Vefatının 9. Yılında Kalplerde Yaşamaya Devam Ediyor

vefatinin-9-yilinda-kalplerde-yasamaya-devam-ediyor.jpg

Rahmetli işadamı Mehmet Salih Tatlıcı, vefatının 9 yılında ailesi ve sevenlerince anıldı. Mehmet Salih Tatlıcı’nın 43 yıllık hayat arkadaşı Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı tarafından düzenlenen anma törenine, merhum işadamının yakınları ve sevenleri katıldı.

 BAŞARILARLA DOLU BİR HAYAT HİKAYESİ

Mehmet Salih Tatlıcı, 21 Ocak 1931’de Diyarbakır’da dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarda babasının tatlıcı dükkanında çalışmaya başladı. Kısa zamanda azmi ve çalışkanlığıyla tatlıcılık işlerini büyütmenin yanında, farklı ticaret alanlarına da yöneldi. Zamanla işlerini büyük ölçüde İstanbul’a taşıyan Mehmet Salih Bey, ileri görüşlülüğüyle önemli yatırımlar yaptı ve büyük projelere imza attı.

22 Şubat 2009 yılında İstanbul’da hayata gözlerini yumduğunda, geride sanayi ve ticari alanda faaliyet gösteren çok sayıda şirket, gayrı menkuller ve büyük bir sanat koleksiyonu bıraktı.

SEVENLERİ YİNE YALNIZ BIRAKMADILAR

2009 yılından beri her yıl olduğu gibi 22 Şubat sabahı, merhum işadamının eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı tarafından organize edilen anma töreni için Mehmet Salih Bey’in kabri başında toplanan sevenleri ve yakınları, merhuma dualarını, sevgi ve saygılarını eksik etmediklerini gösterdiler.

Kabristandaki törenin ardından, Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın verdiği anma yemeği için Etiler Günaydın Restoran’a geçen aile ve yakınları, yemeğin ardından düzenlenen mevlit töreninde okunan dualara katıldılar, merhum işadamını bir kez daha sevgi ve saygı ile andılar.

EŞİ VE OĞLU MERHUM İŞADAMININ ANISINI, YAPTIKLARI BAĞIŞ VE YARDIMLARLA YAŞATIYORLAR

Mehmet Salih Tatlıcı’ın eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı merhum işadamının saygın adını ve anısını, merhumun “İnsana ve Dünyaya saygı duy, insanların ihtiyaçlarına kulak ver, her zaman onların yanında ol” vasiyetini, farklı yardım kuruluşlarına yaptıkları bağış ve yardımlarla yaşatarak yerine getirmeye devam ediyorlar.

Bizler de, Tatlıcı Gerçekleri haber sitesi olarak merhum işadamı için bir kez daha “Allah rahmet eylesin” diyor, geride bıraktığı ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top