Uğur ve Nurten Tatlıcı’ya Teşekkür Mektupları

ugur-ve-nurten-tatliciya-tesekkur-mektuplari.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ve oğulları Uğur Tatlıcı’nın burs vererek yıllardır eğitim-öğretim desteği sağladığı öğrencilerden gelen teşekkür mektuplarından bazıları UNT Holding web sitesinde yayınlandı. Duygu dolu bu mesajlar, merhum işadamının “insana ve dünyaya saygı duy, insanlara yardım et” vasiyetinin Uğur ve Nurten Tatlıcı tarafından yaşatıldığının da anlamlı bir göstergesi olmaya devam ediyor.

HAYIRSEVER İŞADAMININ ANLAMLI VASİYETİ: “İNSANA VE DÜNYAYA SAYGI DUY, İNSANLARA YARDIM ET”

Mehmet Salih Tatlıcı, sıfırdan başladığı iş hayatında azmi, sabrı, çalışkanlığı ve ileri görüşlülüğüyle çok önemli yatırımlara ve projelere imza atarak, sadece ülkemizin değil, dünyanın da en başarılı işadamları arasına adını yazdırmıştı. 22 Şubat 2009 tarihinde yakalandığı amansız hastalığı yenik düşerek hayata gözlerini yumduğunda, geride kalan ailesine hatırı sayılır bir miras da bırakmıştı.

Hayatı boyunca, yardıma ihtiyacı olan insanların sesine kulak vererek onlara her zaman destek olan hayırsever işadamı, kendisine hastalığında ve sağlığında tam 43 yıl hayat arkadaşı olan ikinci eşi Nurten Tatlıcı ile bu evlilikten dünyaya gelen oğulları Uğur Tatlıcı’ya da aynısını vasiyet etmişti: “insana ve dünyaya saygı duy, insanlara yardım et”…

Aslında bu vasiyet, merhum Mehmet Salih Bey’in ailesine ve sevenlerine bıraktığı en büyük ve en anlamlı mirastı. Merhumun eşi Nurten Tatlıcı ve en küçük oğlu Uğur Tatlıcı da bu anlamlı vasiyeti bu hayırsever işadamının saygın anısına verdikleri önemin bir sonucu olarak sürekli yaşatmaya devam etti.

MERHUM MEHMET SALİH BEY’İN VASİYETİ EŞİ VE OĞLU TARAFINDAN YAŞATILIYOR

Ülkemizde özellikle ortopedik engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırmaya yönelik faaliyetleriyle saygın bir yer edinmiş olan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği) ile Uğur Tatlıcı arasında yıllardır devam eden bir işbirliğinin ürünü olarak da, engelli ailelerin okul çağındaki çocuklarına önemli bir eğitim-öğretim desteği verilmekteydi.

Bunun yanında, Uğur ve Nurten Tatlıcı tarafından Altı Nokta Körler Derneği, GETEM (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı), Milli Eğitim Vakfı, Türk Böbrek Vakfı, TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) ve denizlerimizin temizliği ve korunması için çalışan TURMEPA Deniz Temiz Derneği’ne ve Darülaceze’ye de önemli bağışlarda bulunulmuş ve ortak projeler geliştirilmiştir. Ayrıca, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliğinin bir parçası olarak, Antalya ilimizdeki okullarımızın bazı ihtiyaçlarının karşılanması için de destekte bulunulmuştur.

Yine engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekme amaçlı olarak, “Bu Şarkı Bizim Olsun” kampanyası da, Uğur Tatlıcı’nın bizzat yönettiği bir tanıtım süreciyle birlikte, ünlü sanatçılarımız ve sporcularımızın da samimi destekleriyle birlikte hayata geçirilmiştir.

Uluslararası alanda ise, National Geographic Society ile özellikle aslan, kaplan gibi nesli tükenmekte olan hayvanların korunması için bir işbirliği geliştirilmiş ve yine yaban hayatın korunması için Avustralya’nın Tasmanya bölgesindeki Bonorong Yaban Hayat Barınağı’na bağışta bulunmuştur. Bağışlarla ayakta kalabilen bu barınakta, özellikle yaralı hayvanlarla, öksüz ve bakımsız kalmış yöreye özgü yavru hayvanların bakımı yapılmaktadır.

Yine uluslararası alanda, dünyada nadir görülen ve akraba evliliklerinin önemli bir etken olduğu belirtilen kalıtımsal bir hastalık olan Pompe hastalığı ile mücadele amaçlı bağışlar, Uluslararası Pompe Birliği (International Pompe Association – IPA) ile Uğur Tatlıcı arasında geliştirilen işbirliği ile birlikte yerine getirilmiştir.

Bunun yanında, UNT Holding, yine Holding’in CEO’su Uğur Tatlıcı’nın doğrudan kurduğu diyalogla birlikte, Birleşmiş Milletlere bağlı olarak çalışan ve dünya çapında açlıkla mücadele eden Dünya Gıda Programı’na (WFP)  da bağışta bulunmuştur. Bu işbirliği sayesinde, Birleşmiş Milletler’in okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi amacıyla oluşturduğu “Okul Yemekleri” programına bağışta bulunan UNT Holding ve Holding’in CEO’su Uğur Tatlıcı, böylece dünyanın en büyük ve kapsamlı okul yemekleri sağlayıcısı olarak her gün dünya çapında milyonlarca çocuğun beslenmesine yardımcı olan bu çok önemli yardım programının da destekçilerinden biri olmuş oldu.

UĞUR VE NURTEN TATLICI’NIN BURS VERDİĞİ ÖĞRENCİLERDEN GELEN DUYGU DOLU TEŞEKKÜR MEKTUPLARI

Bütün bunların bir yansıması olarak, Uğur Tatlıcı’nın CEO’su olduğu UNT Holding web sitesinde geçtiğimiz günlerde yayınlanan bazı teşekkür mektupları, Mehmet Salih Bey’in saygın anısının onun kıymetli eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı tarafından yaşatılmaya devam ettiğini de gösteriyordu.

Bu teşekkür mektupları Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın yıllardır eğitim-öğretim desteği verdiği burslu öğrencilerden gelmiş ve bazıları da UNT holding tarafından yayınlanmıştı. Oldukça anlamlı ve duygu yüklü bu mektuplar, burs alan öğrencilerin içten duygularını da yansıtıyordu.

Bu mektuplardan bazılarını, rahmetli Mehmet Salih Bey’in anısına duyduğumuz derin saygının bir parçası olarak haberimizin ekinde okurlarımızla da paylaşmak istedik. Duygu dolu bu mektupları yazarak teşekkürlerini ileten bu öğrencilerin isimleri, kötü amaçlı kullanımların önüne geçebilmek amacıyla ve habercilik ilkelerimiz gereği gizli tutulmuştur.

Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi olarak, hayırsever işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’nın saygın anısını ve anlamlı vasiyetini yaşatmak adına atılan bütün bu adımları ve olumlu sonuçlarını yansıtan bu mektupları, okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşarak insanlık adına teşekkürlerimizi sunmak istedik.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top