Rahmetliye Mezarında da Rahat Vermiyorlar

rahmetliye-mezarinda-da-rahat-vermiyorlar.png

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktığı ailesini hedef alan tehditlere bir yenisi daha eklendi. Merhumun kabristanına “meçhul ellerce” bırakılan “Mafya tarzı” yeni bir tehdit mektubu, ikinci eşinin adım adım takip edildiğini de ortaya koymaktaydı. Aynı yere daha önce bıçakla saplanarak bırakılan tehdit mesajı bu sefer de merhum işadamının eşi ve oğlunu hedef almaktaydı.

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabristanına bırakılan yeni bir tehdit mektubu, bir kez daha merhumun geride bıraktığı ailesini hedef alırken, mektubun içeriğindeki ölüm tehditleri yanında, eşi Nurten Tatlıcı’nın adeta attığı her adımın da yakından takip edildiğini gösterirken, daha önce yine merhum işadamının mezar taşına 20 Aralık 2018 tarihinde bir bıçakla saplanarak bırakılan Mafya tarzı tehdit mesajının da aynı ellerden çıkmış olabileceği şüphesi uyandırmakta.

Yine “Mafya Tarzı” bir tehdit mesajı

Nurten Tatlıcı’nın her yeni güne, merhum eşi Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabristanını ziyaret ederek başladığını bilen “meçhul eller” yine Mehmet Salih Bey’in kabristanını hedef aldılar. Haber ekibimizin araştırmasına göre, kabristanda çalışan bir görevli 10 Ekim sabahı Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabrinde naylon bir dosya zarfı içinde üzerine harf cetveli ile Mehmet Salih Tatlıcı’nın ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile oğulları Uğur Tatlıcı’nın isimlerinin yazılı olduğu bir zarf gördü ve bunu ailenin güvenlik görevlisine teslim etti. Zarfın içinden bilgisayarla yazılarak bir yazıcıdan çıktısı alınmış yeni bir tehdit mektubu çıktı.

Tehdit mektubu çok açık bir şekilde bir kez daha Nurten Tatlıcı ile Uğur Tatlıcı’yı hedef alıp, onları ölümle tehdit etmekte ve yaklaşık iki yıl önce 20 Aralık 2018 tarihinde aynı yere bir bıçak saplanarak bırakılan tehdit mesajına da gönderme yapmaktaydı.

Nurten Tatlıcı’nın avukatının bu yeni tehdit mektubu üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunduğu da öğrenildi.

Medyada çıkan haberler Nurten Tatlıcı’nın peşine adam takıldığını konu etmekte

Sabah Gazetesi’nden Emir Somer’in haberinde, gün gün ve saat saat Nurten Tatlıcı’nın takip edildiği ve bunların not edildiği bilgisi de yer almakta. Sabah Gazetesi’nin haberine atıf yapan Hürriyet ve Takvim gazeteleri yanında, ATV ana haber bülteninde de olayla ilgili gelişmelere geniş yer verildi.

Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya yönelik benzer tehditler daha önce de yapılmıştı

Daha önce de 20 Aralık 2018 tarihinde, yine rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın mezar taşına eşi Nurten Tatlıcı ile oğulları Uğur Tatlıcı’nın Mehmet Salih Bey’in vefat günü mezarı başında göz yaşları içindeyken çekilmiş olan fotoğrafları bir bıçakla saplanarak, “daha çok ağlayacak, bu miras kimseye yar olmayacak!!!” şeklinde Mafya tarzı bir tehdit mesajı bırakılmıştı.

Yine 8 Kasım 2018 tarihinde de, yine rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı’nın mezar taşına keskin bir cisimle bir “A” harfi kazınmış ve hemen yanında Mehmet Salih Bey’in annesine ait olan mezar taşının üzerine de çirkin küfürler içeren sözler yazılmıştı…

Aile Mahkemesi, Mehmet Tatlıcı ile Murat Yüce’nin Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya yaklaşmamaları için uyarılmalarına karar vermişti

İki yıl önce Mehmet Salih Tatlıcı’nın kabristanını hedef alan bu çirkin saldırılar ve geride bıraktığı ailesini hedef alan Mafya tarzı tehditlerin öncesinde ise, geçmişte Nurten Tatlıcı ve Uğur Tatlıcı’yı hedef alarak aleyhlerine dava açan ve savcılıklara suç duyurularında bulunan Mehmet Salih Bey’in ilk evliliğinden oğlu olan Mehmet Tatlıcı’nın yanında yer alan Murat Yüce isimli sabıkalı bir şahıs, her yeni güne merhum eşinin kabrini ziyaret ederek başlayan Nurten Tatlıcı’nın karşısına çıkarak “rahmetli Mehmet Salih Bey için dua etmeye geldim” demiş ve izleyen günlerde yine aynı kabristanda sık sık Nurten Tatlıcı’ya görünmeye devam etmişti.

Bu gelişmeler üzerine de, İstanbul 11. Aile Mahkemesi Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı devlet korumasına almış ve Mehmet Tatlıcı ile Murat Yüce’nin Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya 50 metreden fazla yaklaşmamaları, onlara karşı şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamalarına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemeleri için uyarılmalarına karar vermişti. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: Rahmetlinin Ailesine “Mafya Tarzı” Tehdit haberi).

Son gelişmeler rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın geride bıraktığı ailesine yönelik tehditlerin daha tehlikeli bir hal almaya başladığını göstermekte.

Haber ekibimizin olayla ilgili araştırmaları devam etmekte olup, bu son tehditlerin perde arkasındaki esas gerçeği yakında yayımlayacağımız ayrıntılı bir haber dosyasında okurlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunacağız.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top