Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan Şehit Ailelerine Destek

sehit-aile-destek.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın hayırsever eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı, onun “İnsana ve Dünyaya saygı duy, insanların ihtiyaçlarına kulak ver, her zaman onların yanında ol” vasiyetini yerine getirmeye devam ediyorlar. UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı ve annesi Nurten Tatlıcı, ülkesine ve milletine hizmet etmek için canlarını veren şehit polislerimizi rahmetle anarak, kahraman şehitlerimizin geride bıraktığı kederli ailelerine desteklerini sundular.

YOKLUĞUN NE OLDUĞUNU BİLEREK BÜYÜYEN HAYIRSEVER BİR İŞADAMI: MEHMET SALİH TATLICI

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı, sıfırdan başladığı iş hayatında azmi, sabrı ve çalışkanlığı sayesinde büyük başarılara imza atmış bir işadamı olarak hatırlanmaktadır. Çok küçük yaşlardan itibaren çalışmaya başlayarak, ailesine destek olmuş, yokluğun ne demek olduğunu bilerek büyümüş, sorumluluklarının bilincinde bir insandı Mehmet Salih Tatlıcı.

Bu yüzden insanlara yardım etmek, maddi-manevi destekleriyle insanların yanında olmak onun için hayata ve yaşadığı topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmenin en önemli ilkeleriydi.

Bu yüzden kazancını paylaşmayı bildi ve her zaman insanların yanında oldu.

Hayatta olduğu sürece de ailesine bunu öğretti: “İnsana ve Dünyaya saygı duy, insanların ihtiyaçlarına kulak ver, her zaman onların yanında ol”

22 Şubat 2009’da hayata veda ettiğinde de en önemli vasiyeti oldu bu sözleri, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın…

UĞUR VE NURTEN TATLICI, MEHMET SALİH TATLICI’NIN VASİYETİNİ YERİNE GETİRİYORLAR

Hayırsever işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ve en küçük oğlu olan Uğur Tatlıcı da, merhuma olan sevgi ve saygılarını, onun saygın anısını yaşatarak ve bu vasiyetini yerine getirerek her fırsatta göstermeye devam ediyorlar.

Son olarak, Şehit Polis Aileleri Dayanışma Derneği’ne destek vererek, kahraman şehitlerimize ve onların kederli ailelerine saygılarını gösteren Uğur ve Nurten Tatlıcı; daha önce de, Mehmetçik Vakfı, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Altı Nokta Körler Derneği, GETEM (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı), Milli Eğitim Vakfı, Türk Böbrek Vakfı, Darülaceze, TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) ve denizlerimizin temizliği ve korunması için çalışan TURMEPA Deniz Temiz Derneği’ne bağışlarda bulunmuş; Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları işbirliği sonucunda, Antalya ilimizdeki okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için de önemli bir destek sağlamışlardı.

ENGELLİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN BİR FARKINDALIK PROJESİ: “BU ŞARKI BİZİM OLSUN!”

Uğur Tatlıcı, ülkemizdeki engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla “Bu Şarkı Bizim Olsun” kampanyasını hayata geçirmiş, ünlü sanatçılarımızın ve sporcularımızın da desteğini alarak bu farkındalık projesinin yaratıcısı olmuş; ayrıca bedensel engelli vatandaşlarımızın okul çağındaki çocuklarının eğitim ve okul ihtiyaçlarının karşılanması için de destekler vermişti.

UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı ve annesi Nurten Tatlıcı, Kızılay’ın ülkemizdeki Suriyeli misafirlerimize yönelik yardım amaçlı çalışmaları için de bağışta bulunarak, evini yurdunu terk etmek zorunda kalan bu insanlara zorlu kış koşullarında bir battaniye, birkaç kap yemek, bir çift ayakkabı ve dost şefkati sunulmasının yolunu açacak faaliyetlere destek olmuştu.

UĞUR TATLICI’DAN, İNSAN, DOĞA VE ÇEVRE KORUMA PROJELERİNE VERİLEN DESTEKLER

UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı, ülkemizdeki bu kurum ve kuruluşlara verilen desteklerin yanında uluslararası yardım kuruluşlarına da yardımcı olmaya devam ediyor.

Örneğin, Birleşmiş Milletlere bağlı olarak çalışan ve dünya çapında açlıkla mücadele eden Dünya Gıda Programı’na (WFP) bağışta bulunmuştu. Programın okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi amacıyla oluşturduğu Okul Yemekleri alanında bağışta bulunan Uğur Tatlıcı, böylece dünyanın en büyük ve kapsamlı okul yemekleri sağlayıcısı olarak her gün dünya çapında milyonlarca çocuğun beslenmesine yardımcı olan programın destekçilerinden biri oldu.

Dünyada nadir görülen hastalıklardan olan Pompe hastalığı ile mücadeleye destek amacıyla Uluslararası Pompe Birliği’ne de (International Pompe Association) bağışta bulunan Uğur Tatlıcı, ayrıca nesli tükenmekte olan hayvanların korunmasına yönelik olarak National Geographic Society’nin yürüttüğü “Cause An Uproar” projesine de CEO’su olduğu UNT Holding’in katkılarıyla önemli destekler vermişti.

ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ!

Şehit, kutsal bir ülkü veya inanç uğrunda hayatını feda edenlere verilen isimdir.

Şehitlerimiz ülkemize, milletimize hizmet için hayatlarını gözlerini kırpmadan feda eden canlarımız, kardeşlerimiz, evlatlarımızdır. Onların geride bıraktıkları, kederli aileleri ve çocukları bizim ailelerimizdir, bizim çocuklarımızdır. Onlar şehitlerimizin bize emanetleridir ve asla yalnız bırakılmamalıdır.

Bu yüzden Tatlıcı Gerçekleri olarak Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya Şehit Polis Ailelerine verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyor ve bu anlamlı dayanışmanın tüm vatandaşlarımıza örnek olması adına bunları okurlarımızla paylaşıyoruz.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top