Sorunun Kaynağı Nedir?

sorunun_kaynagi_nedir_h293.jpg

Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatından bu yana eşi Nurten ve oğlu Uğur Tatlıcı’yı yıldırmak için her türlü yasa dışı yola başvuran MEHMET TATLICI, tüm bunları yaparken neyi murat ediyor?

Kamuoyu nezdinde bu hususta ciddi bir yanılgı söz konusu olduğunu fark eden TatliciGercekleri.com ekibi, bu yanılgıyı açıklığa kavuşturmak için bir araştırma yaptı.

Mehmet Tatlıcı’nın Miras “Aritmetiği” 

Soru:
Türk Medeni Kanunu’na göre, vefat eden kişi (mirasbırakan) geride mirasçı olarak eşini ve çocuklarını bıraktı ise, mirasından ne kadarında tasarrufta bulunabilir?
Cevap:
Örneğin vefat ettiğinde mirasbırakanın terekesi 64 birim olsun, ne yaparsa yapsın, ne ederse etsin vasiyetnamesi ile bunun sadece 24 birimini (tasarruf nisabı) istediği kişiye bırakabiliyor. Geriye kalan 40 birim ise (saklı pay) her halükarda saklı paylı kanuni mirasçılarına, yani eşi ve çocuklarına gidiyor.
Nitekim Mehmet Salih Tatlıcı da ilk eşinden olan çocuklarından Mehmet Tatlıcı’nın saklı payını almasına izin veriyor. Mirastan hiç pay almasın demiyor.
Soru:
Peki o halde, Uğur Tatlıcı ve Nurten Tatlıcı aleyhine doğrudan veya dolaylı olarak bugüne kadar 11 ayrı suç duyurusunda bulunan (ki bunların hepsi takipsizlikle sonuçlanmış bulunuyor) ve bütün önemli duruşmalardan önce Nurten Tatlıcı’yı servet avcısı, (ki Nurten Tatlıcı, rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı ile evlendiğinde çocuk sayılacak yaşta ve rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı da o sırada sadece bir pastane sahibiydi) Rum kökenli, kötü kalpli, üvey anne olarak tanıtmak için aynı anda birçok gazetede sekiz sütuna manşetten haber yaptıran Mehmet Tatlıcı ve “yandaşları” neyin peşinde?
Cevap:
Saklı payına (3/64), yani %4,68 daha eklenmesinin peşinde…
Soru:
Bunu nasıl başaracak?
Cevap:
Onun da yanıtı gayet basit! Bunun için bir hamle daha gerekiyor:
Saklı payı hesaplanırken bir yanlışlık eseri (!) yürürlükteki Medenî Kanun uygulanmayıp bundan 11 yıl önce yürürlükten kalkan eski Medenî Kanun’un uygulanması lazım. Çünkü Mehmet Tatlıcı’nın saklı payı 11 yıl önce yürürlükten kalkan eski Medenî Kanun’a göre hesaplanırsa, mirastan yasal miras payının (3/4)’ü oranında yararlanacak; yani mirasın (9/64)’ü ona ait olacak; halbuki saklı payı yürürlükteki yeni Medenî Kanuna göre hesaplanır ise, mirastan yasal miras payının (2/4)’ü oranında yararlanacak yani bu kez mirasın (6/64)’ü ona ait olacak. 20. Asliye Hukuk Mahkemesinin 18 Eylül 2012 tarihinde verdiği karar da tam olarak bu. Ne tesadüf değil mi?
Soru:
Bütün bu kavga mirastan +3/64 daha fazla pay koparmak için mi?
Cevap:
Evet. Görüldüğü üzere bütün kavga +(3/64) daha fazla pay koparmak için. Bu kadar basit.
Soru:
Yani bir insan mirastan kanunen alacağı saklı payın yanı sıra aslında hak etmediği ek bir pay daha almak için rahmetli babasının 40 yılı aşkın hayat arkadaşı olan ikinci eşine ve aynı babadan olma kardeşine karşı bu kadar acımasız olabilir mi?
Soru:
Hakkı olmadığı halde 3/64 pay daha koparma hırsı insanın bu kadar gözünü döndürebilir mi?
Soru:
İnsan bu uğurda babasının son arzularını inkar edip babasının 40 yılı aşkın hayat arkadaşının veya baba bir kardeşinin bile bile haksız yere hapis cezasına çarptırılmasını  isteyebilir mi?
Soru:
Her önemli duruşma öncesi birçok gazetede aynı anda sekiz sütuna manşetten asılsız haber yaptırabilir mi?
Cevap:
Bilmiyoruz… ve yorumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz!
Haber Kaynağı: Tatlıcı Gerçekleri
Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top