Savcılığa Sunduğu Kira Sözleşmesi Gerçek Dışı Çıktı

savciliga-sundugu-kira-sozlesmesi-gercek-disi.jpg

Mehmet Tatlıcı, hakkında Cumhuriyet Savcılıkları tarafından açılan soruşturmalarda sürekli olarak gerçek olmayan farklı adresler bildirmeye devam etmekte. Mehmet Tatlıcı’nın Türkiye’deki resmi kurumlar, mahkemeler ve savcılık makamlarına verdiği “ikamet adresleri” bazen bir gecekondu, bazen bir dükkan çıkabildiği gibi, bazen de “Beykoz Konakları” gibi değeri milyonlarca dolar eden lüks villalar olmakta.

Son olarak açılan bir savcılık soruşturmasında yine gerçek dışı bildirdiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Mehmet Tatlıcı’nın, gerçekten nerede ikamet ettiği ve resmi makamlara neden sürekli gerçek dışı adresler vermeye devam ettiği de merak konusu olmaya devam ediyor.

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk evliliğini yaptığı Bedriye Hanım’dan olma oğlu Mehmet Tatlıcı, gün geçmiyor ki, hakkında açılan savcılık soruşturmalarının muhatabı olmasın. Bu durum son 10 yıldır sürekli aynı şekilde devam etmekte…

BUNCA ZENGİNLİĞE SAHİP OLAN BİR İNSAN, GECEKONDU VEYA DÜKKANDA NASIL İKAMET EDEBİLİR?

Bunun yanında, hakkında Cumhuriyet Savcılıklarınca açılan soruşturmalar ve rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın kendisine bıraktığı milyonlarca dolar olduğu söylenen miras payından memnun kalmayarak açtığı miras davaları süreci yanında, bizzat aile fertleri aleyhinde açtığı davalar ve asılsız iddialarıyla yaptığı suç duyuruları sırasında, Mehmet Tatlıcı’nın resmi makamlara verdiği adresler öyle “ilginç” yerler çıkmakta ki; “bu adresler” rahmetli babası Mehmet Salih Bey’in kendisine verdikleriyle elde ettiği bugünkü zenginliği ve lüks içindeki yaşamıyla büyük bir çelişki oluşturmanın yanında; bu tür yerlerde Mehmet Tatlıcı gibi “hatırı sayılır bir servete sahip” bir insanın yaşayabileceğini iddia etmek, akla, mantığa ve hayatın normal akışına da ters düşmekte…

Haber ekibimizin araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın “burası benim ikamet ettiğim adrestir” diye resmi makamlara beyan ettiği yerlerin, sürekli olarak gecekondu çıkması veya dükkan gibi (aslında ikamete elverişli olmayan) mekanların yanında, Beykoz Konakları gibi lüks villalar olmasına da tanıklık etmemizi sağlamaktaydı ki, bugünkü haberimizin detaylarında okurlarımızla paylaşacağımız gibi bunlara bir yenisi daha eklendi:

KÜÇÜKÇEKMECE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA BEYAN ETTİĞİ “YENİ ADRESİ” BİR MATBAA ÇIKTI

Bugüne kadar Mehmet Tatlıcı’nın yanlış adres beyanları içinde burası benim yaşadığım yerin adresidir dediği mekanlarda tanık olduğumuz dükkan, gecekondu gibi yerlere şimdi “ilginç” bir yer daha eklendi: Bir matbaa…

KİRA SÖZLEŞMESİ DE SAHTE ÇIKTI!

Yine Mehmet Tatlıcı’nın, “burası benim adresimdir” diye verdiği beyana “kanıt oluşturması” için resmi makamlara sunduğu “kira sözleşmesinde”, kiraya veren olarak belirttiği şahsın da, yapılan savcılık soruşturmaları neticesinde aslında Mehmet Tatlıcı’yı tanımadığı gibi, onun beyan ettiği bu yerlerle hiçbir ilişkisinin bulunmadığı da ortaya çıktı…

O halde,

– Mehmet Tatlıcı’nın gerçek adresi neresi?

