Tat Towers İçin Ne Zaman Önlem Alınacak?

tat-towers-icin-ne-zaman-onlem-alinacak.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın yıllarını vererek tamamen kendi öz kaynaklarıyla inşa ettiği Tat Towers, Tereke yöneticileri ve mahkemelerin ilgisizliği nedeniyle dökülüyor ve gerekli önlemler bir türlü alınmıyor. İstanbul Zincirlikuyu’daki ikiz iş kulelerin içindeki çökmeleri gösteren fotoğraflar, bir an önce ülke ekonomisine kazandırılması gereken bu binaların hazin halini de ortaya koymakta…

 

TAT TOWERS 7 YILDIR BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE ATIL TUTULUYOR

Yapımı 2007 yılında tamamlanan Tat Towers, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatı sonrasında, vasiyetnamesinde emrettiği hususları beğenmeyen ilk evliliğinden olan çocukları ve torunlarının açtığı davalar nedeniyle yıllardır boş bir halde kaderine terk edilmiş durumdadır. Uzayıp giden bu dava sürecinde Tat Towers, Mart 2009’dan beri de Tereke (Miras) Mahkemesi ve resmi tereke yöneticilerince idare ve kontrol edilmeye başlanmıştı.

Merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın teyzesinin kızıyla yaptığı ilk evlilikten olan çocukları, Tat Towers binalarının “depreme dayanıksız” olduğunu iddia ederek kiraya verilmesine karşı çıkmaktalar. (Bkz. “Tat Towers’a 1.000.000 TL’lik Reklam Teklifi; Tat Towers için reklam teklifleri gelmeye devam ediyor”; Tat Towers’ın dış cephesine neden reklam alınamıyor” haberleri)

Bununla beraber yine sadece kendilerinden beklenebilecek bir çelişkiyle de, bu binaların deprem raporu için gerekli araştırmanın yapılmasına asla izin vermemekteler. Üstelik, devam etmekte olan davalarda mahkemeye sundukları beyanlarında, aslında binaların depreme dayanıklı olup-olmadığını bilmediklerini de söyleyebilecek kadar tutarsız bir tavır içindedirler.

Yani bir yandan bu binalara depreme dayanıksız demekteler, diğer yandan da binaların gerçekten depreme dayanıksız olup-olmadığının araştırılmasına karşı çıkmaktalar (Bkz. “Mahkemeye Sunulan Tutarsız ve Çelişkili Beyanlar” haberi)

MEHMET TATLICI’NIN OYUNLARI

Bunun yanında, merhum işadamının ilk evliliğinden olan çocuklarından Mehmet Tatlıcı ise, depreme dayanıksız ve ruhsatsız dediği binaları, kendine ait Tat Development Center adlı şirketi aracılığıyla www.tatlici.com.tr web sitesinde İnternet üzerinden pazarlamaya çalışıyor, üstelik yasal olarak böyle bir hakkı olmadığı halde… (Bkz. “Mehmet Tatlıcı Oyununu Nasıl Oynuyor?” haberi)

BİNALARIN İDARESİNDEN SORUMLU TEREKE MAHKEMESİ VE TEREKE YÖNETİCİLERİ NE ZAMAN GEREKLİ ADIMLARI ATACAKLAR?

Gerekli bakımların yapılmamasından dolayı artık içinde çökmeler başlayan binalar, tüm uyarılara rağmen yıllardır atıl tutularak hem devletin büyük bir vergi kaybına uğramasına neden olmakta, hem de gerekli bakım ve onarımların yapılmamasından dolayı çevresi için büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

Ancak Tereke Mahkemesi’nin daha önceki bazı hakimleriyle, binaların idaresinden sorumlu olan resmi tereke yöneticileri kendilerine yapılan tüm uyarılara rağmen Tat Towers’la ilgili gerekli önlemleri bir türlü almamış ve sonuçta şehrin göbeğindeki bu görkemli iş kuleleri tüm bu ihmaller yüzünden artık yavaş yavaş dökülmeye başlamıştır… (Bkz. “Tat Towers Dökülüyor” ve “Tat Towers Dökülüyor, Sorumlular Seyrediyor!” haberleri)

TEREKE MAHKEMESİ, TAT TOWERS İÇİN ARTIK GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMALIDIR

Bütün bu uyarılara karşın gerekli önlemlerin alınmamasından dolayı Tat Towers içindeki çökmeler hala devam etmektedir. Binaların içinde Aralık ayından meydana gelen son çökmeleri gösteren fotoğraflar tüm gerçeği ortaya koymaktadır:

Bir yanda Tat Towers’ı büyük bir emek, sabır ve özveriyle inşa ederek ülkemiz ekonomisine armağan eden rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın hüzünlü fotoğrafı, hemen yanında da binaların artık dökülmekte olduğunu gösteren görüntüler…

Merhum işadamının ilk evliliğinden olan hayırlı evlatları ve torunlarının, daha fazla miras payı peşinde koşma adına babalarının/dedelerinin bu eserine karşı duyarsızlığını ortaya koyan bu ibretlik fotoğraflar haberimizin ilişiğinde okurlarımız ve kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top