Vefatının 11. Yılında da Sevgi, Saygı ve Özlem ile Anıldı

vefatinin-11-yilinda-da-sevgi-saygi-ve-ozlem-ile-anildi.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı, vefatının 11. Yıldönümü olan 22 Şubat’ta, ailesi ve sevenleri tarafından bir kez daha sevgi ve saygı ile anıldı. Kendisine hastalıkla ve sağlıkta 43 yıl hayat arkadaşı olan eşi Nurten Tatlıcı ve bu evlilikten dünyaya gelen en küçük oğlu Uğur Tatlıcı tarafından merhumun kabristanında düzenlenen anma töreni, okunan dualar eşliğinde tüm sevenlerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Merhum işadamı için düzenlenen anma etkinliği, kabristandaki duaların ardından Uğur ve Nurten Tatlıcı tarafından Etiler Günaydın Restaurant’ta verilen öğle yemeği ve mevlit ile birlikte tamamlandı.

78 yıllık bir hayat, 78 yılla anlatılamayacak büyük bir başarı öyküsü

Mehmet Salih Tatlıcı 1931 yılında dünyaya geldiği Diyarbakır’da, çok küçük yaşlardan itibaren babasının tatlıcı dükkanında çalışarak başladığı iş hayatında, azmi, sabrı ve çalışkanlığı sayesinde işlerini geliştirerek Diyarbakır dışına da taşımış; 1960’lı yıllarda İstanbul’da açtığı pastanesinin ardından zaman içinde ileri görüşlülüğü ile çok önemli yatırımlara imza atmış ve ismini dünyanın en zengin işadamları listesine yazdırmış saygı değer bir işadamıydı.

Merhum işadamı, 22 Şubat 2009 yılında yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yumduğunda, geride turizmden inşaata, bankacılıktan sanayiciliğe ve gayrimenkul yatırımlarına kadar ekonomi ve ticaretin farklı alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda şirketin yanında, değerli tablolar ve sanat eserlerinden oluşan büyük bir koleksiyon da bırakmıştı.

Mehmet Salih Tatlıcı, mütevazı ve yardımsever bir işadamıydı

Tamamen kendi çabası ve özvarlıklarıyla elde ettiği tüm zenginliğine rağmen, nereden geldiğini unutmayan ve yokluğun ne olduğunu bilerek büyüyen Mehmet Salih Tatlıcı, ailesine ve çevresine karşı sorumluluklarını onlara en iyi hayatı sunarak yerine getirirken de, kendisi mütevazı bir hayat sürdürmeyi tercih eden Mehmet Salih Bey, insanlara yardım etmeyi, maddi-manevi desteğiyle muhtaç olanların yanında olmayı da hiçbir zaman ihmal etmemişti…

Ülkesine ve hayata karşı en önemli sorumluluğu olarak hayatı boyunca bu şekilde kazancını paylaşmayı bilen ve insanların yanında olan Mehmet Salih Tatlıcı, hayata gözlerini yumarken de ailesine hatırı sayılır bir servetin yanında, “İnsana ve Dünyaya saygı duy, insanların ihtiyaçlarına kulak ver ve her zaman onların yanında ol” vasiyetini bıraktı…

Merhum işadamının saygın adı ve vasiyeti, eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı tarafından yaşatılıyor

Mehmet Salih Tatlıcı’nın vefatından beri de, eşi Nurten Tatlıcı ve en küçük oğlu Uğur Tatlıcı, merhum işadamının bu vasiyetini her fırsatta yerine getirerek, onun saygın adını ve anısını yaşatmaya devam ediyorlar.

Tatlıcı Gerçekleri haber ekibi olarak, rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı’ya Allahtan rahmet, geride bıraktığı ailesi ve tüm sevenlerine de bir kez daha baş sağlığı ve sabırlar dileriz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top