– Mehmet Tatlıcı neden savcılık ve mahkemeler gibi çok önemli resmi mercilere sürekli gerçek dışı adresler vermekte ısrar ediyor?

– Mehmet Tatlıcı, neden savcılıklara kanıt diye sunduğu kira sözleşmesinde, kiraladığını iddia ettiği yerin sahibinin ismini bile gerçek dışı olarak beyan etmekte?

BİR “YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR” HİKAYESİ

Bugünkü haber yorumumuzda, Mehmet Tatlıcı’nın yıllardır sürdürdüğü adres oyunlarını ve son olarak yanlış adres bilgisi verdiği iddiasıyla aleyhinde savcılığa yapılan yeni bir suç duyurusunun ardındaki gerçekleri okurlarımızın bilgisine sunacağız…

Önce, Mehmet Tatlıcı’nın neden bütün bu oyunlar peşinde koştuğunu okurlarımıza bir kez daha hatırlatalım:

SIFIRDAN BAŞLAYAN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜNÜN MİMARI: MEHMET SALİH TATLICI

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın 22 Şubat 2009 tarihindeki vefatından beri, aradan geçen 10 yılı aşkın bir süredir, kendisiyle aynı soyadını taşıyan tüm aile fertlerine karşı açtığı davalar ve yine kendi aile fertleri aleyhine haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarıyla yaptığı suç duyurularıyla dikkat çekmektedir.

Mehmet Salih Tatlıcı, teyzesinin kızı Bedriye Hanım ile yaptığı ilk evliliğinden, aralarında Mehmet Tatlıcı’nın da olduğu Ahmet ve Ali isimli üç erkek evlat sahibi olmuştu.

Merhum işadamının, Nurten Tatlıcı ile yaptığı ikinci evliliğinden de Uğur isimli bir erkek evladı dünyaya gelmişti.

Mehmet Salih Bey, çok küçük bir çocukken Diyarbakır’da babasının tatlıcı dükkanında başladığı iş hayatında, azmi, sabrı ve çalışkanlığı ile tek başına işlerini büyütmüş, ileri görüşlülüğüyle de büyük yatırımlara imza atarak adını dünyanın en zengin iş adamları listesine yazdırmıştı.

Yakalandığı amansız hastalığa yeni düşerek hayata gözlerini yumduğunda, Mehmet Salih Bey’in yıllar öncesinden tanzim etmiş olduğu resmi vasiyetnamesi ortaya çıktı.

MEHMET SALİH TATLICI’NIN VASİYETNAMESİ VE GERİDE BIRAKTIĞI MİRASIN TAKSİMİ

Vasiyetnameye göre Mehmet Salih Bey, ilk evliliğinden olan oğulları Ahmet Tatlıcı ile Ali Tatlıcı’yı mirasından ıskat etmiş, Mehmet Tatlıcı ile (daha önce vefat eden Ali Tatlıcı’nın çocukları) Salih Ziya Tatlıcı ve Bedriye Kamer Tatlıcı’nın ise, mirasından saklı payları oranında yararlanmalarını istemişti.

Yine aynı vasiyetnamede, Mehmet Salih Bey, ikinci evliliğini yaptığı Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen oğlu Uğur Tatlıcı’ya da mirasının geri kalan kısmını bırakmıştı.

MİRAS PAYINDAN MEMNUN OLMAYAN MEHMET TATLICI’NIN NAFİLE “HUKUK MÜCADELESİ”

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babasının kendisine bıraktığı miras payından (ki milyonlarca dolar ettiği söylenmektedir) memnun kalmayarak, daha fazlasını elde etmek amacıyla, Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın miras paylarına “göz dikip” babası Mehmet Salih Tatlıcı’nın resmi vasiyetnamesinin iptali ve miras tespitinin yeniden yapılması için üst üste Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde davalar açtı. Bu davalar sürecine kısa bir süre sonra, diğer mirasçılar da katıldı…

Yıllar süren miras davaların sonucunda Türk Adaleti, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın resmi vasiyetnamesinin geçerliliğini ve miras taksiminin de (sadece, mirastan ıskat edilmiş olan Ahmet Tatlıcı’nın saklı pay alması gerektiği kaydıyla) merhum işadamının vasiyetnamesinde belirttiği gibi uygulanmasına hükmetti. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: Yargıtay Vasiyetnamenin İptalini Reddetti ; Adalet Bir Kez Daha Yerini Buldu haberleri).

