Yeni “Malikanesi” de Gecekondu Çıktı

yeni-malikanesi-de-gecekondu-cikti.jpg

Mehmet Tatlıcı, Türk Mahkemelerine ve Maliye’ye aslında hiçbir zaman yoluna bile uğramadığı halde “adresimdir” diye çok sayıda yanlış beyanda bulunarak resmi makamlarımızı yanıltmaya devam ediyor. Son olarak, Mehmet Tatlıcı’nın MERNİS’e (Merkezi Nüfus İdare Sistemi) beyan ettiği adres de yine bir gecekondu çıktı.

Mehmet Tatlıcı, rahmetli babası Mehmet Salih Bey’in vefatından beri tüm aile fertlerini hedef alan onlarca dava açtı, ancak hepsini kaybetti ve hiçbir zaman bu yöndeki amacına ulaşamadı …

Mehmet Tatlıcı, ailesini hedef alan onlarca da haksız, hukuksuz ve mesnetsiz iddialarla suç duyurularında bulundu, bunların da hepsi takipsizlikle veya kovuşturmaya yer olmadığı gerekçeleriyle yine aleyhine sonuçlandı…

Mehmet Tatlıcı’nın, babası Mehmet Salih Bey’in 22 Şubat 2009’daki vefatından bu yana geçen 10 yılı aşkın süredir devam eden, kendi öz evlatları ve 25 yıllık eşi dahil tüm aile fertlerini hedef aldığı bu süreçte, mahkemelere ve savcılıklara beyan ettiği adresleri de sürekli değişti durdu.

MEHMET TATLICI, RESMİ MAKAMLARI YANLIŞ ADRESLER VEREREK KANDIRMAYA MI ÇALIŞIYOR?

Tatlıcı Gerçekleri haber ekibinin yaptığı araştırmalar da Mehmet Tatlıcı’nın Türkiye’deki mahkeme, savcılık ve diğer resmi mercilere beyan ettiği ve adresimdir dediği bu mekanların tamamının da ya gecekondu ya da metruk bir dükkan, hatta bazen de yıkık, dökük binalar arasında yer alan ve kullanılmayan bir depo olduğunu ve aslında Mehmet Tatlıcı’nın beyan ettiği bu adreslere de hiçbir zaman “uğramadığını” ortaya koydu. (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Yine Nereye Taşındı?” haberi).

Aslında, Mehmet Tatlıcı gibi rahmetli babasının kendisine bıraktıkları sayesinde sürdürdüğü büyük bir zenginlik ve lüks içindeki yaşamıyla hiçbir şekilde bağdaşmayacak bir dolar milyonerinin bu adreslerde oturması değil, yoluna bile uğramaması bir çelişki değildi zaten; tam tersine, bu “mekanlar” Mehmet Tatlıcı’nın gerçek adresleri olsaydı, esas bu durum hayatın normal akışına aykırı bir görüntü oluştururdu…

MEHMET TATLICI, AYNI KANDIRMACAYI ROMANYA’DA GÖSTERDİĞİ SAHTE ADRESLE DE SÜRDÜRDÜ

Türkiye’deki bu adres kandırmacasını, Mehmet Tatlıcı, yurtdışında gösterdiği sahte adreslerle de sürdürüyordu. Haber ekibimizin Amerika ve Romanya’daki araştırmaları, Mehmet Tatlıcı’nın “aynı oyunları” Romanya üzerinden de gerçekleştirdiğini kanıtlıyordu:

Mehmet Tatlıcı, Türkiye’deki mahkemelere adresimdir diye Romanya’nın başkenti Bükreş’teki bir adresi beyan etmesine rağmen, bu mahkemelerden belirtilen adrese yollanan tüm tebligatlar “bu adreste böyle bir şahıs bulunmamaktadır” gerekçesiyle geri iade edilmekteydi… (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı Romanya’da mı? ; “Mehmet Tatlıcı Romanya’dan “Oturma İzni” Aldı” haberleri).

Bu yöndeki araştırmalarımızı derinleştirdiğimizde de, Mehmet Tatlıcı’nın avukatımdır diye yanında Amerika’ya kadar taşıdığı Victor Stanciulescu isimli uluslararası bir kara para aklama uzmanıyla birlikte çalıştığını ve Victor Stanciulescu’nun sahibi olduğu şirketlerin kayıtlarında kendi ikametgahı olarak, Mehmet Tatlıcı’nın Türkiye’deki resmi makamlara beyan ettiği Romanya’daki bu adresi verdiğini gerçeğiyle karşılaşıyorduk (lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın “İş Ortakları” ve “Off-Shore” Oyunları” haberi):

Mehmet Tatlıcı’nın iş ortağı olan uluslararası kara para aklama uzmanı Victor Marian Stanciulescu sahip olduğu Group SVM, INC. adına Amerikan makamlarına beyan ettiği kendi şahsi ikamet adresi resmi belgelerde aynen şu şekilde geçmekteydi: 30 MITROPOLIT FILARET DISTRICT 4. BUCHAREST 040503.

