aralık 2018 tarihinde merhum Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabristanına “bazı meçhul ellerce” bıçak saplı fotoğraf bırakılarak gerçekleştirilen bu “mafya işi” tehdit mesajı, doğrudan Nurten Tatlıcı ile oğlu Uğur Tatlıcı’yı hedef almakta ve onları ölümle tehdit etmekteydi.

UĞUR VE NURTEN TATLICI’YI HEDEF ALAN TEHDİTLER YENİ DEĞİLDİ

Kısa bir süre öncesinde de, 8 Kasım 2018 tarihinde, Kabristan’da rutin kontrollerini yapan görevliler, Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabri üzerine keskin bir cisimle kazınan bir “A” harfi yer aldığını gördüler. Hemen yanında yer alan Mehmet Salih Bey’in annesi Sultan Hanım’ın kabri üzerinde ise, ahlak dışı, çirkin bir küfürlü bir ifade yer almaktaydı…

MURAT YÜCE, SIK SIK NURTEN TATLICI’NIN KARŞISINA ÇIKIYORDU

Bu gelişmelerin daha öncesinde ise, Murat Yüce isimli şahsın rahmetli eşinin kabrini ziyarete gelen Nurten Tatlıcı’nın sık sık karşısına çıkmasına tanık olunmuştu. Örneğin, 28 Eylül 2018 tarihinde bir anda Nurten Tatlıcı’nın karşısına çıkarak, “rahmetli Mehmet Salih Bey için dua etmeye geldim” demesi ve 12 Ekim 2018 tarihinde, Nurten Hanım’ın kabristana gelmesini adeta “pusuda” bekleyip, sonra da yanından bir şey söylemeden geçerek biraz ilerideki hiç tanımadığı bir insana ait mezarın başında “dua ediyor” numarası yapması, pek de “normal” görünmemekteydi.

Murat Yüce isimli bu sabıkalı şahsın Nurten Tatlıcı’yı bilerek ve isteyerek tedirgin ettiği izlenimi veren bu tacizlerinin sonucunda, Murat Yüce hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na ihbarda bulunulmak üzere, Nurten Tatlıcı’nın araç şoförü tarafından 13 Ekim 2018 tarihinde bir tutanak da tutulmuştu.

İSTANBUL 11. AİLE MAHKEMESİ’NİN UĞUR VE NURTEN TATLICI’NIN DEVLET KORUMASINA ALINMASINA YÖNELİK KARARI

Tüm bu gelişmeler üzerine de İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nin daha önce 15 Ocak 2019 tarihinde Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın devlet koruması altına alınmasına hükmetmişti. Aynı mahkeme hakimliği, yolları geçmişte olduğu gibi bu mahkeme kararlarında da “kesişen” Mehmet Tatlıcı ile Murat Yüce’nin ise, Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya karşı tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeye yönelik söz ve davranışlarda bulunmamaları ve ayrıca kendilerine, ev ve işyerlerine de 50 metreden fazla yaklaşmamaları için uyarılmalarına karar vermişti.

MURAT YÜCE TEHDİTLERİNE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN DE DEVAM ETMİŞTİ

Ancak, Murat Yüce bu mahkeme kararına rağmen, artık kimler tarafından yönlendiriliyorsa veya nasıl bir motivasyonla bunları yapıyorsa, kendi sosyal medya hesabı üzerinden tehdit mesajlarına devam etti. Haber ekibimizin araştırmalarına göre, Murat Yüce’nin, Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabrinin bulunduğu mezarlıkta çektiği görüntülerle birlikte sosyal medyada paylaştığı mesajlarında şu ifadeler yer almaktaydı: “Her daim ölümü hatırlayınız. Lakin tek gerçek olan bu yalan dünyada ÖLÜM”. 

AİLE MAHKEMESİ, MEHMET TATLICI VE MURAT YÜCE’YE YÖNELİK UYARI VE İHTARLARINI TEKRARLAMIŞTI

Geçmişte yolu Mehmet Tatlıcı ile kesişen ve bu şekilde tehdit mesajlarını bizzat Nurten Tatlıcı’nın önüne çıkarak ve ayrıca sosyal medya üzerinden paylaşan Murat Yüce’nin, aynı türden mesajlarına devam etmesi üzerine, İstanbul 11. Aile Mahkemesi, 15 Mart 2019 tarihinde aldığı ek kararla, Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya yönelik ölüm tehditlerinin devam ettiği kanaatine vararak, kendilerinin devlet koruması altına alınmasına yönelik daha önce verdiği tedbir kararı doğrultusunda, koruma kararının bir ay daha uzatılarak devamına hükmetmişti.

MEHMET TATLICI VE MURAT YÜCE AYNI AİLE MAHKEMESİ TARAFINDAN BİR KEZ DAHA UYARILDI VE İHTAR EDİLDİ

Aradan geçen zaman içinde, gerek Mehmet Tatlıcı, gerekse Murat Yüce’nin Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya yönelik ölüm tehditleri çerçevesinde kendilerine 50 metreden fazla yaklaşmamaları ve bir daha rahatsız etmemelerine yönelik uyarıları ve ihtarlarının devam ettiği de görülmektedir. Aile Mahkemesi’nin son kararı da bunu kanıtlamaktadır ve bugünkü haberimizin konusunu oluşturan son mahkeme kararı da bu yöndedir:

Yukarıda da belirtildiği gibi, İstanbul 11. Aile Mahkemesi 15 Mayıs 2019 tarihli kararında da yine davalı Mehmet Tatlıcı ile davalı Murat Yüce’nin uyarılmalarına ve ihtar edilmelerine yönelik kararını tekrarlamış; aynı şekilde Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya yönelik ölüm tehditlerinin devam ettiği kanaatiyle birlikte, kendilerinin devlet korumasına alınması süresinin bir kez daha uzatılmasına karar vermiştir.

AYNI MAHKEME, MEHMET TATLICI’NIN İTİRAZLARINI REDDETTİ

Mehmet Tatlıcı’nın hakkında İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nin verdiği bu karara yönelik itirazları ve “bu konuyla bir alakası bulunmadığına yönelik beyanları” ise, aynı mahkeme tarafından “kararın yasalara uygun olduğu” gerekçesiyle reddedilmiştir.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top