Böylelikle, Mehmet Tatlıcı kendi aile fertlerine karşı daha fazla miras payı uğruna türlü oyunlarıyla yürüttüğü bu nafile “hukuk mücadelesinde” hedeflediği hiçbir sonuca ulaşamadı, ancak bu süreçte hem kendisini hem de tüm aile fertlerini yıpratmaya devam etti…(Lütfen bakınız:  Mehmet Tatlıcı, Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan Ne İstiyor? ; Mehmet Tatlıcı Yine Kaybetti ; Mehmet Tatlıcı Kaybetmeye Doymuyor? ve Adalet Bir Kez Daha Tecelli Etti haberleri).

ÜLKEMİZİN ASILSIZ İDDİALARLA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMA ŞAMPİYONU: MEHMET TATLICI 

Zira yıllardır devam eden bu kin ve nefret dolu serüveni içinde, Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarıyla onlarca suç duyurusunda da bulundu ve hala da bulunmaya devam etmekte Mehmet Tatlıcı…

Bu suç duyurularının hepsinin de savcılık makamları tarafından yapılan soruşturmalar neticesinde “kovuşturulmaya yer olmadığı” gerekçesiyle sonuçlandırıldığına da tanık olundu; Çünkü Mehmet Tatlıcı hiçbir zaman somut bir kanıt sunamadığı bu suç duyurularında hepsi de “kendi duyumlarına” dayandırdığı saçma-sapan iddialarıyla çıkmaktaydı savcılık makamlarının karşısına…

Halihazırda, haber ekibimizin ortaya koyduğu gerçeklerin de gösterdiği gibi, Mehmet Tatlıcı yine Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarıyla savcılıklara suç duyurusunda bulunmaya devam etmekte ve bu yolda, adeta ülkemizin “asılsız suç duyurularında bulunma rekorunu” da kimseye kaptırmama gayretinde olduğunu kanıtlamaktadır… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: Mehmet Tatlıcı Rekorunu Yeniledi! ve Mehmet Tatlıcı Düzineyi Tamamladı haberleri).

NASRETTİN HOCA FIKRASI GİBİ BİR SUÇ DUYURUSU KOMEDİSİ: “KENDİ BİNDİĞİ DALI KESEN MÜŞTEKİ”

Mehmet Tatlıcı aleyhinde Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın avukatları tarafından yapılan suç duyurusunun arkasında da, yine Mehmet Tatlıcı’nın Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya karşı haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarıyla yaptığı bir suç duyurusu soruşturması yer almaktadır.

Zira, Mehmet Tatlıcı kendi asılsız iddialarıyla yaptığı suç duyurusunda, savcılığa asılsız bir adres beyanında bulunduğu gerekçesiyle hakkında yapılan karşı bir suç duyurusunun muhatabı olmak durumunda kalmış; müşteki (şikayetçi) olduğu bir savcılık soruşturmasında, kendini bir anda şüpheli bir durumda bulmuştu Mehmet Tatlıcı…

Tıpkı, “kendi bindiği dalı kesen” Nasrettin Hoca fıkrasında olduğu gibi…

GİTMEDİĞİ SAVCILIK KALMADI, SON OLARAK ŞANSINI KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİNDE DENİYOR…

Mehmet Tatlıcı, birçok kez olduğu gibi Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde asılsız iddialarıyla farklı savcılıklara yaptığı bir suç duyurusundan yine beklediği sonucu alamayınca, bu sefer “şansını” her nedense orada ikamet etmediği halde gidip Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na 26 Eylül 2016 tarihinde yaptığı (üzerinde adres bilgisi vermediği) bir şikayet ile denemek istemiş; Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın avukatı da Mehmet Tatlıcı’nın aslında İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde ikamet etmediği gerekçesiyle, savcılığın bu suç duyurusunda yetkisizlik kararı vermesini talep etmişti.