Aynı adresi, Mehmet Tatlıcı da Türkiye’deki resmi makamlara kendi ikametgahı olarak beyan etmişti…

Belli ki, Mehmet Tatlıcı bütün bu adres oyunlarıyla Türk Adaleti ve Maliyesi başta olmak üzere ülkemizin tüm resmi makamlarını yanıltmayı amaçlamaktaydı… (Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın Anti-Maliye Oyunları” haberi).

Haber ekibimizin araştırmaları da bu yöndeki esas gerçeği ortaya koyuyordu zaten:

Mehmet Tatlıcı, bu adreslerde oturmak bir yana, yoluna bile uğramamıştı ve kendisini kimse tanımıyordu. Özellikle, İstanbul’daki araştırmalarımız sırasında bu mahallelerdeki esnaf da haber ekibimizin sorularına “milyonlarca dolarlık mirasa konmuş bir adam buralarda oturur mu hiç?” cevabını veriyorlardı. (Ayrıntılı bilgi için lütfen bakınız: “Mehmet Tatlıcı’nın Bir Sonraki Adresi Neresi Olacak?” haberi).

Tam Mehmet Tatlıcı’nın bir sonraki “adresi” neresi olacak derken, araştırmalarımız bizi Mehmet Tatlıcı’nın “yeni ultra lüks malikanesiyle” tanıştırdı:

MEHMET TATLICI’NIN, YENİ “ULTRA LÜKS” MALİKANESİ…

Tatlıcı Gerçekleri haber ekibinin son araştırmaları, daha önce İstanbul Beykoz’da bir gecekonduyu, ardından yine İstanbul Küçükçekmece’de eski bir bina altında yer alan bir dükkanı, “adresimdir” diye mahkemelere beyan eden Mehmet Tatlıcı’nın, şimdilerde Merkezi Nüfus İdare Sistemi’ne (MERNİS) beyan etmiş olduğu “yeni” adresinin de, yine asla uğramadığı ve asla da uğramayacağını düşündüğümüz bir başka gecekondu olduğunu ortaya koydu:

Haber ekibimiz, “acaba Mehmet Tatlıcı, Türkiye ve Romanya’daki süper lüks malikanelerinden bıkıp, Beykoz’da ‘ultra lüks’ yeni bir malikaneye mi taşındı?” sorusunun cevabını almak amacıyla, Mehmet Tatlıcı’nın beyan ettiği ve MERNİS kayıtlarında yer alan “yeni malikanesine” ulaştığında yine “büyük bir hayal kırıklığı” yaşadı…

Burası da haberimizin ekindeki fotoğraflardan anlaşılacağı gibi metruk bir binaydı ve Mehmet Tatlıcı bir kez daha sadece haber ekibimizi değil, Türkiye’deki tüm resmi makamları yanıltmıştı:

Mehmet Tatlıcı’nın “yeni malikanesi” yine gecekondu çıkmıştı…

MEHMET TATLICI’NIN “ULTRA LÜKS” YENİ GECEKONDUSU, KÖFTE-PİYAZCI’NIN KARŞISINDA

Haber ekibimiz, “bu hayal kırıklığı” ile geri dönerken, Mehmet Tatlıcı’nın “yeni malikanesinin” karşısında üzerinde köfte-piyaz salonu yazan küçük bir esnaf lokantasına rastladı. Ekibimizin, burada karnını doyurduktan sonra, “Mehmet Tatlıcı’nın belki de bu küçük esnaf lokantasının gerçekten lezzetli bu köfte-piyazına yakın olmak amacıyla buraya taşınmış olabileceğini düşündüklerini” haber raporlarına eklemeleri de, uzun bir çalışma gününün yorgunluğunu unutturan “günün incisi” oluyordu…

Gerçekten de, Mehmet Tatlıcı “köfte-piyaz” düşkünlüğü yüzünden, bu özel lezzete yakın olmak adına, Türkiye ve Romanya’daki süper lüks malikanelerini terk edip de buralara yerleşmiş olamaz mıydı?

Yorumunu, okurlarımızın takdirine bırakıyor ve MERNİS yetkilileri başta olmak üzere, Mehmet Tatlıcı’nın davalarının ve savcılık soruşturmalarının devam ettiği adalet sistemimizde görev alan yetkililere de şu soruyu tekrar soruyoruz:

Mehmet Tatlıcı’nın, yıllardır adeta sizlerle alay eder gibi, gözünüzün içine baka baka sergilediği bu adres oyunlarını seyretmeye devam ettiniz, bütün bu gerçekler ışığında bu şahsın sizleri bu şekilde kandırmaya çalışmasına daha ne kadar seyirci kalacaksınız?

Gerçekleri, okurlarımız ve kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz…

Gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top