İKAMET ETMEDİĞİ YERDE, İKAMET ETTİĞİNİ “İSPAT ETME” CİNLİĞİ

Bu gelişme üzerine, Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya isnat etmeye çalıştığı suçun kendisinin Küçükçekmece’de “ikamet ederken” meydana geldiğini iddia eden Mehmet Tatlıcı, bu soruşturma kapsamında kendisinden savcılık makamına gerçekten Küçükçekmece’de oturduğunu kanıtlayacak bir belge sunması istendiğinde ise, savcılık makamına başlangıç tarihi 1 Eylül 2016 olan sözde bir kira sözleşmesi sunmuştu.

Haber ekibimizin araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na “kanıt diye” verdiği bu kira sözleşmesi üzerinde bile adres için ayrılan bölümün boş olduğunu ortaya koymaktadır. Kısacası, Mehmet Tatlıcı “al sana kanıt” diye savcılık makamına bir kira sözleşmesi sunmakta, ama bu “kanıt” üzerinde yer alması gereken kendisine ait adres kısmı boş görünmektedir…

MİLYONLARCA DOLARLIK BİR MİRASIN SAHİBİ MEHMET TATLICI BİR MATBAADA MI YAŞIYOR?

Yine haber ekibimizin, Mehmet Tatlıcı’nın bu sözde kira sözleşmesini kanıt olarak sunarken şikayet dilekçesinde beyan ettiği Küçükçekmece ilçesi, Fevzi Çakmak mahallesindeki adreste yaptığı araştırmalar, aslında o adresin bir apartmanın altında işyeri olarak kullanılan bir dükkan olduğunu ve o dükkanda da bir matbaanın bulunduğunu ortaya koymaktadır…

Kısacası, haber ekibimizin resmi belgelerde yer alan bilgiler ve kendi yaptığı araştırmaların ortaya koyduğu sonuçlara göre, Mehmet Tatlıcı hiçbir zaman ikamet etmediği bir yeri her nedense sırf Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde bir şikayette bulunma adına “kanıt diye” sunmakta; aslında daha önce defalarca ikamet adresi olarak resmi makamlara beyan ettiği üzere Beykoz Konakları’ndaki lüks villasında rahmetli babasının kendisine verdikleriyle bir eli yağda, bir eli balda yaşamasına karşın, büyük bir pişkinlikle savcılık makamına ben bir yıldır Küçükçekmece’de bu adreste ikamet ediyorum diye, bir apartmanın altında yer alan bir dükkanı adres olarak beyan etmekte; üstelik bu adreste haber ekibimizin araştırmalarına göre de bir matbaanın faaliyette olduğu ortaya çıkmaktadır.

Mehmet Tatlıcı’nın bütün zenginliğine karşın Küçükçekmece’deki bir dükkanda (üstelik halihazırda orası ikamete elverişli değildir ve orada bir matbaa faaliyet göstermektedir) ikamet ettiği beyanı, kendi içindeki çelişkiler bir yana bu kadar büyük zenginliğe sahip bir insanın orada yaşamasının hayatın normal akışına da ters düştüğünün somut bir kanıtıdır aslında…

Ama Mehmet Tatlıcı bu, yıllardır haber ekibimizin araştırmalarının ortaya koyduğu gerçeklerin de gösterdiği gibi, yine “ya tutarsa” kafasıyla Türkiye’nin tüm yargı kurumları ve savcılık makamlarıyla adeta alay edercesine bütün bu oyunlarını büyük bir pişkinlikle sergilemeye devam etmektedir.

Nedense bunlara, ilgili resmi kurumlarımızda yer alan karar vericiler de “seyirci kalmaya” devam etmektedirler.

KİRAYA VEREN OLARAK SÖZLEŞMEDE ADI GEÇEN ŞAHIS, “BEN BURANIN SAHİBİ DEĞİLİM” DİYOR

Haber ekibimizin araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na “kanıt diye” sunduğu sözde kira sözleşmesinde “ikamet ettiğini” beyan ettiği bu dükkanın sahibi, yani kiraya vereni olarak gösterilen G.D. isimli şahsın da yapılan savcılık soruşturmasıyla birlikte aslında o yerin gerçek sahibi olmadığını göstermektedir

Zira, Mehmet Tatlıcı’nın savcılığa verdiği bu kira sözleşmesinde kiraya veren olarak adı geçen şahıs G.D., savcılık makamına çağrılarak ifadesi alınmış ve ifadesinde, Mehmet Tatlıcı’yı tanımadığını, 1 Eylül 2016 tarihli bu kira sözleşmesini ilk defa gördüğünü, bu kira sözleşmesindeki imzanın kendisine ait olmadığını; ayrıca, (yine Mehmet Tatlıcı’nın “kanıt diye” sunduğu), bu kira sözleşmesinde kiraya veren olarak isminin geçtiği Küçükçekmece, Fevzi Çakmak Mahallesindeki söz konusu yerin de yine kendisine ait olmadığını beyan etmiştir…

KISACASI MEHMET TATLICI BİR KEZ DAHA “YA TUTARSA” KAFASIYLA OYUNUNU OYNAMIŞ VE BİR KEZ DAHA “FOYASI” ORTAYA ÇIKMIŞTIR:

Ortada, Mehmet Tatlıcı tarafından savcılık makamına “kanıt diye” sunulan ancak çok net bir şekilde sahte olabileceği görüntüsü veren bir kira sözleşmesi vardır; bu sözleşmede adı kiraya veren olarak geçen şahıs G.D. de; Mehmet Tatlıcı’yı tanımadığını, bu kira sözleşmesinden haberi olmadığını ve üzerindeki imzanın da kendisine ait olmadığını; dahası, sözleşmede Mehmet Tatlıcı’nın bir yılı aşkın bir süredir ikamet ettiğini iddia ettiği adresteki (aslında konut bile olmayan, içinde bir matbaanın faaliyet gösterdiği “dükkan çıkan”) bu yerin de, yine kendisine ait olmadığını savcılığa verdiği yeminli ifadesinde beyan etmiştir.

EVLERE ŞENLİK BİR KANIT: SAHTE KİRA SÖZLEŞMESİ, SAHTE ADRES, SAHTE KİRAYA VEREN VE…

Sonuçta haber ekibimizin araştırmalarının da ortaya koyduğu gibi, Mehmet Tatlıcı’nın Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhinde bir kez daha haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarıyla bu sefer de “şansını” İstanbul Küçükçekmece Adliyesinde denediği bir şikayetiyle başlattığı bir savcılık soruşturmasında, “orada ikamet ettiğini kanıtlama adına” savcılığa sunduğu kira sözleşmesindeki bütün bilgilerin sahte olabileceğini ortaya koyan kesin ve net kanıtlar bulunmaktadır;

Çünkü Mehmet Tatlıcı’nın kanıt diye savcılığa verdiği bu sözleşmede:

  • “Ben burada ikamet ediyorum” diye beyan ettiği adreste, ortaya (içinde matbaanın faaliyet gösterdiği) bir dükkan çıkması ve
  • Aslında bu dükkanın Mehmet Tatlıcı “standardındaki” bir insanın ikamet etmesi için akıl, mantık ve hayatın normal akışına göre “pek de uygun olmaması”;
  • Ayrıca, burayı “kiraya veren” olarak sözleşmede adı geçen G.D. isimli kişinin bu dükkanın esas sahibi olmadığının ortaya çıkması ve
  • Yine bu şahsın kira sözleşmesinden haberi bile olmadığını ve Sözleşme üzerindeki imzanın kendisine ait olmadığını beyan etmesi;
  • D. isimli bu şahsın, ayrıca Mehmet Tatlıcı’yı da tanımadığını savcılığa verdiği sözlü ifadede beyan etmesi bir araya getirildiğinde,

Bütün bu bilgi ve belgelerin tamamen uydurma ve düzmece olabileceğini gösteren açık ve net kanıtlar bulunmaktadır…

BUNUN ADI “EVRAKTA SAHTECİLİK” Mİ? YOKSA “SAVCILIĞA YALAN BİLGİ VERMEK Mİ”?

Adı nasıl konulursa konulsun, ortada net olarak bilerek ve isteyerek savcılık makamını yanıltarak, olmayan bir şeyi varmış gibi göstererek çıkar elde etmek ve bütün bunlarla her zaman hedef almaya devam ettiği Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı sürekli masumiyetlerini ispat etmeye zorlayarak, insanları hayattan bezdirmek gibi normal bir insan aklı ve vicdanının cevap bulamayacağı büyük bir insanlık ayıbı vardır ve son 10 yıldır yaptıklarıyla anlaşılan o ki, Mehmet Tatlıcı hedef aldığı kendi aile fertlerine karşı, insan vicdanını yaralayan bu tür hamlelerine, bütün bu oyunlarıyla devam etmekte kararlıdır…

MEHMET TATLICI’NIN “HUKUK OYUNLARININ” YENİ ADRESİ: KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ

Burada dikkat çeken bir başka önemli bir husus daha vardır ki, o da Mehmet Tatlıcı’nın o ilçede ikamet etmemesine rağmen ISRARLA Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’nda bu şikayetini yapma kararlılığında olmasıdır.

Haber ekibimizin araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın son birkaç yıldır, özellikle Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı hedef alarak açtığı davalarda ve suç duyurularında Küçükçekmece Adliyesi’ni adeta yeni bir “konuşlanma alanı” olarak “gözüne kestirdiğini” de ortaya koymaktadır…

NEDEN KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ?

Aslında, İstanbul’da bu kadar ilçe varken ve Mehmet Tatlıcı’nın esas ikametgahı (açtığı dava ve suç duyurularında defalarca da beyan ettiği ve resmi belgelerde yer aldığı şekliyle) aslında Beykoz Konakları’dır ve dolayısıyla kanunen bu tür adli işlemlerin yapılması için müracaat etmesi gereken esas adres de Beykoz Adliyesi iken, Mehmet Tatlıcı’nın Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı hedef alarak açtığı davaların ve yaptığı suç duyurularının son yıllarda sürekli Küçükçekmece Adliyesi üzerinden işleme sokulması, insana ister istemez “Acaba Mehmet Tatlıcı, Küçükçekmece Adliyesi’nde maden mi buldu?” sorusunu da sordurmakta…

Acaba birileri orada Mehmet Tatlıcı’ya “yeşil ışık” mi yakıyor da sürekli Küçükçekmece Adliyesi’ne, (üstelik haberimizde tüm gerçekleri kanıtlarıyla birlikte sunduğumuz gibi), orada oturmamasına rağmen sahte olabileceği izlenimi veren ve kendini de aslında suçlu durumuna düşüren bu tür bilgi ve belgelerle ısrarla Küçükçekmece Adliyesi’ne koşmaktadır Mehmet Tatlıcı?…

Tatlıcı Gerçekleri haber ekibi olarak, Küçükçekmece Adliye’sinde Mehmet Tatlıcı’ya nasıl bir ayrıcalık sağlanmış olabileceğini de araştırıyoruz, sonuçlarını okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşacağız…

MEHMET TATLICI’NIN “YANLIŞ ADRES BEYAN ETME OYUNLARI” ASLINDA YENİ DEĞİL…

Mehmet Tatlıcı’nın, yaklaşık on yıldır Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı hedef alan davaları ve suç duyuruları yanında, 25 yıl evli kaldığı eski eşi Gizem Tatlıcı’dan boşanma davası açtığı dönemde de sürekli olarak mahkemelere ve savcılık makamlarına yanlış adres bilgileri verdiği ortaya çıkmıştı.

Geçmişten bu yana Mehmet Tatlıcı, resmi makamlara bazen Romanya bazen de Türkiye’den adresler beyan etmiş, ancak bu adreslere yapılan tebligatlar da, bu adreste böyle bir şahıs oturmuyor bilgisiyle geri iade edilmişti…

Bu konudaki en çarpıcı kanıtlardan bir de Mehmet Tatlıcı’nın sözde Romanya adresi oluyordu:

Mehmet Tatlıcı, Türkiye’deki mahkemelere adresimdir diye Romanya’nın başkenti Bükreş’teki bir adresi beyan etmesine rağmen, bu mahkemelerden belirtilen adrese yollanan tüm tebligatlar “bu adreste böyle bir şahıs bulunmamaktadır” gerekçesiyle geri iade edilmekteydi… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: Mehmet Tatlıcı Romanya’da mı? ve Mehmet Tatlıcı Romanya’dan “Oturma İzni” Aldı haberleri).

Ayrıca, haber ekibimizin Mehmet Tatlıcı’nın Türkiye’de verdiği adreslere yönelik araştırmaları sonucunda, Mehmet Tatlıcı’nın verdiği adreslerde hep dükkan ve gecekondu çıkmıştı karşımıza… (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: Yeni “Malikanesi” de Gecekondu Çıktı ; Mehmet Tatlıcı Yine Nereye Taşındı ; Mehmet Tatlıcı’nın Bir Sonraki Adresi Acaba Neresi Olacak? ; Mehmet Tatlıcı’nın Anti-Maliye Oyunları haberleri).

Bugünkü haberimizin konusunu oluşturan Mehmet Tatlıcı’nın beyan ettiği “yeni adresinde” ise, (yukarıda detaylarını okurlarımızla paylaştığımız gibi) bu sefer karşımıza bir matbaa çıktı

Mehmet Tatlıcı’nın bütün bu oyunları ve resmi makamları gerçek dışı adres oyunlarıyla yanıltma çabalarıyla birlikte sahneye koyduğu “hukuk komedileri” içinde şimdilerde “yeni bir oyuncuya” daha “rol verdiğine” tanıklık ediyoruz: Derya Yeniçeri; Uğur Tatlıcı’nın eski eşi…

DERYA YENİÇERİ, MEHMET TATLICI’NIN YANINDA ESKİ EŞİ UĞUR TATLICI ALEYHİNE TANIKLIK YAPIYOR

Mehmet Tatlıcı’nın Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı hedef alarak “sahneye koyduğu” tüm suç duyuruları ve onlara karşı Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde açtığı davalarda, son yıllarda Uğur Tatlıcı’nın boşandığı eski eşi Derya Yeniçeri de “şahit” rolüyle oyunlarına dahil ettiği görülmektedir…

ÜSTELİK AYNI DERYA YENİÇERİ GEÇMİŞTE MEHMET TATLICI İLE DAVALI OLARAK KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİ…

Haber ekibimizin Türkiye ve Amerika’daki araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın geçmişte Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde Uğur Tatlıcı aleyhinde dava açtığını da ortaya koymaktadır.

Ve aynı Mehmet Tatlıcı şimdilerde aynı Derya Yeniçeri’ye Amerika’da ve Türkiye’de Uğur ve Nurten Tatlıcı’yı hedef alarak açtığı davalarda, onlar aleyhine ve kendi lehine tanıklık yapması için “şahit” rolü vermektedir…

MEHMET TATLICI VE DERYA YENİÇERİ GEÇMİŞTE BİRBİRLERİYLE DAVALI-DAVACI OLDUKLARI GERÇEĞİNİ AMERİKAN ADALETİNDEN GİZLEME ÇABASI İÇİNDELER…

Yine haber ekibimizin Amerika’daki araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın Uğur ve Nurten Tatlıcı aleyhine Amerika’da açtığı davalarda, geçmişte Amerika’da Derya Yeniçeri’ye karşı dava açtığı gerçeğini, Amerikan Adaletinden gizleme gayreti içinde olduğuna da işaret etmektedir.

Aynı gerçekler, Derya Yeniçeri’nin şimdilerde Florida’da görülen bir davada eski eşi Uğur Tatlıcı aleyhinde tanıklık yaparken, geçmişte Mehmet Tatlıcı’nın kendisini dava ettiğini de, Mehmet Tatlıcı’yı aslında yıllardır tanıdığı gerçeğini de Amerika’daki mahkemeden “gizleme telaşında” olduğunu ortaya koymaktadır…

Bunların hepsi, Amerika’da görülmekte olan davaların duruşma kayıtlarında mevcuttur…

YALANCI ŞAHİTLİK YAPTIĞI GEREKÇESİYLE DERYA YENİÇERi HAKKINDA TÜRKİYE’DE VE AMERİKA’DA SUÇ DUYURULARI YAPILDI

Sonuçta, Mehmet Tatlıcı geçmişte davalı olduğu Derya Yeniçeri ile şimdi aynı kulvarda Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya karşı birlikte hareket etmekte, Derya Yeniçeri de büyük bir iştahla, eski eşi Uğur Tatlıcı aleyhine birbiriyle çelişen ve hiçbir kanıtı olmayan (ve adeta önüne konulan senaryoyu iyi ezberleyememiş acemi oyuncu performansını hatırlatan) beyanlarıyla maalesef bu “oyunda” rol almaya başlamıştır…

Bu yüzden hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Türkiye’de, yalancı şahitlik yaptığı gerekçesiyle Derya Yeniçeri aleyhinde yapılan suç duyuruları vardır

Yine, Amerika Birleşik Devletleri’nde görülmekte olan bu davalarda, Mehmet Tatlıcı ve onun oradaki avukatları tarafından, geçmişte Derya Yeniçeri aleyhine dava açtıklarını gizleme çabalarına rağmen, bütün bu oyunları deşifre olmuş ve Mehmet Tatlıcı ile Derya Yeniçeri’nin Mehmet Tatlıcı’nın kaleme aldığı bu “hukuk komedisinde” birlikte “rol aldıkları” gerçeği de ortaya çıkmıştır…

MEHMET TATLICI, “SAHTE ADRES OYUNLARIYLA” DERYA YENİÇERİ’YE KARŞI AÇTIĞI DAVAYI KAZANMIŞTI

Mehmet Tatlıcı, geçmişte Derya Yeniçeri aleyhine Amerika’da açtığı davada, yine bilerek ve isteyerek oradaki Mahkemeye Derya Yeniçeri’nin Türkiye’deki adres bilgilerini gerçek dışı olarak bildirmiş, Amerikan Mahkemesinden Derya Yeniçeri’ye yollanan tüm tebligatlar da onun eline geçmediği için de, Mehmet Tatlıcı’nın aleyhine açtığı bu davada eski eşi Uğur Tatlıcı ile ortak mülkiyet sahibi olduğu Florida’daki bir gayrimenkuldeki hisseleri Derya Yeniçeri’nin elinden alınmıştı…

DERYA YENİÇERİ İLE MEHMET TATLICI’NIN YOLLARI ACABA NASIL VE NEYİN KARŞILIĞINDA “KESİŞTİ”?

Şimdi ne olmuştu da aynı Derya Yeniçeri, üstelik geçmişte sahip olduğu bir gayrimenkuldeki hisselerini (Mehmet Tatlıcı’nın yine sahte evrak ve sahte bilgi vererek gerçekleştirdiği oyunları yüzünden) kaptırdığı Mehmet Tatlıcı ile “aynı yolda” birlikte hareket etmekteydi?

Ve yine aynı Derya Yeniçeri, kendisine boşanırken “hatırı sayılır” bir servet bırakan eski eşi Uğur Tatlıcı aleyhine, şimdi ne olmuştu da böylesine büyük bir kin ve nefretle (üstelik kendini mahkemelerde zor durumda bırakan çelişkili ve tutarsız beyanları yüzünden hakkında yalancı şahitlikten suç duyurusu yapılmasına da neden olan) bir “şahitlik yapmak” durumunda kalıyordu?

Neydi geçmişte birbirleriyle Amerikan Mahkemelerinde davalı-davacı olarak karşı karşıya gelen Mehmet Tatlıcı ile Derya Yeniçeri’yi, şimdilerde “aynı sahnede rol almaya” iten neden ve Derya Yeniçeri bütün bunları neyin karşılığında yapıyor?

Tatlıcı Gerçekleri olarak bu konuda hazırladığımız yeni bir haber dosyasını da yakında okurlarımız ve kamuoyunun bilgisine sunacağız…

Gerçekleri okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top